Sari la conținut
FirmoscopFirmeBucurești › HARD FIRE EXPRES SRL

HARD FIRE EXPRES SRL

Înființată în 2009 · 17 ani vechime · Sector 2 Mun. Bucureşti
CUI 25235843 · J2009002948402
Fără probleme găsite Re-verificat · 30 august 2026
În funcțiuneNeplătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Fără probleme găsite

Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Am calculat: poți acorda termen de plată. Câte zile și la ce plafon — în raportul complet, gratuit. Te anunțăm și dacă verdictul se schimbă.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire HARD FIRE EXPRES SRL
CUI 25235843
Nr. Reg. Comerțului J2009002948402
Sediu social Şos. Vergului nr. 39, bl. 29D, sc. B, et. 3, ap. 54, camera 2, Sector 2 Mun. Bucureşti, jud. MUNICIPIUL BUCUREŞTI
Telefon 0726801029

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 30 august 2026.

Reprezentanți

VIEZURE ADRIAN VALENTIN · administrator

Vezi la ce alte firme apar aceste nume și dacă vreuna e în insolvență — gratuit, cu un cont.

Identitate

StareTRANSFER(SOSIRE) din data 07.02.2019
CAEN6832 · Alte activități pentru tranzacții imobiliare pe bază de comision sau contract
TVANeplătitoare
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 30 august 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 30 august 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 30 august 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 30 august 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 30 august 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută HARD FIRE EXPRES SRL după CUI 25235843 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Solidă
scor 100/100
Cifră de afaceri 2025
299.700 lei
+25.0% vs 2024
Profit net 2025
235.182 lei
+26.2% vs 2024

Bonitate financiară

Marjă netă78.5%
Față de sectorpeste 95% din sector · în primele 10% din sector

Comparat cu 2.331 de firme din Alte activități pentru tranzacții imobiliare pe bază de comision sau contract care au depus bilanț pe 2025; mediana sectorului: 31,0%.

Mărime față de sector1 angajat · peste 37% din sector

Mediana sectorului: 1 angajat, din 2.245 de firme care au raportat numărul de salariați pe 2025.

Datorii / capital0.0×
Termen de plată sugeratdeblochează gratuit →
Plafon de credit orientativdeblochează gratuit →

Poți acorda un termen de plată obișnuit, cu contract semnat. Vezi câte zile și ce plafon — cont gratuit, verdictul rămâne al tău.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2014: 29.824 lei20142015: 81.755 lei20152016: 111.333 lei20162017: 119.149 lei20172018: 127.883 lei20182019: 94.589 lei20192020: 20.250 lei20202021: 34.873 lei20212022: 16.535 lei20222023: 179.178 lei20232024: 239.690 lei20242025: 299.700 lei2025
la cursul mediu BNR al fiecărui an; anii dinainte de 2011 rămân în lei
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2025 299.700 lei 235.182 lei 1
2024 239.690 lei 186.376 lei 1
2023 179.178 lei 131.881 lei 1
2022 16.535 lei 12.050 lei 1
2021 34.873 lei -10.684 lei
2020 20.250 lei 1.615 lei
2019 94.589 lei -12.150 lei 1
2018 127.883 lei -328 lei 2
2017 119.149 lei 29.848 lei 2
2016 111.333 lei 23.318 lei 2
2015 81.755 lei 6.053 lei 2
2014 29.824 lei -8.446 lei 2
2013 22.565 lei -14.978 lei 1
2012 98.301 lei -12.863 lei 1
2011 47.353 lei -21.828 lei 2
2010 32.414 lei -2.849 lei 2
2009 1.772 lei -20.667 lei 1

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 17 ani (2009–2025). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2025, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 8 zile+1 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 274 zile+6 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net 78,47%+0,71 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 2,82%+0,54 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 35,43×−8,44 active totale ÷ datorii totale
Rata de levier 0,03× datorii totale ÷ capitaluri proprii
Rentabilitatea capitalurilor (ROE) 99,9% profit net ÷ capitaluri proprii × 100
Rentabilitatea activelor (ROA) 97,08%−0,51 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială 97,18%−0,54 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 299.700 lei+60.010 cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 1,24× cifra de afaceri ÷ active totale
Rentabilitatea costurilor 399,33%+29,03 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

