Sari la conținut
FirmoscopFirmeNeamț › FIRESHOW SRL

FIRESHOW SRL

Înființată în 2009 · 17 ani vechime · Sat Tămăşeni Com. Tămăşeni
CUI 25283107 · J2009000607356
Fără probleme găsite Re-verificat · 30 august 2026
În funcțiunePlătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Fără probleme găsite

Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Am calculat: poți acorda termen de plată. Câte zile și la ce plafon — în raportul complet, gratuit. Te anunțăm și dacă verdictul se schimbă.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire FIRESHOW SRL
Cod fiscal (CIF) RO25283107
Nr. Reg. Comerțului J2009000607356
Sediu Sat Tămăşeni Com. Tămăşeni, Neamţ
Telefon 0744694431

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 30 august 2026.

Reprezentanți

PINTILIE DAN DUMITRU · administrator

Vezi la ce alte firme apar aceste nume și dacă vreuna e în insolvență — gratuit, cu un cont.

Identitate

StareTRANSFER(SOSIRE) din data 07.11.2025
CAEN4778 · Comerț cu amănuntul al altor bunuri noi
TVAPlătitoare · validează intra-UE (VIES)
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 30 august 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 30 august 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 30 august 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 30 august 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută FIRESHOW SRL după CUI 25283107 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Solidă
scor 95/100
Cifră de afaceri 2025
41.638.629 lei
-24.0% vs 2024
Profit net 2025
2.656.946 lei
-72.7% vs 2024

Bonitate financiară

Marjă netă6.4%
Față de sectorpeste 55% din sector · peste mediana sectorului

Comparat cu 2.647 de firme din Comerț cu amănuntul al altor bunuri noi care au depus bilanț pe 2025; mediana sectorului: 4,6%.

Mărime față de sector46 angajați · peste 99% din sector

Mediana sectorului: 1 angajat, din 2.582 de firme care au raportat numărul de salariați pe 2025.

Datorii / capital1.7×
Termen de plată sugeratdeblochează gratuit →
Plafon de credit orientativdeblochează gratuit →

Poți acorda un termen de plată obișnuit, cu contract semnat. Vezi câte zile și ce plafon — cont gratuit, verdictul rămâne al tău.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2014: 6.579.725 lei20142015: 6.797.158 lei20152016: 6.574.966 lei20162017: 8.717.653 lei20172018: 13.061.416 lei20182019: 16.711.874 lei20192020: 17.981.283 lei20202021: 24.203.494 lei20212022: 39.200.538 lei20222023: 42.921.372 lei20232024: 54.876.742 lei20242025: 41.638.629 lei2025
la cursul mediu BNR al fiecărui an; anii dinainte de 2011 rămân în lei
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2025 41.638.629 lei 2.656.946 lei 46
2024 54.876.742 lei 9.728.052 lei 47
2023 42.921.372 lei 6.094.188 lei 38
2022 39.200.538 lei 5.410.683 lei 32
2021 24.203.494 lei 1.897.646 lei 29
2020 17.981.283 lei 1.665.857 lei 24
2019 16.711.874 lei 846.793 lei 21
2018 13.061.416 lei 665.719 lei 19
2017 8.717.653 lei 280.250 lei 18
2016 6.574.966 lei 368.387 lei 17
2015 6.797.158 lei 2.293.034 lei 17
2014 6.579.725 lei -7.560.066 lei 17
2013 5.623.878 lei 143.530 lei 9
2012 5.971.938 lei 694.672 lei 9
2011 4.409.984 lei 141.754 lei 15
2010 4.965.111 lei 40.641 lei 10
2009 1.829.308 lei 207.722 lei 4

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 17 ani (2009–2025). Gratuit, fără cont.

Îndeplinește criteriile de audit statutar

În 2024 și 2025, firma a depășit cel puțin două dintre cele trei praguri legale, în două exerciții consecutive. Situațiile ei financiare intră, prin lege, sub audit statutar.

CriteriuPrag20242025
Total active16.000.000 leidada
Cifră de afaceri netă32.000.000 leidada
Număr mediu de salariați50nunu

„—" înseamnă că bilanțul nu conține criteriul, nu că e neîndeplinit. Concluzia se sprijină pe criteriile pe care le putem citi; un raport de audit se cere firmei, noi citim praguri, nu registrul entităților auditate.

