Sari la conținut
FirmoscopFirmeBucurești › NISARA CONT SRL

NISARA CONT SRL

Înființată în 2009 · 17 ani vechime · Mun. Ploieşti
CUI 25182633 · J2010000839298
Fără probleme găsite Re-verificat · 1 septembrie 2026
În funcțiunePlătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Fără probleme găsite

Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Am calculat: poți acorda termen de plată. Câte zile și la ce plafon — în raportul complet, gratuit. Te anunțăm și dacă verdictul se schimbă.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire NISARA CONT SRL
Cod fiscal (CIF) RO25182633
Nr. Reg. Comerțului J2010000839298
Sediu social Str. Banatului nr. 1, bl. 37B, et. 1, ap. 5, Mun. Ploieşti, jud. PRAHOVA, 100398

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 1 septembrie 2026.

Reprezentanți

MICLĂUȘ NADIA-CLARA · administrator

Vezi la ce alte firme apar aceste nume și dacă vreuna e în insolvență — gratuit, cu un cont.

Identitate

StareTRANSFER(SOSIRE) din data 30.06.2010
CAEN6920 · Activități de contabilitate și audit financiar; consultanță în domeniul fiscal
TVAPlătitoare · validează intra-UE (VIES)
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 1 septembrie 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 1 septembrie 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 1 septembrie 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 1 septembrie 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 1 septembrie 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută NISARA CONT SRL după CUI 25182633 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Solidă
scor 100/100
Cifră de afaceri 2025
1.064.594 lei
+20.0% vs 2024
Profit net 2025
353.910 lei
+12.7% vs 2024

Bonitate financiară

Marjă netă33.2%
Față de sectorpeste 42% din sector · sub mediana sectorului

Comparat cu 10.826 de firme din Activități de contabilitate și audit financiar; consultanță în domeniul fiscal care au depus bilanț pe 2025; mediana sectorului: 38,4%.

Mărime față de sector4 angajați · peste 90% din sector

Mediana sectorului: 1 angajat, din 10.441 de firme care au raportat numărul de salariați pe 2025.

Datorii / capital0.6×
Termen de plată sugeratdeblochează gratuit →
Plafon de credit orientativdeblochează gratuit →

Poți acorda un termen de plată obișnuit, cu contract semnat. Vezi câte zile și ce plafon — cont gratuit, verdictul rămâne al tău.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2014: 143.845 lei20142015: 264.697 lei20152016: 327.410 lei20162017: 437.675 lei20172018: 513.893 lei20182019: 542.540 lei20192020: 599.303 lei20202021: 743.087 lei20212022: 787.171 lei20222023: 893.098 lei20232024: 887.018 lei20242025: 1.064.594 lei2025
la cursul mediu BNR al fiecărui an; anii dinainte de 2011 rămân în lei
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2025 1.064.594 lei 353.910 lei 4
2024 887.018 lei 313.950 lei 4
2023 893.098 lei 406.123 lei 3
2022 787.171 lei 426.578 lei 3
2021 743.087 lei 403.222 lei 3
2020 599.303 lei 306.359 lei 3
2019 542.540 lei 287.205 lei 3
2018 513.893 lei 245.115 lei 2
2017 437.675 lei 256.796 lei 2
2016 327.410 lei 137.118 lei 1
2015 264.697 lei 124.419 lei 1
2014 143.845 lei 48.365 lei 1
2013 118.119 lei -18.762 lei 1
2012 121.282 lei 9.269 lei 1
2011 93.323 lei 14.254 lei 1
2010 94.082 lei 37.401 lei 1
2009 42.125 lei 16.503 lei 1

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 17 ani (2009–2025). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2025, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 147 zile−8 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 28 zile−2 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net 33,24%−2,15 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 39,02%+1,36 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 2,56×−0,1 active totale ÷ datorii totale
Rata de levier 0,64× datorii totale ÷ capitaluri proprii
Rentabilitatea capitalurilor (ROE) 52,91%+2,72 profit net ÷ capitaluri proprii × 100
Rentabilitatea activelor (ROA) 32,26%+0,97 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială 60,98%−1,36 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 266.149 lei+44.394 cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 0,97×+0,09 cifra de afaceri ÷ active totale
Viteza de rotație a stocurilor 24.758×+4.129,67 cifra de afaceri ÷ stocuri
Zile de stocare 0 zile stocuri ÷ cifra de afaceri × 365
Rentabilitatea costurilor 55,71%−2,19 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

6,2%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, profit, cifra de afaceri stabilă, firmă mică — 6.779 din 109.944 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2025. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 7,6% la firmele de aceeași mărime · cu 1,4% mai puțin

