AML EPIONA SRL
Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.
Am calculat: poți acorda termen de plată. Câte zile și la ce plafon — în raportul complet, gratuit. Te anunțăm și dacă verdictul se schimbă.
Continuă cu Google — vezi raportul imediatsau cu emailul:
Îți trimitem un link de confirmare pe email — un click și gata, fără cod de tastat. Confirmarea îți creează un cont Firmoscop și înseamnă că accepți Termenii și Confidențialitatea. Poți scoate firma din listă oricând.
Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului
Date de facturare
Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.
Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 23 august 2026.
Reprezentanți
LUNG PAUL GEORGE · administratorVezi la ce alte firme apar aceste nume și dacă vreuna e în insolvență — gratuit, cu un cont.
Identitate
Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 23 august 2026.
Ce am verificat și când
Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.
| Registrul Comerțului | În funcțiune | 23 august 2026 |
| Inactivitate fiscală (ANAF) | Nu figurează ca inactivă | 23 august 2026 |
| Insolvență (Registrul Comerțului) | Nicio procedură în snapshotul ONRC | 23 august 2026 |
| Dosare în instanță | Se interoghează la verificarea completă | se verifică la cerere |
| Buletinul Procedurilor de Insolvență | Se interoghează la verificarea completă | se verifică la cerere |
| Modificări la Registrul Comerțului | Nicio modificare de când urmărim firma — vei vedea schimbarea aici când apare | 23 august 2026 |
| Gajuri și garanții (RNPM) | Nu avem încă datele — caută AML EPIONA SRL după CUI 25063799 | se verifică la cerere |
Bonitate financiară
Comparat cu 1.111 de firme din Comerț cu ridicata al fructelor și legumelor care au depus bilanț pe 2025; mediana sectorului: 1,7%.
Mediana sectorului: 2 angajați, din 993 de firme care au raportat numărul de salariați pe 2025.
Poți acorda un termen de plată obișnuit, cu contract semnat. Vezi câte zile și ce plafon — cont gratuit, verdictul rămâne al tău.
Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.
Evoluție financiară
| An | Cifră de afaceri | Profit net | Angajați |
|---|---|---|---|
| 2025 | 16.613.400 lei | 1.354.864 lei | 14 |
| 2024 | 15.225.634 lei | 552.509 lei | 14 |
| 2023 | 12.780.123 lei | 402.714 lei | 11 |
| 2022 | 11.806.662 lei | 667.507 lei | 11 |
| 2021 | 9.108.776 lei | 69.986 lei | 9 |
| 2020 | 8.353.087 lei | 8.590 lei | 9 |
| 2019 | 11.975.556 lei | 436.536 lei | 14 |
| 2018 | 9.397.374 lei | 463.179 lei | 13 |
| 2017 | 10.037.716 lei | 574.942 lei | 13 |
| 2016 | 10.945.440 lei | 517.058 lei | 13 |
| 2015 | 8.099.726 lei | 369.540 lei | 8 |
| 2014 | 4.375.770 lei | 131.887 lei | 4 |
| 2013 | 3.221.476 lei | -20.205 lei | 6 |
| 2012 | 3.001.615 lei | 30.029 lei | 5 |
| 2011 | 3.307.689 lei | -13.766 lei | 4 |
| 2010 | 3.188.000 lei | 55.912 lei | 3 |
| 2009 | 53.061 lei | 1.206 lei | — |
Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 17 ani (2009–2025). Gratuit, fără cont.
Indicatori financiari
Calculați din bilanțul pe 2025, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.
Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor.
Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel
Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, profit, cifra de afaceri stabilă, firmă medie sau mare — 1.634 din 28.054 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.
Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2025. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.
Reper: 7,1% la firmele de aceeași mărime · cu 1,3% mai puțin
Poziția în sector
| Rang după cifra de afaceri | locul 194 din 2.406 firme active cu bilanț depus (CAEN 4631) |
| Vechime relativă | mai veche decât 85% dintre cele 5.550 firme active din sector |
| Sector | CAEN 4631 · Comerț cu ridicata al fructelor și legumelor → |
Contracte publice
Cumpărători: CANTINA DE AJUTOR SOCIAL SI PENSIUNE CLUJ - NAPOCA, GRADINITA CU PROGRAM PRELUNGIT ZANA ZORILOR, GRADINITA CU PP CASUTA POVESTILOR
Cumpărături publice sub pragul de licitație, atribuite direct. Sunt bani încasați efectiv — utile mai ales la PFA și întreprinderi individuale, care nu depun bilanț.
