Sari la conținut
Firmoscop › Firme › Ilfov › FEREASTRA S.U.K.I. SRL

FEREASTRA S.U.K.I. SRL

Înființată în 2009 · 17 ani vechime · Sat Moara Vlăsiei Com. Moara Vlăsiei
CUI 25189801 · J2009000480232
Fără probleme găsite Verificat la ANAF · 26 octombrie 2026
În funcțiunePlătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Fără probleme găsite

Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Deblochezi gratuit, cu un cont — plus dosarele din instanță și monitorizare.

Termen de plată sugerat ■ ■ ■ zile
Plafon de credit ■ ■ ■ ■ ■ lei
Dosare în instanță detalii
Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, cu sursa și data fiecărui lucru găsit. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire FEREASTRA S.U.K.I. SRL
Cod fiscal (CIF) RO25189801
Nr. Reg. Comerțului J2009000480232
Sediu social AGROMEC nr. 3, Ferma 2, Sat Moara Vlăsiei, Comuna Moara Vlăsiei, jud. Ilfov, 77130
Telefon 0745103165

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), situația din 19 octombrie 2026 · ANAF, verificat pe 26 octombrie 2026.

Reprezentanți

SĂVULESCU GELMAR-AURELIAN · administrator

Vezi la ce alte firme apar aceste nume și dacă vreuna e în insolvență — gratuit, cu un cont.

Identitate

Starefuncțiune
CAEN2223 · Fabricarea de uși și ferestre din material plastic
TVAPlătitoare · validează intra-UE (VIES)
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC), situația din 19 octombrie 2026 · ANAF, verificat pe 26 octombrie 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 19 octombrie 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 26 octombrie 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 19 octombrie 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Modificări la Registrul Comerțului Nicio modificare de când urmărim firma — vei vedea schimbarea aici când apare 26 octombrie 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută FEREASTRA S.U.K.I. SRL după CUI 25189801 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Solidă
scor 100/100
Cifră de afaceri 2025
29.677.786 lei
+7,0% vs 2024
Profit net 2025
2.119.789 lei
+425,9% vs 2024

Bonitate financiară

Marjă netă7.1%
Față de sectorpeste 68% din sector · peste mediana sectorului

Comparat cu 1.121 de firme din Fabricarea de uși și ferestre din material plastic care au depus bilanț pe 2025; mediana sectorului: 3,0%.

Mărime față de sector80 de angajați · peste 97% din sector

Mediana sectorului: 2 angajați, din 1.172 de firme care au raportat numărul de salariați pe 2025.

Datorii / capital0.2×
Termen de plată sugeratdeblochează gratuit →
Plafon de credit orientativdeblochează gratuit →

Poți acorda un termen de plată obișnuit, cu contract semnat. Vezi câte zile și ce plafon — cont gratuit, verdictul rămâne al tău.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2014: 14.020.189 lei20142015: 17.741.760 lei20152016: 19.255.257 lei20162017: 23.294.743 lei20172018: 24.193.080 lei20182019: 23.534.752 lei20192020: 20.068.419 lei20202021: 28.728.188 lei20212022: 39.702.365 lei20222023: 38.654.798 lei20232024: 27.863.190 lei20242025: 29.677.786 lei2025
la cursul mediu BNR al fiecărui an; anii dinainte de 2011 rămân în lei
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2025 29.677.786 lei 2.119.789 lei 80
2024 27.863.190 lei 403.065 lei 85
2023 38.654.798 lei 6.483.116 lei 91
2022 39.702.365 lei 7.696.061 lei 90
2021 28.728.188 lei 3.988.240 lei 87
2020 20.068.419 lei 2.050.897 lei 88
2019 23.534.752 lei 3.391.759 lei 86
2018 24.193.080 lei 3.725.274 lei 99
2017 23.294.743 lei 3.710.239 lei 101
2016 19.255.257 lei 1.773.242 lei 96
2015 17.741.760 lei 1.555.430 lei 100
2014 14.020.189 lei 1.099.040 lei 77
2013 9.162.644 lei 691.317 lei 60
2012 4.550.303 lei 41.246 lei 44
2011 3.929.965 lei -171.556 lei 15
2010 3.586.773 lei 9.421 lei 2
2009 96 lei -4.661 lei 1

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 17 ani (2009–2025). Gratuit, fără cont.

Îndeplinește criteriile de audit statutar

În 2024 și 2025, firma a depășit cel puțin două dintre cele trei praguri legale, în două exerciții consecutive. Situațiile ei financiare intră, prin lege, sub audit statutar.

CriteriuPrag20242025
Total active16.000.000 leidada
Cifră de afaceri netă32.000.000 leinunu
Număr mediu de salariați50dada

„—" înseamnă că bilanțul nu conține criteriul, nu că e neîndeplinit. Concluzia se sprijină pe criteriile pe care le putem citi; un raport de audit se cere firmei, noi citim praguri, nu registrul entităților auditate.

