Sari la conținut
FirmoscopFirmeAlba › MONOTECH YANIS SRL

MONOTECH YANIS SRL

Înființată în 2009 · 17 ani vechime · Mun. Alba Iulia
CUI 25226586 · J01/183/2009
Fără probleme găsite Re-verificat · 5 septembrie 2026
În funcțiunePlătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Fără probleme găsite

Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Am calculat: poți acorda termen de plată. Câte zile și la ce plafon — în raportul complet, gratuit. Te anunțăm și dacă verdictul se schimbă.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire MONOTECH YANIS SRL
Cod fiscal (CIF) RO25226586
Nr. Reg. Comerțului J01/183/2009
Sediu social Str. Poligonului nr. 4A, bl. C9, ap. 10, Mun. Alba Iulia, 510048
Telefon 0740846478

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 5 septembrie 2026.

Reprezentanți

LĂUTARU DANIELA · administrator

Identitate

StareINREGISTRAT din data 03.03.2009
CAEN4711 · Comerț cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun
TVAPlătitoare · validează intra-UE (VIES)
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 5 septembrie 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 5 septembrie 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 5 septembrie 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 5 septembrie 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 5 septembrie 2026
Modificări la Registrul Comerțului Nicio modificare de când urmărim firma — vei vedea schimbarea aici când apare 5 septembrie 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută MONOTECH YANIS SRL după CUI 25226586 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Solidă
scor 78/100
Cifră de afaceri 2025
1.746.310 lei
-35.0% vs 2024
Profit net 2025
141.296 lei
+209.9% vs 2024

Bonitate financiară

Marjă netă8.1%
Față de sectorpeste 40% din sector · sub mediana sectorului

Comparat cu 2.523 de firme din Alte lucrări speciale de construcții n.c.a. care au depus bilanț pe 2025; mediana sectorului: 13,9%.

Mărime față de sector6 angajați · peste 81% din sector

Mediana sectorului: 2 angajați, din 2.715 de firme care au raportat numărul de salariați pe 2025.

Datorii / capital3.2×
Termen de plată sugeratdeblochează gratuit →
Plafon de credit orientativdeblochează gratuit →

Poți acorda un termen de plată obișnuit, cu contract semnat. Vezi câte zile și ce plafon — cont gratuit, verdictul rămâne al tău.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2014: 909.733 lei20142015: 1.405.104 lei20152016: 1.756.205 lei20162017: 1.513.524 lei20172018: 1.852.877 lei20182019: 2.333.646 lei20192020: 2.344.577 lei20202021: 2.218.398 lei20212022: 2.304.394 lei20222023: 2.341.877 lei20232024: 2.701.636 lei20242025: 1.746.310 lei2025
la cursul mediu BNR al fiecărui an; anii dinainte de 2011 rămân în lei
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2025 1.746.310 lei 141.296 lei 6
2024 2.701.636 lei -128.572 lei 4
2023 2.341.877 lei -46.054 lei 2
2022 2.304.394 lei 46.769 lei 3
2021 2.218.398 lei 69.470 lei 4
2020 2.344.577 lei 92.475 lei
2019 2.333.646 lei -31.511 lei 9
2018 1.852.877 lei -43.113 lei 10
2017 1.513.524 lei -129.478 lei 7
2016 1.756.205 lei 41.670 lei 9
2015 1.405.104 lei 8.876 lei 8
2014 909.733 lei -6.662 lei 9
2013 1.109.356 lei -17.686 lei 10
2012 966.558 lei 179 lei 6
2011 628.141 lei -6.958 lei 5
2010 237.706 lei 264 lei 2
2009 84.386 lei 1.805 lei

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 17 ani (2009–2025). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2025, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 95 zile+30 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 28 zile+26 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net 8,09%+12,85 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 76,28%−19,01 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 1,31×+0,26 active totale ÷ datorii totale
Rata de levier 3,22×−16,99 datorii totale ÷ capitaluri proprii
Rentabilitatea capitalurilor (ROE) 99,82%+641,34 profit net ÷ capitaluri proprii × 100
Rentabilitatea activelor (ROA) 23,67%+49,2 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială 23,72%+19,01 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 291.052 lei−384.357 cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 2,93×−2,43 cifra de afaceri ÷ active totale
Viteza de rotație a stocurilor 5,22×−3,2 cifra de afaceri ÷ stocuri
Zile de stocare 70 zile+27 stocuri ÷ cifra de afaceri × 365
Rentabilitatea costurilor 10,74%+15,28 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

10,3%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, profit, cifra de afaceri în cădere, firmă mică — 500 din 4.860 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2025. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 7,6% la firmele de aceeași mărime · cu 2,7% mai mult

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 5.628 din 47.594 firme active cu bilanț depus (CAEN 4711)
Vechime relativămai veche decât 60% dintre cele 91.203 firme active din sector
SectorCAEN 4711 · Comerț cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun →

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru MONOTECH YANIS SRL

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți MONOTECH YANIS SRL? Verdictul e verde — arată-l pe site-ul tău, cu link spre datele oficiale. Sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Sigiliul Firmoscop pentru MONOTECH YANIS SRL

Pune sigiliul pe site-ul tău

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Declarația 112lunar, până pe 25
Decontul de TVA (D300)lunar, până pe 25
Declarația informativă D394lunar, până pe 30
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

MONOTECH YANIS SRL, cu sediul în Mun. Alba Iulia, are codul unic de înregistrare (CUI) 25226586, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J01/183/2009. Firma a fost înființată la data de 4 martie 2009 și are ca obiect principal de activitate Comerț cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun (CAEN 4711).

La ultima verificare, MONOTECH YANIS SRL figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 1.746.310 lei și un rezultat net de 141.296 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 5 septembrie 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are MONOTECH YANIS SRL?

MONOTECH YANIS SRL (CUI 25226586) are verdict verde („Fără probleme găsite”) la verificarea din 5 septembrie 2026. Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Ce loc ocupă MONOTECH YANIS SRL în sectorul său?

MONOTECH YANIS SRL ocupă locul 5.628 din 47.594 firme active cu bilanț depus în CAEN 4711 (Comerț cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun), după cifra de afaceri.

Cât de veche este MONOTECH YANIS SRL față de firmele din același domeniu?

MONOTECH YANIS SRL este mai veche decât 60% dintre cele 91.203 firme active cu CAEN 4711.

Este MONOTECH YANIS SRL o firmă activă?

Da, la ultima verificare MONOTECH YANIS SRL (CUI 25226586) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este MONOTECH YANIS SRL în insolvență?

Nu — la ultima verificare, MONOTECH YANIS SRL nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în MONOTECH YANIS SRL?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru MONOTECH YANIS SRL, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este MONOTECH YANIS SRL plătitoare de TVA?

Da, MONOTECH YANIS SRL este înregistrată ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a MONOTECH YANIS SRL?

În anul 2025, MONOTECH YANIS SRL a raportat o cifră de afaceri de 1.746.310 lei și un număr mediu de 6 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu MONOTECH YANIS SRL?

Firmoscop analizează MONOTECH YANIS SRL pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Alba

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Vezi topul: Comerț cu amănuntul în Alba →

Mergi mai departe

Firme din Alba

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Checklist de due diligence

Pașii de verificare pe care un verdict verde nu îi înlocuiește.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 5 septembrie 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.