SEAP — contracte atribuite · 2024–2026.
Grup de firme
Legătura se face doar după numele reprezentanților: registrul public nu conține un identificator de persoană, deci lista poate cuprinde mai mulți oameni diferiți care poartă același nume. Numele acesta apare la destule firme încât aproape sigur sunt persoane diferite. Nu e un istoric personal și nu trage nicio concluzie despre cineva anume.
Întreabă Firmoscop beta
Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.
Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.
Vezi raportul complet de risc pentru AML EPIONA SRL
Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.
Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.
Confirmarea îți creează un cont Firmoscop (accepți Termenii și Confidențialitatea) și pune firma sub urmărire — te anunțăm gratuit dacă verdictul se schimbă. Poți renunța oricând.
Reprezinți AML EPIONA SRL? Verdictul e verde — arată-l pe site-ul tău, cu link spre datele oficiale. Sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.
Obligații fiscale recurente
Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.
Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →
Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.
Mulțumim că ai trecut pe la noi
Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:
Ți-a fost de folos pagina asta?
Verifică altă firmă
Despre firmă
AML EPIONA SRL, cu sediul în Mun. Cluj-Napoca, are codul unic de înregistrare (CUI) 25063799, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J2009000241125. Firma a fost înființată la data de 5 februarie 2009 și are ca obiect principal de activitate Comerț cu ridicata al fructelor și legumelor (CAEN 4631).
La ultima verificare, AML EPIONA SRL figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 16.613.400 lei și un rezultat net de 1.354.864 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.
Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 23 august 2026.
Întrebări frecvente
Ce verdict are AML EPIONA SRL?
AML EPIONA SRL (CUI 25063799) are verdict verde („Fără probleme găsite”) la verificarea din 23 august 2026. Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.
Ce loc ocupă AML EPIONA SRL în sectorul său?
AML EPIONA SRL ocupă locul 194 din 2.406 firme active cu bilanț depus în CAEN 4631 (Comerț cu ridicata al fructelor și legumelor), după cifra de afaceri.
Cât de veche este AML EPIONA SRL față de firmele din același domeniu?
AML EPIONA SRL este mai veche decât 85% dintre cele 5.550 firme active cu CAEN 4631.
Este AML EPIONA SRL o firmă activă?
Da, la ultima verificare AML EPIONA SRL (CUI 25063799) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.
Este AML EPIONA SRL în insolvență?
Nu — la ultima verificare, AML EPIONA SRL nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.
Pot avea încredere în AML EPIONA SRL?
Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru AML EPIONA SRL, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.
Este AML EPIONA SRL plătitoare de TVA?
Da, AML EPIONA SRL este înregistrată ca plătitoare de TVA conform ANAF.
Care este cifra de afaceri a AML EPIONA SRL?
În anul 2025, AML EPIONA SRL a raportat o cifră de afaceri de 16.613.400 lei și un număr mediu de 14 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.
Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu AML EPIONA SRL?
Firmoscop analizează AML EPIONA SRL pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.
Cele mai mari firme din același domeniu, în Cluj
Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.
- GRUP T.S.A. COMPANY SRL · Sat Apahida Com. Apahida · CA 68.264.334 lei
- SERALEX FRUCT SRL · Mun. Cluj-Napoca · CA 32.433.600 lei
- FERMA GHERLA S.R.L. · Mun. Cluj-Napoca · CA 30.043.834 lei
- ALIADI AGROCOM SRL · Mun. Cluj-Napoca · CA 21.838.952 lei
- CO & SI SRL · Mun. Cluj-Napoca · CA 21.433.461 lei
- BIOROM RALEX SRL · Sat Chiuieşti Com. Chiuieşti · CA 18.266.534 lei
Mergi mai departe
Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 23 august 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.