10,0%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, profit, cifra de afaceri stabilă, firmă micro — 24.542 din 245.876 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2025. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 12,5% la firmele de aceeași mărime · cu 2,5% mai puțin

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 909 din 3.520 firme active cu bilanț depus (CAEN 6832)
Vechime relativămai veche decât 86% dintre cele 6.782 firme active din sector
SectorCAEN 6832 · Alte activități pentru tranzacții imobiliare pe bază de comision sau contract →

Grup de firme

Firme în care apar persoane cu același nume1
Dintre care radiate (închise)1

Legătura se face doar după numele reprezentanților: registrul public nu conține un identificator de persoană, deci lista poate cuprinde mai mulți oameni diferiți care poartă același nume. Nu e un istoric personal și nu trage nicio concluzie despre cineva anume.

Istoric modificări (Registrul Comerțului)

  • 14 iulie 2026Schimbare stare juridică: funcțiune → TRANSFER(SOSIRE) din data 07.02.2019
  • 13 iulie 2026Schimbare stare juridică: TRANSFER(SOSIRE) din data 07.02.2019 → funcțiune

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru HARD FIRE EXPRES SRL

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți HARD FIRE EXPRES SRL? Verdictul e verde — arată-l pe site-ul tău, cu link spre datele oficiale. Sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Sigiliul Firmoscop pentru HARD FIRE EXPRES SRL

Pune sigiliul pe site-ul tău

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Declarația 112lunar, până pe 25
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

HARD FIRE EXPRES SRL, cu sediul în Sector 2 Mun. Bucureşti, are codul unic de înregistrare (CUI) 25235843, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J2009002948402. Firma a fost înființată la data de 5 martie 2009 și are ca obiect principal de activitate Alte activități pentru tranzacții imobiliare pe bază de comision sau contract (CAEN 6832).

La ultima verificare, HARD FIRE EXPRES SRL figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Nu este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 299.700 lei și un rezultat net de 235.182 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 30 august 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are HARD FIRE EXPRES SRL?

HARD FIRE EXPRES SRL (CUI 25235843) are verdict verde („Fără probleme găsite”) la verificarea din 30 august 2026. Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Ce loc ocupă HARD FIRE EXPRES SRL în sectorul său?

HARD FIRE EXPRES SRL ocupă locul 909 din 3.520 firme active cu bilanț depus în CAEN 6832 (Alte activități pentru tranzacții imobiliare pe bază de comision sau contract), după cifra de afaceri.

Cât de veche este HARD FIRE EXPRES SRL față de firmele din același domeniu?

HARD FIRE EXPRES SRL este mai veche decât 86% dintre cele 6.782 firme active cu CAEN 6832.

Este HARD FIRE EXPRES SRL o firmă activă?

Da, la ultima verificare HARD FIRE EXPRES SRL (CUI 25235843) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este HARD FIRE EXPRES SRL în insolvență?

Nu — la ultima verificare, HARD FIRE EXPRES SRL nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în HARD FIRE EXPRES SRL?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru HARD FIRE EXPRES SRL, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este HARD FIRE EXPRES SRL plătitoare de TVA?

Nu, HARD FIRE EXPRES SRL nu figurează ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a HARD FIRE EXPRES SRL?

În anul 2025, HARD FIRE EXPRES SRL a raportat o cifră de afaceri de 299.700 lei și un număr mediu de 1 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu HARD FIRE EXPRES SRL?

Firmoscop analizează HARD FIRE EXPRES SRL pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Bucureşti

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Vezi topul: Imobiliare în București →

Mergi mai departe

Firme din București

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Checklist de due diligence

Pașii de verificare pe care un verdict verde nu îi înlocuiește.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 30 august 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.