Derivat din bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · pct. 563 din reglementările contabile aprobate prin OMFP 1802/2014.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2025, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 84 de zile+32 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 24 de zile−4 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net 7,14%+5,69 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 17,77%+6,8 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 5,63×−3,48 active totale ÷ datorii totale
Rata de levier 0,22×+0,1 datorii totale ÷ capitaluri proprii
Rentabilitatea capitalurilor (ROE) 6,71%+5,46 profit net ÷ capitaluri proprii × 100
Rentabilitatea activelor (ROA) 5,52%+4,4 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială 82,23%−6,8 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 370.972 lei+43.170 cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 0,77× cifra de afaceri ÷ active totale
Viteza de rotație a stocurilor 3,76×−0,54 cifra de afaceri ÷ stocuri
Zile de stocare 97 de zile+12 stocuri ÷ cifra de afaceri × 365
Rentabilitatea costurilor 9,03%+7,08 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

5,8%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, profit, cifra de afaceri stabilă, firmă medie sau mare — 1.634 din 28.054 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2025. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 7,1% la firmele de aceeași mărime · cu 1,3% mai puțin

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 32 din 1.647 de firme active cu bilanț depus (CAEN 2223)
Vechime relativămai veche decât 70% dintre cele 2.752 de firme active din sector
SectorCAEN 2223 · Fabricarea de uși și ferestre din material plastic →

Contracte publice

Achiziții directe (SEAP)2
Valoare totală (2025)77.022 lei

Cumpărători: COMUNA MOARA VLASIEI (Primaria Moara Vlasiei)

Cumpărături publice sub pragul de licitație, atribuite direct. Sunt bani încasați efectiv — utile mai ales la PFA și întreprinderi individuale, care nu depun bilanț.

SEAP — contracte atribuite · 2025.

Grup de firme

Firme în care apar persoane cu același nume3
Dintre care radiate (închise)2

Legătura se face doar după numele reprezentanților: registrul public nu conține un identificator de persoană, deci lista poate cuprinde mai mulți oameni diferiți care poartă același nume. Nu e un istoric personal și nu trage nicio concluzie despre cineva anume.

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru FEREASTRA S.U.K.I. SRL

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți FEREASTRA S.U.K.I. SRL? Pune sigiliul pe site-ul tău sau pune firma sub monitorizare.

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Declarația 112lunar, până pe 25
Decontul de TVA (D300)lunar, până pe 25
Declarația informativă D394lunar, până pe 30
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Despre firmă

FEREASTRA S.U.K.I. SRL, cu sediul în Sat Moara Vlăsiei Com. Moara Vlăsiei, are codul unic de înregistrare (CUI) 25189801, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J2009000480232. Firma a fost înființată la data de 25 februarie 2009 și are ca obiect principal de activitate Fabricarea de uși și ferestre din material plastic (CAEN 2223).

La ultima verificare, FEREASTRA S.U.K.I. SRL figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 29.677.786 lei și un rezultat net de 2.119.789 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), situația din 19 octombrie 2026 · ANAF, verificat pe 26 octombrie 2026 · bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor.

Întrebări frecvente

Ce verdict are FEREASTRA S.U.K.I. SRL?

FEREASTRA S.U.K.I. SRL (CUI 25189801) are verdict verde („Fără probleme găsite”) la verificarea din 26 octombrie 2026. Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Ce loc ocupă FEREASTRA S.U.K.I. SRL în sectorul său?

FEREASTRA S.U.K.I. SRL ocupă locul 32 din 1.647 de firme active cu bilanț depus în CAEN 2223 (Fabricarea de uși și ferestre din material plastic), după cifra de afaceri.

Cât de veche este FEREASTRA S.U.K.I. SRL față de firmele din același domeniu?

FEREASTRA S.U.K.I. SRL este mai veche decât 70% dintre cele 2.752 de firme active cu CAEN 2223.

Este FEREASTRA S.U.K.I. SRL o firmă activă?

Da, la ultima verificare FEREASTRA S.U.K.I. SRL (CUI 25189801) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este FEREASTRA S.U.K.I. SRL în insolvență?

Nu — la ultima verificare, FEREASTRA S.U.K.I. SRL nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în FEREASTRA S.U.K.I. SRL?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru FEREASTRA S.U.K.I. SRL, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este FEREASTRA S.U.K.I. SRL plătitoare de TVA?

Da, FEREASTRA S.U.K.I. SRL este înregistrată ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a FEREASTRA S.U.K.I. SRL?

În anul 2025, FEREASTRA S.U.K.I. SRL a raportat o cifră de afaceri de 29.677.786 lei și un număr mediu de 80 de angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu FEREASTRA S.U.K.I. SRL?

Firmoscop analizează FEREASTRA S.U.K.I. SRL pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Ilfov

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Fă lista în Excel

Firmele active cu codul CAEN 2223 din Ilfov, cele mai mari întâi, până la 500 de firme într-un fișier. Lista se deschide în cont și costă 1 credit la 25 de firme; din fișierul Excel, primele 50 de firme sunt gratuite. Contul e gratuit și are 10 credite pe lună.

Mergi mai departe

Firme din Ilfov

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Checklist de due diligence

Pașii de verificare pe care un verdict verde nu îi înlocuiește.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultimele citiri: Registrul Comerțului (ONRC), situația din 19 octombrie 2026 · ANAF, verificat pe 26 octombrie 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.