Sari la conținut
FirmoscopFirmeCluj › EDIL PCV SRL

EDIL PCV SRL

Înființată în 2009 · 17 ani vechime · Mun. Cluj-Napoca
CUI 25323171 · J12/690/2009
Fără probleme găsite Re-verificat · 29 august 2026
În funcțiunePlătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Fără probleme găsite

Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Am calculat: poți acorda termen de plată. Câte zile și la ce plafon — în raportul complet, gratuit. Te anunțăm și dacă verdictul se schimbă.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire EDIL PCV SRL
Cod fiscal (CIF) RO25323171
Nr. Reg. Comerțului J12/690/2009
Sediu social Aleea Brateş nr. 4, ap. 12, Mun. Cluj-Napoca, 400566
Telefon 0753102275

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 29 august 2026.

Reprezentanți

POPA VASILE · administrator

Vezi la ce alte firme apar aceste nume și dacă vreuna e în insolvență — gratuit, cu un cont.

Identitate

StareINREGISTRAT din data 20.03.2009
CAEN7112 · Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea
TVAPlătitoare · validează intra-UE (VIES)
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 29 august 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 29 august 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 29 august 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 29 august 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Modificări la Registrul Comerțului Nicio modificare de când urmărim firma — vei vedea schimbarea aici când apare 29 august 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută EDIL PCV SRL după CUI 25323171 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Solidă
scor 100/100
Cifră de afaceri 2025
141.355 lei
+23.0% vs 2024
Profit net 2025
70.798 lei
+29.0% vs 2024

Bonitate financiară

Marjă netă50.1%
Față de sectorpeste 70% din sector · peste mediana sectorului

Comparat cu 13.328 de firme din Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea care au depus bilanț pe 2025; mediana sectorului: 29,7%.

Datorii / capital0.3×
Termen de plată sugeratdeblochează gratuit →
Plafon de credit orientativdeblochează gratuit →

Poți acorda un termen de plată obișnuit, cu contract semnat. Vezi câte zile și ce plafon — cont gratuit, verdictul rămâne al tău.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2014: 98.770 lei20142015: 107.903 lei20152016: 69.395 lei20162017: 84.952 lei20172018: 80.769 lei20182019: 109.835 lei20192020: 134.619 lei20202021: 148.652 lei20212022: 73.078 lei20222023: 58.862 lei20232024: 114.874 lei20242025: 141.355 lei2025
la cursul mediu BNR al fiecărui an; anii dinainte de 2011 rămân în lei
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2025 141.355 lei 70.798 lei
2024 114.874 lei 54.887 lei
2023 58.862 lei 21.570 lei
2022 73.078 lei 31.618 lei
2021 148.652 lei 111.183 lei
2020 134.619 lei 95.587 lei
2019 109.835 lei 61.430 lei
2018 80.769 lei 48.203 lei
2017 84.952 lei 51.969 lei 1
2016 69.395 lei 29.877 lei 1
2015 107.903 lei 67.808 lei 1
2014 98.770 lei 47.782 lei 1
2013 80.454 lei 21.149 lei 1
2012 118.280 lei 52.908 lei 1
2011 124.871 lei 7.176 lei 1
2010 73.853 lei 21.219 lei
2009 14.843 lei -437 lei

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 17 ani (2009–2025). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2025, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 66 zile−198 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 130 zile+10 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net 50,09%+2,31 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 22,89%−49,54 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 4,37×+2,99 active totale ÷ datorii totale
Rata de levier 0,3×−2,33 datorii totale ÷ capitaluri proprii
Rentabilitatea capitalurilor (ROE) 82,34%−91,19 profit net ÷ capitaluri proprii × 100
Rentabilitatea activelor (ROA) 63,49%+15,64 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială 77,11%+49,54 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Viteza de rotație a activelor 1,27×+0,27 cifra de afaceri ÷ active totale
Viteza de rotație a stocurilor 20,26× cifra de afaceri ÷ stocuri
Zile de stocare 18 zile stocuri ÷ cifra de afaceri × 365
Rentabilitatea costurilor 146,29%+20,25 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

10,0%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, profit, cifra de afaceri stabilă, firmă micro — 24.542 din 245.876 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2025. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 12,5% la firmele de aceeași mărime · cu 2,5% mai puțin

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 11.249 din 18.417 firme active cu bilanț depus (CAEN 7112)
Vechime relativămai veche decât 76% dintre cele 32.738 firme active din sector
SectorCAEN 7112 · Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea →

Contracte publice

Achiziții directe (SEAP)5
Valoare totală (2024–2026)134.300 lei

Cumpărători: DOMENIUL PUBLIC NAPOCA SA, Comuna Ciucea, Regia Autonoma a Domeniului Public Cluj-Napoca

Cumpărături publice sub pragul de licitație, atribuite direct. Sunt bani încasați efectiv — utile mai ales la PFA și întreprinderi individuale, care nu depun bilanț.

SEAP — contracte atribuite · 2024–2026.

Grup de firme

Firme în care apar persoane cu același nume166
Dintre care radiate (închise)100

Legătura se face doar după numele reprezentanților: registrul public nu conține un identificator de persoană, deci lista poate cuprinde mai mulți oameni diferiți care poartă același nume. Numele acesta apare la destule firme încât aproape sigur sunt persoane diferite. Nu e un istoric personal și nu trage nicio concluzie despre cineva anume.

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru EDIL PCV SRL

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți EDIL PCV SRL? Verdictul e verde — arată-l pe site-ul tău, cu link spre datele oficiale. Sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Sigiliul Firmoscop pentru EDIL PCV SRL

Pune sigiliul pe site-ul tău

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Decontul de TVA (D300)lunar, până pe 25
Declarația informativă D394lunar, până pe 30
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

EDIL PCV SRL, cu sediul în Mun. Cluj-Napoca, are codul unic de înregistrare (CUI) 25323171, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J12/690/2009. Firma a fost înființată la data de 20 martie 2009 și are ca obiect principal de activitate Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea (CAEN 7112).

La ultima verificare, EDIL PCV SRL figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 141.355 lei și un rezultat net de 70.798 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 29 august 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are EDIL PCV SRL?

EDIL PCV SRL (CUI 25323171) are verdict verde („Fără probleme găsite”) la verificarea din 29 august 2026. Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Ce loc ocupă EDIL PCV SRL în sectorul său?

EDIL PCV SRL ocupă locul 11.249 din 18.417 firme active cu bilanț depus în CAEN 7112 (Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea), după cifra de afaceri.

Cât de veche este EDIL PCV SRL față de firmele din același domeniu?

EDIL PCV SRL este mai veche decât 76% dintre cele 32.738 firme active cu CAEN 7112.

Este EDIL PCV SRL o firmă activă?

Da, la ultima verificare EDIL PCV SRL (CUI 25323171) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este EDIL PCV SRL în insolvență?

Nu — la ultima verificare, EDIL PCV SRL nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în EDIL PCV SRL?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru EDIL PCV SRL, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este EDIL PCV SRL plătitoare de TVA?

Da, EDIL PCV SRL este înregistrată ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a EDIL PCV SRL?

În anul 2025, EDIL PCV SRL a raportat o cifră de afaceri de 141.355 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu EDIL PCV SRL?

Firmoscop analizează EDIL PCV SRL pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Cluj

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Mergi mai departe

Firme din Cluj

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Checklist de due diligence

Pașii de verificare pe care un verdict verde nu îi înlocuiește.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 29 august 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.