Sari la conținut
FirmoscopFirmeBucurești › ENTERTAINMENT SOLUTIONS SRL

ENTERTAINMENT SOLUTIONS SRL

Înființată în 2009 · 17 ani vechime · Sector 1 Mun. Bucureşti
CUI 25059607 · J2009001401405
Fără probleme găsite Re-verificat · 30 august 2026
În funcțiuneNeplătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Fără probleme găsite

Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului și starea fiscală la ANAF: firma e în funcțiune și activă fiscal. Nu are bilanțuri publice depuse — evaluarea financiară nu e posibilă încă. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Plafonul de credit, termenul de plată sugerat, dosarele din instanță — toate în raportul complet, gratuit. Te anunțăm și dacă verdictul se schimbă — pentru oricâte firme urmărești.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire ENTERTAINMENT SOLUTIONS SRL
CUI 25059607
Nr. Reg. Comerțului J2009001401405
Sediu social Pţa. Charles De Gaulle nr. 3-5, et. 2A, BIROUL NR. 5, Sector 1 Mun. Bucureşti, jud. MUNICIPIUL BUCUREŞTI
Telefon 0748030880

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 30 august 2026.

Reprezentanți

POPA GEORGE FLORIN · administrator

Vezi la ce alte firme apar aceste nume și dacă vreuna e în insolvență — gratuit, cu un cont.

Identitate

StareINREGISTRAT din data 23.06.2011
CAEN7739 · Activități de închirierea și leasing cu alte mașini, echipamente și bunuri tangibile n.c.a.
TVANeplătitoare
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 30 august 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 30 august 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 30 august 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 30 august 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 30 august 2026
Modificări la Registrul Comerțului Nicio modificare de când urmărim firma — vei vedea schimbarea aici când apare 30 august 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută ENTERTAINMENT SOLUTIONS SRL după CUI 25059607 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Date insuficiente
fără bilanțuri publice
Cifră de afaceri 2025
0 lei
-100.0% vs 2024
Profit net 2025
-1.367.356 lei
-159.3% vs 2024

Bonitate financiară

Datorii / capital2.5×
Termen de plată sugeratdoar avans

Fără bilanțuri publice suficiente: cere un avans sau garanții până se dovedește istoricul. · Pierdere în ultimul an raportat. · Cifra de afaceri în scădere accentuată (-100%). · Bilanțul nu conține cifra de afaceri — scorul financiar nu poate fi calculat.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2012: 5.332.500 lei20122013: 6.052.471 lei20132014: 7.518.377 lei20142015: 10.691.523 lei20152016: 15.578.633 lei20162017: 19.439.894 lei20172018: 26.538.243 lei20182020: 24.342.710 lei20202022: 44.774.063 lei20222023: 34.978.655 lei20232024: 12.161.789 lei20242025: 0 lei2025
la cursul mediu BNR al fiecărui an; anii dinainte de 2011 rămân în lei
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2025 0 lei -1.367.356 lei
2024 12.161.789 lei -527.331 lei 33
2023 34.978.655 lei -55.415 lei 84
2022 44.774.063 lei 2.910.220 lei 90
2020 24.342.710 lei 2.890.827 lei 93
2018 26.538.243 lei 3.868.510 lei 81
2017 19.439.894 lei 1.954.908 lei 67
2016 15.578.633 lei 1.905.325 lei 69
2015 10.691.523 lei 483.665 lei 60
2014 7.518.377 lei -269.278 lei 55
2013 6.052.471 lei 317.784 lei 50
2012 5.332.500 lei 20.482 lei 45
2011 4.531.776 lei 759.200 lei 29
2010 3.901.152 lei -964.432 lei 35
2009 591.524 lei -365.999 lei 19

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 15 ani (2009–2025). Gratuit, fără cont.

Îndeplinește criteriile de audit statutar

În 2022 și 2023, firma a depășit cel puțin două dintre cele trei praguri legale, în două exerciții consecutive. Situațiile ei financiare intră, prin lege, sub audit statutar.

CriteriuPrag20222023
Total active16.000.000 leidada
Cifră de afaceri netă32.000.000 leidada
Număr mediu de salariați50dada

„—" înseamnă că bilanțul nu conține criteriul, nu că e neîndeplinit. Concluzia se sprijină pe criteriile pe care le putem citi; un raport de audit se cere firmei, noi citim praguri, nu registrul entităților auditate.