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 768 din 13.381 firme active cu bilanț depus (CAEN 6920)
Vechime relativămai veche decât 65% dintre cele 15.329 firme active din sector
SectorCAEN 6920 · Activități de contabilitate și audit financiar; consultanță în domeniul fiscal →

Istoric modificări (Registrul Comerțului)

  • 28 iulie 2026Schimbare sediu: Bucureşti Sectorul 4 → Mun. Ploieşti
  • 15 iulie 2026Schimbare stare juridică: radiată → TRANSFER(SOSIRE) din data 30.06.2010
  • 15 iulie 2026Schimbare număr de înmatriculare: J40/2505/2009 → J2010000839298
  • 13 iulie 2026Schimbare stare juridică: TRANSFER(SOSIRE) din data 30.06.2010 → radiată
  • 13 iulie 2026Schimbare sediu (județ): Prahova → Bucureşti
  • 13 iulie 2026Schimbare sediu: Municipiul Ploieşti → Bucureşti Sectorul 4
  • 13 iulie 2026Schimbare număr de înmatriculare: J2010000839298 → J40/2505/2009
  • 13 iulie 2026Schimbare sediu (județ): Bucureşti → Prahova
  • 13 iulie 2026Schimbare sediu: Bucureşti Sectorul 4 → Municipiul Ploieşti
  • 13 iulie 2026Schimbare număr de înmatriculare: J40/2505/2009 → J2010000839298
  • 13 iulie 2026Schimbare sediu (județ): Prahova → Bucureşti
  • 13 iulie 2026Schimbare sediu: Municipiul Ploieşti → Bucureşti Sectorul 4
  • 13 iulie 2026Schimbare număr de înmatriculare: J2010000839298 → J40/2505/2009
  • 13 iulie 2026Schimbare sediu (județ): Bucureşti → Prahova
  • 13 iulie 2026Schimbare sediu: Bucureşti Sectorul 4 → Municipiul Ploieşti
  • 13 iulie 2026Schimbare stare juridică: radiată → TRANSFER(SOSIRE) din data 30.06.2010
  • 13 iulie 2026Schimbare număr de înmatriculare: J40/2505/2009 → J2010000839298

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru NISARA CONT SRL

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți NISARA CONT SRL? Verdictul e verde — arată-l pe site-ul tău, cu link spre datele oficiale. Sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Sigiliul Firmoscop pentru NISARA CONT SRL

Pune sigiliul pe site-ul tău

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Declarația 112lunar, până pe 25
Decontul de TVA (D300)lunar, până pe 25
Declarația informativă D394lunar, până pe 30
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

NISARA CONT SRL, cu sediul în Mun. Ploieşti, are codul unic de înregistrare (CUI) 25182633, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J2010000839298. Firma a fost înființată la data de 24 februarie 2009 și are ca obiect principal de activitate Activități de contabilitate și audit financiar; consultanță în domeniul fiscal (CAEN 6920).

La ultima verificare, NISARA CONT SRL figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 1.064.594 lei și un rezultat net de 353.910 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 1 septembrie 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are NISARA CONT SRL?

NISARA CONT SRL (CUI 25182633) are verdict verde („Fără probleme găsite”) la verificarea din 1 septembrie 2026. Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Ce loc ocupă NISARA CONT SRL în sectorul său?

NISARA CONT SRL ocupă locul 768 din 13.381 firme active cu bilanț depus în CAEN 6920 (Activități de contabilitate și audit financiar; consultanță în domeniul fiscal), după cifra de afaceri.

Cât de veche este NISARA CONT SRL față de firmele din același domeniu?

NISARA CONT SRL este mai veche decât 65% dintre cele 15.329 firme active cu CAEN 6920.

Este NISARA CONT SRL o firmă activă?

Da, la ultima verificare NISARA CONT SRL (CUI 25182633) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este NISARA CONT SRL în insolvență?

Nu — la ultima verificare, NISARA CONT SRL nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în NISARA CONT SRL?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru NISARA CONT SRL, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este NISARA CONT SRL plătitoare de TVA?

Da, NISARA CONT SRL este înregistrată ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a NISARA CONT SRL?

În anul 2025, NISARA CONT SRL a raportat o cifră de afaceri de 1.064.594 lei și un număr mediu de 4 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu NISARA CONT SRL?

Firmoscop analizează NISARA CONT SRL pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Bucureşti

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Vezi topul: Contabilitate & Juridic în București →

Mergi mai departe

Firme din București

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Checklist de due diligence

Pașii de verificare pe care un verdict verde nu îi înlocuiește.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 1 septembrie 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.