Sari la conținut
FirmoscopFirmeHarghita › CEMPLUS RO S.R.L.

CEMPLUS RO S.R.L.

Înființată în 2009 · 17 ani vechime · Sat Ciceu Com. Ciceu
CUI 25134504 · J2009000109195
Fără probleme găsite Re-verificat · 30 august 2026
În funcțiunePlătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Fără probleme găsite

Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Am calculat: poți acorda termen de plată. Câte zile și la ce plafon — în raportul complet, gratuit. Te anunțăm și dacă verdictul se schimbă.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire CEMPLUS RO S.R.L.
Cod fiscal (CIF) RO25134504
Nr. Reg. Comerțului J2009000109195
Sediu Sat Ciceu Com. Ciceu, Harghita
Telefon 0266379050

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 30 august 2026.

Reprezentanți

BIRÓ LEVENTE · administrator

Vezi la ce alte firme apar aceste nume și dacă vreuna e în insolvență — gratuit, cu un cont.

Identitate

StareINREGISTRAT din data 16.02.2009
CAEN2366 · Fabricarea altor articole din beton, ciment și ipsos
TVAPlătitoare · validează intra-UE (VIES)
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 30 august 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 30 august 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 30 august 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 30 august 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 30 august 2026
Modificări la Registrul Comerțului Nicio modificare de când urmărim firma — vei vedea schimbarea aici când apare 30 august 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută CEMPLUS RO S.R.L. după CUI 25134504 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Solidă
scor 100/100
Cifră de afaceri 2025
5.016.607 lei
+7.0% vs 2024
Profit net 2025
13.078 lei
-79.8% vs 2024

Bonitate financiară

Marjă netă0.3%
Datorii / capital0.7×
Termen de plată sugeratdeblochează gratuit →
Plafon de credit orientativdeblochează gratuit →

Poți acorda un termen de plată obișnuit, cu contract semnat. Vezi câte zile și ce plafon — cont gratuit, verdictul rămâne al tău.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2014: 990.005 lei20142015: 659.940 lei20152016: 987.443 lei20162017: 785.212 lei20172018: 1.768.418 lei20182019: 2.369.769 lei20192020: 2.798.410 lei20202021: 3.370.564 lei20212022: 4.236.295 lei20222023: 4.372.527 lei20232024: 4.681.656 lei20242025: 5.016.607 lei2025
la cursul mediu BNR al fiecărui an; anii dinainte de 2011 rămân în lei
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2025 5.016.607 lei 13.078 lei 11
2024 4.681.656 lei 64.868 lei 3
2023 4.372.527 lei 182.636 lei 2
2022 4.236.295 lei 257.858 lei 1
2021 3.370.564 lei 401.846 lei 1
2020 2.798.410 lei 386.596 lei 1
2019 2.369.769 lei 194.232 lei 2
2018 1.768.418 lei 195.787 lei 6
2017 785.212 lei 48.348 lei 3
2016 987.443 lei 688 lei 5
2015 659.940 lei 2.303 lei 6
2014 990.005 lei 41.227 lei 9
2013 1.094.192 lei 37.594 lei 9
2012 327.450 lei 597 lei 9
2011 41.999 lei -11.805 lei
2010 -6.871 lei 1
2009 -18.796 lei 1

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 17 ani (2009–2025). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2025, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 90 zile+19 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 62 zile−15 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net 0,26%−1,13 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 39,83%+7,44 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 2,51×−0,58 active totale ÷ datorii totale
Rata de levier 0,67×+0,18 datorii totale ÷ capitaluri proprii
Rentabilitatea capitalurilor (ROE) 0,7%−2,8 profit net ÷ capitaluri proprii × 100
Rentabilitatea activelor (ROA) 0,42%−1,9 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială 59,67%−6,46 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 456.055 lei−1.104.497 cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 1,61×−0,06 cifra de afaceri ÷ active totale
Viteza de rotație a stocurilor 6,36×−1,31 cifra de afaceri ÷ stocuri
Zile de stocare 57 zile+9 stocuri ÷ cifra de afaceri × 365
Rentabilitatea costurilor 0,35%−1,22 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

5,8%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, profit, cifra de afaceri stabilă, firmă medie sau mare — 1.634 din 28.054 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2025. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 7,1% la firmele de aceeași mărime · cu 1,3% mai puțin

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 3 din 80 firme active cu bilanț depus (CAEN 2366)
Vechime relativămai veche decât 80% dintre cele 169 firme active din sector
SectorCAEN 2366 · Fabricarea altor articole din beton, ciment și ipsos →

Grup de firme

Firme în care apar persoane cu același nume13
Dintre care radiate (închise)2

Legătura se face doar după numele reprezentanților: registrul public nu conține un identificator de persoană, deci lista poate cuprinde mai mulți oameni diferiți care poartă același nume. Nu e un istoric personal și nu trage nicio concluzie despre cineva anume.

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru CEMPLUS RO S.R.L.

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți CEMPLUS RO S.R.L.? Verdictul e verde — arată-l pe site-ul tău, cu link spre datele oficiale. Sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Sigiliul Firmoscop pentru CEMPLUS RO S.R.L.

Pune sigiliul pe site-ul tău

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Declarația 112lunar, până pe 25
Decontul de TVA (D300)lunar, până pe 25
Declarația informativă D394lunar, până pe 30
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

CEMPLUS RO S.R.L., cu sediul în Sat Ciceu Com. Ciceu, are codul unic de înregistrare (CUI) 25134504, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J2009000109195. Firma a fost înființată la data de 17 februarie 2009 și are ca obiect principal de activitate Fabricarea altor articole din beton, ciment și ipsos (CAEN 2366).

La ultima verificare, CEMPLUS RO S.R.L. figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 5.016.607 lei și un rezultat net de 13.078 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 30 august 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are CEMPLUS RO S.R.L.?

CEMPLUS RO S.R.L. (CUI 25134504) are verdict verde („Fără probleme găsite”) la verificarea din 30 august 2026. Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Ce loc ocupă CEMPLUS RO S.R.L. în sectorul său?

CEMPLUS RO S.R.L. ocupă locul 3 din 80 firme active cu bilanț depus în CAEN 2366 (Fabricarea altor articole din beton, ciment și ipsos), după cifra de afaceri.

Cât de veche este CEMPLUS RO S.R.L. față de firmele din același domeniu?

CEMPLUS RO S.R.L. este mai veche decât 80% dintre cele 169 firme active cu CAEN 2366.

Este CEMPLUS RO S.R.L. o firmă activă?

Da, la ultima verificare CEMPLUS RO S.R.L. (CUI 25134504) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este CEMPLUS RO S.R.L. în insolvență?

Nu — la ultima verificare, CEMPLUS RO S.R.L. nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în CEMPLUS RO S.R.L.?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru CEMPLUS RO S.R.L., calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este CEMPLUS RO S.R.L. plătitoare de TVA?

Da, CEMPLUS RO S.R.L. este înregistrată ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a CEMPLUS RO S.R.L.?

În anul 2025, CEMPLUS RO S.R.L. a raportat o cifră de afaceri de 5.016.607 lei și un număr mediu de 11 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu CEMPLUS RO S.R.L.?

Firmoscop analizează CEMPLUS RO S.R.L. pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Harghita

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Mergi mai departe

Firme din Harghita

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Checklist de due diligence

Pașii de verificare pe care un verdict verde nu îi înlocuiește.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 30 august 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.