Derivat din bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · pct. 563 din reglementările contabile aprobate prin OMFP 1802/2014

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2025, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Gradul de îndatorare 71,72%+11,99 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 1,39×−0,28 active totale ÷ datorii totale
Rata de levier 2,51×+1,03 datorii totale ÷ capitaluri proprii
Rentabilitatea capitalurilor (ROE) -28,21%−21,79 profit net ÷ capitaluri proprii × 100
Rentabilitatea activelor (ROA) -8,05%−5,45 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială 28,54%−11,95 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Viteza de rotație a activelor −0,6 cifra de afaceri ÷ active totale
Viteza de rotație a stocurilor −2.446,55 cifra de afaceri ÷ stocuri
Rentabilitatea costurilor -99,28%−95,44 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor.

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 603 din 667 firme active cu bilanț depus (CAEN 7739)
Vechime relativămai veche decât 83% dintre cele 1.237 firme active din sector
SectorCAEN 7739 · Activități de închirierea și leasing cu alte mașini, echipamente și bunuri tangibile n.c.a. →

Grup de firme

Firme în care apar persoane cu același nume4

Legătura se face doar după numele reprezentanților: registrul public nu conține un identificator de persoană, deci lista poate cuprinde mai mulți oameni diferiți care poartă același nume. Nu e un istoric personal și nu trage nicio concluzie despre cineva anume.

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru ENTERTAINMENT SOLUTIONS SRL

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți ENTERTAINMENT SOLUTIONS SRL? Verdictul e verde — arată-l pe site-ul tău, cu link spre datele oficiale. Sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Sigiliul Firmoscop pentru ENTERTAINMENT SOLUTIONS SRL

Pune sigiliul pe site-ul tău

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

ENTERTAINMENT SOLUTIONS SRL, cu sediul în Sector 1 Mun. Bucureşti, are codul unic de înregistrare (CUI) 25059607, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J2009001401405. Firma a fost înființată la data de 4 februarie 2009 și are ca obiect principal de activitate Activități de închirierea și leasing cu alte mașini, echipamente și bunuri tangibile n.c.a. (CAEN 7739).

La ultima verificare, ENTERTAINMENT SOLUTIONS SRL figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Nu este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 0 lei și un rezultat net de -1.367.356 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 30 august 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are ENTERTAINMENT SOLUTIONS SRL?

ENTERTAINMENT SOLUTIONS SRL (CUI 25059607) are verdict verde („Fără probleme găsite”) la verificarea din 30 august 2026. Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului și starea fiscală la ANAF: firma e în funcțiune și activă fiscal. Nu are bilanțuri publice depuse — evaluarea financiară nu e posibilă încă. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Ce loc ocupă ENTERTAINMENT SOLUTIONS SRL în sectorul său?

ENTERTAINMENT SOLUTIONS SRL ocupă locul 603 din 667 firme active cu bilanț depus în CAEN 7739 (Activități de închirierea și leasing cu alte mașini, echipamente și bunuri tangibile n.c.a.), după cifra de afaceri.

Cât de veche este ENTERTAINMENT SOLUTIONS SRL față de firmele din același domeniu?

ENTERTAINMENT SOLUTIONS SRL este mai veche decât 83% dintre cele 1.237 firme active cu CAEN 7739.

Este ENTERTAINMENT SOLUTIONS SRL o firmă activă?

Da, la ultima verificare ENTERTAINMENT SOLUTIONS SRL (CUI 25059607) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este ENTERTAINMENT SOLUTIONS SRL în insolvență?

Nu — la ultima verificare, ENTERTAINMENT SOLUTIONS SRL nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în ENTERTAINMENT SOLUTIONS SRL?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru ENTERTAINMENT SOLUTIONS SRL, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este ENTERTAINMENT SOLUTIONS SRL plătitoare de TVA?

Nu, ENTERTAINMENT SOLUTIONS SRL nu figurează ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a ENTERTAINMENT SOLUTIONS SRL?

În anul 2025, ENTERTAINMENT SOLUTIONS SRL a raportat o cifră de afaceri de 0 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu ENTERTAINMENT SOLUTIONS SRL?

Firmoscop analizează ENTERTAINMENT SOLUTIONS SRL pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Bucureşti

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Mergi mai departe

Firme din București

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Checklist de due diligence

Pașii de verificare pe care un verdict verde nu îi înlocuiește.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 30 august 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.