Sari la conținut
FirmoscopFirmeAlba › REMAT PLUS SRL

REMAT PLUS SRL

Înființată în 2009 · 17 ani vechime · Sat Sântimbru Com. Sântimbru
CUI 25152055 · J2009000134014
Fără probleme găsite Re-verificat · 30 august 2026
În funcțiunePlătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Fără probleme găsite

Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Am calculat: poți acorda termen de plată. Câte zile și la ce plafon — în raportul complet, gratuit. Te anunțăm și dacă verdictul se schimbă.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire REMAT PLUS SRL
Cod fiscal (CIF) RO25152055
Nr. Reg. Comerțului J2009000134014
Sediu social Str ȘOSEAUA NAȚIONALĂ nr. 15, Sat Sântimbru Com. Sântimbru, jud. ALBA, 517675
Telefon 0749662007

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 30 august 2026.

Reprezentanți

MICLĂUŞ EVA · administrator

Identitate

StareINREGISTRAT din data 18.02.2009
CAEN3821 · Recuperarea materialelor reciclabile
TVAPlătitoare · validează intra-UE (VIES)
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 30 august 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 30 august 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 30 august 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 30 august 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 30 august 2026
Modificări la Registrul Comerțului Nicio modificare de când urmărim firma — vei vedea schimbarea aici când apare 30 august 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută REMAT PLUS SRL după CUI 25152055 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Solidă
scor 100/100
Cifră de afaceri 2025
13.718.338 lei
-9.0% vs 2024
Profit net 2025
1.072.584 lei
+79.0% vs 2024

Bonitate financiară

Marjă netă7.8%
Față de sectorpeste 65% din sector · peste mediana sectorului

Comparat cu 812 de firme din Recuperarea materialelor reciclabile care au depus bilanț pe 2025; mediana sectorului: 3,0%.

Mărime față de sector17 angajați · peste 85% din sector

Mediana sectorului: 3 angajați, din 864 de firme care au raportat numărul de salariați pe 2025.

Datorii / capital0.6×
Termen de plată sugeratdeblochează gratuit →
Plafon de credit orientativdeblochează gratuit →

Poți acorda un termen de plată obișnuit, cu contract semnat. Vezi câte zile și ce plafon — cont gratuit, verdictul rămâne al tău.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2014: 7.883.826 lei20142015: 6.740.587 lei20152016: 7.711.354 lei20162017: 11.103.795 lei20172018: 11.467.000 lei20182019: 9.566.308 lei20192020: 7.692.263 lei20202021: 19.057.213 lei20212022: 18.476.788 lei20222023: 17.153.381 lei20232024: 15.052.185 lei20242025: 13.718.338 lei2025
la cursul mediu BNR al fiecărui an; anii dinainte de 2011 rămân în lei
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2025 13.718.338 lei 1.072.584 lei 17
2024 15.052.185 lei 599.157 lei 17
2023 17.153.381 lei 636.052 lei 17
2022 18.476.788 lei 704.328 lei 17
2021 19.057.213 lei 1.634.268 lei 14
2020 7.692.263 lei 289.752 lei 13
2019 9.566.308 lei 153.160 lei 15
2018 11.467.000 lei 280.542 lei 13
2017 11.103.795 lei 465.536 lei 13
2016 7.711.354 lei 234.229 lei 13
2015 6.740.587 lei 10.192 lei 13
2014 7.883.826 lei 4.386 lei 11
2013 7.557.811 lei 59.115 lei 9
2012 8.420.055 lei 99.029 lei 10
2011 6.754.914 lei 116.925 lei 9
2010 1.978.902 lei 773.168 lei 4
2009 1.818.112 lei 436.431 lei

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 17 ani (2009–2025). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2025, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 89 zile−56 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 17 zile−12 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net 7,82%+3,84 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 33,19%−17,54 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 3,01×+1,04 active totale ÷ datorii totale
Rata de levier 0,55×−0,64 datorii totale ÷ capitaluri proprii
Rentabilitatea capitalurilor (ROE) 17,57%+5,66 profit net ÷ capitaluri proprii × 100
Rentabilitatea activelor (ROA) 10,69%+5,6 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială 60,81%+18,04 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 806.961 lei−78.462 cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 1,37×+0,09 cifra de afaceri ÷ active totale
Viteza de rotație a stocurilor 8,39×+1,24 cifra de afaceri ÷ stocuri
Zile de stocare 43 zile−8 stocuri ÷ cifra de afaceri × 365
Rentabilitatea costurilor 9,7%+5,57 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

5,8%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, profit, cifra de afaceri stabilă, firmă medie sau mare — 1.634 din 28.054 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2025. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 7,1% la firmele de aceeași mărime · cu 1,3% mai puțin

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 94 din 847 firme active cu bilanț depus (CAEN 3821)
Vechime relativămai veche decât 73% dintre cele 1.164 firme active din sector
SectorCAEN 3821 · Recuperarea materialelor reciclabile →

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru REMAT PLUS SRL

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți REMAT PLUS SRL? Verdictul e verde — arată-l pe site-ul tău, cu link spre datele oficiale. Sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Sigiliul Firmoscop pentru REMAT PLUS SRL

Pune sigiliul pe site-ul tău

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Declarația 112lunar, până pe 25
Decontul de TVA (D300)lunar, până pe 25
Declarația informativă D394lunar, până pe 30
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

REMAT PLUS SRL, cu sediul în Sat Sântimbru Com. Sântimbru, are codul unic de înregistrare (CUI) 25152055, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J2009000134014. Firma a fost înființată la data de 19 februarie 2009 și are ca obiect principal de activitate Recuperarea materialelor reciclabile (CAEN 3821).

La ultima verificare, REMAT PLUS SRL figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 13.718.338 lei și un rezultat net de 1.072.584 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 30 august 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are REMAT PLUS SRL?

REMAT PLUS SRL (CUI 25152055) are verdict verde („Fără probleme găsite”) la verificarea din 30 august 2026. Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Ce loc ocupă REMAT PLUS SRL în sectorul său?

REMAT PLUS SRL ocupă locul 94 din 847 firme active cu bilanț depus în CAEN 3821 (Recuperarea materialelor reciclabile), după cifra de afaceri.

Cât de veche este REMAT PLUS SRL față de firmele din același domeniu?

REMAT PLUS SRL este mai veche decât 73% dintre cele 1.164 firme active cu CAEN 3821.

Este REMAT PLUS SRL o firmă activă?

Da, la ultima verificare REMAT PLUS SRL (CUI 25152055) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este REMAT PLUS SRL în insolvență?

Nu — la ultima verificare, REMAT PLUS SRL nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în REMAT PLUS SRL?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru REMAT PLUS SRL, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este REMAT PLUS SRL plătitoare de TVA?

Da, REMAT PLUS SRL este înregistrată ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a REMAT PLUS SRL?

În anul 2025, REMAT PLUS SRL a raportat o cifră de afaceri de 13.718.338 lei și un număr mediu de 17 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu REMAT PLUS SRL?

Firmoscop analizează REMAT PLUS SRL pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Alba

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Mergi mai departe

Firme din Alba

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Checklist de due diligence

Pașii de verificare pe care un verdict verde nu îi înlocuiește.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 30 august 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.