Derivat din bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · pct. 563 din reglementările contabile aprobate prin OMFP 1802/2014

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2025, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 557 zile+307 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 218 zile+62 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net 6,38%−11,35 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 63,49%+10,87 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 1,58×−0,32 active totale ÷ datorii totale
Rata de levier 1,74×+0,63 datorii totale ÷ capitaluri proprii
Rentabilitatea capitalurilor (ROE) 7,27%−21,44 profit net ÷ capitaluri proprii × 100
Rentabilitatea activelor (ROA) 2,66%−10,94 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială 36,51%−10,87 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 905.188 lei−262.402 cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 0,42×−0,35 cifra de afaceri ÷ active totale
Viteza de rotație a stocurilor 0,81×−1,05 cifra de afaceri ÷ stocuri
Zile de stocare 452 zile+256 stocuri ÷ cifra de afaceri × 365
Rentabilitatea costurilor 7,54%−14,43 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

5,8%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, profit, cifra de afaceri stabilă, firmă medie sau mare — 1.634 din 28.054 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2025. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 7,1% la firmele de aceeași mărime · cu 1,3% mai puțin

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 18 din 4.303 firme active cu bilanț depus (CAEN 4778)
Vechime relativămai veche decât 66% dintre cele 7.573 firme active din sector
SectorCAEN 4778 · Comerț cu amănuntul al altor bunuri noi →

Contracte publice

Achiziții directe (SEAP)19
Valoare totală (2024–2026)729.582 lei

Cumpărători: Federatia pentru Dezvoltarea Zonei Rurale „Bârgau - Calimani”, INSTITUTUL NATIONAL DE CERCETARE - DEZVOLTARE PENTRU SECURITATE MINIERA SI PROTECTIE ANTIEXPLOZIVA - INSEMEX PETROSANI, Comuna Cordun

Cumpărături publice sub pragul de licitație, atribuite direct. Sunt bani încasați efectiv — utile mai ales la PFA și întreprinderi individuale, care nu depun bilanț.

SEAP — contracte atribuite · 2024–2026.

Grup de firme

Firme în care apar persoane cu același nume2
Dintre care radiate (închise)1

Legătura se face doar după numele reprezentanților: registrul public nu conține un identificator de persoană, deci lista poate cuprinde mai mulți oameni diferiți care poartă același nume. Nu e un istoric personal și nu trage nicio concluzie despre cineva anume.

Istoric modificări (Registrul Comerțului)

  • 14 iulie 2026Schimbare stare juridică: raspundere penala cf. Legii 286/2009, Legii 135/2010 → TRANSFER(SOSIRE) din data 07.11.2025
  • 13 iulie 2026Schimbare stare juridică: TRANSFER(SOSIRE) din data 07.11.2025 → raspundere penala cf. Legii 286/2009, Legii 135/2010

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru FIRESHOW SRL

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți FIRESHOW SRL? Verdictul e verde — arată-l pe site-ul tău, cu link spre datele oficiale. Sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Sigiliul Firmoscop pentru FIRESHOW SRL

Pune sigiliul pe site-ul tău

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Declarația 112lunar, până pe 25
Decontul de TVA (D300)lunar, până pe 25
Declarația informativă D394lunar, până pe 30
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

FIRESHOW SRL, cu sediul în Sat Tămăşeni Com. Tămăşeni, are codul unic de înregistrare (CUI) 25283107, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J2009000607356. Firma a fost înființată la data de 13 martie 2009 și are ca obiect principal de activitate Comerț cu amănuntul al altor bunuri noi (CAEN 4778).

La ultima verificare, FIRESHOW SRL figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 41.638.629 lei și un rezultat net de 2.656.946 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 30 august 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are FIRESHOW SRL?

FIRESHOW SRL (CUI 25283107) are verdict verde („Fără probleme găsite”) la verificarea din 30 august 2026. Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Ce loc ocupă FIRESHOW SRL în sectorul său?

FIRESHOW SRL ocupă locul 18 din 4.303 firme active cu bilanț depus în CAEN 4778 (Comerț cu amănuntul al altor bunuri noi), după cifra de afaceri.

Cât de veche este FIRESHOW SRL față de firmele din același domeniu?

FIRESHOW SRL este mai veche decât 66% dintre cele 7.573 firme active cu CAEN 4778.

Este FIRESHOW SRL o firmă activă?

Da, la ultima verificare FIRESHOW SRL (CUI 25283107) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este FIRESHOW SRL în insolvență?

Nu — la ultima verificare, FIRESHOW SRL nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în FIRESHOW SRL?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru FIRESHOW SRL, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este FIRESHOW SRL plătitoare de TVA?

Da, FIRESHOW SRL este înregistrată ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a FIRESHOW SRL?

În anul 2025, FIRESHOW SRL a raportat o cifră de afaceri de 41.638.629 lei și un număr mediu de 46 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu FIRESHOW SRL?

Firmoscop analizează FIRESHOW SRL pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Neamţ

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Vezi topul: Comerț cu amănuntul în Neamț →

Mergi mai departe

Firme din Neamț

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Checklist de due diligence

Pașii de verificare pe care un verdict verde nu îi înlocuiește.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 30 august 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.