Sari la conținut
FirmoscopFirmeBucurești › 1722 STUDIOLAB INC SRL

1722 STUDIOLAB INC SRL

Înființată în 2009 · 17 ani vechime · Sector 2 Mun. Bucureşti
CUI 25139471 · J40/2157/2009
Fără probleme găsite Re-verificat · 2 septembrie 2026
În funcțiunePlătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Fără probleme găsite

Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Am calculat: poți acorda termen de plată. Câte zile și la ce plafon — în raportul complet, gratuit. Te anunțăm și dacă verdictul se schimbă.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire 1722 STUDIOLAB INC SRL
Cod fiscal (CIF) RO25139471
Nr. Reg. Comerțului J40/2157/2009
Sediu social Str. Aaron Florian nr. 1, bl. -, sc. 1, et. P, ap. 1, PARTER, Sector 2 Mun. Bucureşti, jud. MUNICIPIUL BUCUREŞTI, 20987
Telefon 745123395

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 2 septembrie 2026.

Reprezentanți

TRIFAN IULIA - SORINA · administrator

Identitate

StareTRANSFER(SOSIRE) din data 05.02.2024
CAEN7111 · Activități de arhitectură
TVAPlătitoare · validează intra-UE (VIES)
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 2 septembrie 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 2 septembrie 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 2 septembrie 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 2 septembrie 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 2 septembrie 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută 1722 STUDIOLAB INC SRL după CUI 25139471 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Solidă
scor 100/100
Cifră de afaceri 2025
22.179.669 lei
+46.0% vs 2024
Profit net 2025
2.077.742 lei
-5.2% vs 2024

Bonitate financiară

Marjă netă9.4%
Față de sectorpeste 34% din sector · sub mediana sectorului

Comparat cu 4.867 de firme din Activități de arhitectură care au depus bilanț pe 2025; mediana sectorului: 21,3%.

Datorii / capital2.5×
Termen de plată sugeratdeblochează gratuit →
Plafon de credit orientativdeblochează gratuit →

Poți acorda un termen de plată obișnuit, cu contract semnat. Vezi câte zile și ce plafon — cont gratuit, verdictul rămâne al tău.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2014: 2.254.484 lei20142015: 1.824.313 lei20152016: 7.364.810 lei20162017: 7.076.985 lei20172018: 5.744.335 lei20182019: 6.759.416 lei20192020: 16.798.431 lei20202021: 4.983.113 lei20212022: 13.480.411 lei20222023: 17.923.086 lei20232024: 15.176.871 lei20242025: 22.179.669 lei2025
la cursul mediu BNR al fiecărui an; anii dinainte de 2011 rămân în lei
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2025 22.179.669 lei 2.077.742 lei
2024 15.176.871 lei 2.192.370 lei
2023 17.923.086 lei 591.889 lei 3
2022 13.480.411 lei 516.775 lei 3
2021 4.983.113 lei 948.971 lei 3
2020 16.798.431 lei 1.412.304 lei 2
2019 6.759.416 lei 560.821 lei 5
2018 5.744.335 lei 873.147 lei 6
2017 7.076.985 lei 643.035 lei 6
2016 7.364.810 lei 929.652 lei 5
2015 1.824.313 lei 40.251 lei 3
2014 2.254.484 lei 19.276 lei 4
2013 1.361.139 lei 83.392 lei 5
2012 694.636 lei -103.767 lei 3
2011 263.977 lei -172.586 lei 1
2010 111.819 lei -97.346 lei 1
2009 269.405 lei 238.775 lei 1

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 17 ani (2009–2025). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2025, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 144 zile+90 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 59 zile−14 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net 9,37%−5,08 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 71,5%+44,27 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 1,4×−2,27 active totale ÷ datorii totale
Rata de levier 2,46×+2,1 datorii totale ÷ capitaluri proprii
Rentabilitatea capitalurilor (ROE) 58,52%+23,22 profit net ÷ capitaluri proprii × 100
Rentabilitatea activelor (ROA) 16,98%−9,55 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială 29,01%−46,13 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Viteza de rotație a activelor 1,81× cifra de afaceri ÷ active totale
Viteza de rotație a stocurilor 21,86×−5,61 cifra de afaceri ÷ stocuri
Zile de stocare 17 zile+4 stocuri ÷ cifra de afaceri × 365
Rentabilitatea costurilor 12,56%−7,95 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

5,8%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, profit, cifra de afaceri stabilă, firmă medie sau mare — 1.634 din 28.054 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2025. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 7,1% la firmele de aceeași mărime · cu 1,3% mai puțin

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 11 din 6.896 firme active cu bilanț depus (CAEN 7111)
Vechime relativămai veche decât 68% dintre cele 8.961 firme active din sector
SectorCAEN 7111 · Activități de arhitectură →

Istoric modificări (Registrul Comerțului)

  • 13 iulie 2026Schimbare stare juridică: funcțiune → TRANSFER(SOSIRE) din data 05.02.2024

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru 1722 STUDIOLAB INC SRL

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți 1722 STUDIOLAB INC SRL? Verdictul e verde — arată-l pe site-ul tău, cu link spre datele oficiale. Sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Sigiliul Firmoscop pentru 1722 STUDIOLAB INC SRL

Pune sigiliul pe site-ul tău

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Decontul de TVA (D300)lunar, până pe 25
Declarația informativă D394lunar, până pe 30
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

1722 STUDIOLAB INC SRL, cu sediul în Sector 2 Mun. Bucureşti, are codul unic de înregistrare (CUI) 25139471, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J40/2157/2009. Firma a fost înființată la data de 17 februarie 2009 și are ca obiect principal de activitate Activități de arhitectură (CAEN 7111).

La ultima verificare, 1722 STUDIOLAB INC SRL figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 22.179.669 lei și un rezultat net de 2.077.742 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 2 septembrie 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are 1722 STUDIOLAB INC SRL?

1722 STUDIOLAB INC SRL (CUI 25139471) are verdict verde („Fără probleme găsite”) la verificarea din 2 septembrie 2026. Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Ce loc ocupă 1722 STUDIOLAB INC SRL în sectorul său?

1722 STUDIOLAB INC SRL ocupă locul 11 din 6.896 firme active cu bilanț depus în CAEN 7111 (Activități de arhitectură), după cifra de afaceri.

Cât de veche este 1722 STUDIOLAB INC SRL față de firmele din același domeniu?

1722 STUDIOLAB INC SRL este mai veche decât 68% dintre cele 8.961 firme active cu CAEN 7111.

Este 1722 STUDIOLAB INC SRL o firmă activă?

Da, la ultima verificare 1722 STUDIOLAB INC SRL (CUI 25139471) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este 1722 STUDIOLAB INC SRL în insolvență?

Nu — la ultima verificare, 1722 STUDIOLAB INC SRL nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în 1722 STUDIOLAB INC SRL?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru 1722 STUDIOLAB INC SRL, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este 1722 STUDIOLAB INC SRL plătitoare de TVA?

Da, 1722 STUDIOLAB INC SRL este înregistrată ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a 1722 STUDIOLAB INC SRL?

În anul 2025, 1722 STUDIOLAB INC SRL a raportat o cifră de afaceri de 22.179.669 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu 1722 STUDIOLAB INC SRL?

Firmoscop analizează 1722 STUDIOLAB INC SRL pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Bucureşti

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Mergi mai departe

Firme din București

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Checklist de due diligence

Pașii de verificare pe care un verdict verde nu îi înlocuiește.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 2 septembrie 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.