Sari la conținut
FirmoscopFirmeBucurești › SSM FIRE CONSULTING SRL

SSM FIRE CONSULTING SRL

Înființată în 2009 · 17 ani vechime · Sector 4 Mun. Bucureşti
CUI 25336694 · J2009003924407
Fără probleme găsite Re-verificat · 30 august 2026
În funcțiunePlătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Fără probleme găsite

Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Am calculat: poți acorda termen de plată. Câte zile și la ce plafon — în raportul complet, gratuit. Te anunțăm și dacă verdictul se schimbă.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire SSM FIRE CONSULTING SRL
Cod fiscal (CIF) RO25336694
Nr. Reg. Comerțului J2009003924407
Sediu social Str. Sold. Ioan Ciocodeica nr. 1, Sector 4 Mun. Bucureşti, jud. MUNICIPIUL BUCUREŞTI, 41425
Telefon 0721462464

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 30 august 2026.

Reprezentanți

SAVA MARIUS VALENTIN · administrator

Vezi la ce alte firme apar aceste nume și dacă vreuna e în insolvență — gratuit, cu un cont.

Identitate

StareTRANSFER(SOSIRE) din data 07.09.2012
CAEN7499 · Alte activități profesionale, stiințifice și tehnice n.c.a.
TVAPlătitoare · validează intra-UE (VIES)
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 30 august 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 30 august 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 30 august 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 30 august 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută SSM FIRE CONSULTING SRL după CUI 25336694 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Solidă
scor 100/100
Cifră de afaceri 2025
2.452.464 lei
+6.0% vs 2024
Profit net 2025
743.022 lei
-30.3% vs 2024

Bonitate financiară

Marjă netă30.3%
Față de sectorpeste 46% din sector · sub mediana sectorului

Comparat cu 3.962 de firme din Alte activități profesionale, stiințifice și tehnice n.c.a. care au depus bilanț pe 2025; mediana sectorului: 33,2%.

Mărime față de sector7 angajați · peste 96% din sector

Mediana sectorului: 1 angajat, din 4.063 de firme care au raportat numărul de salariați pe 2025.

Datorii / capital1.0×
Termen de plată sugeratdeblochează gratuit →
Plafon de credit orientativdeblochează gratuit →

Poți acorda un termen de plată obișnuit, cu contract semnat. Vezi câte zile și ce plafon — cont gratuit, verdictul rămâne al tău.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2013: 872.138 lei20132014: 1.056.387 lei20142015: 1.031.969 lei20152016: 1.035.651 lei20162017: 1.050.773 lei20172018: 1.027.339 lei20182019: 1.104.625 lei20192020: 1.183.821 lei20202022: 1.624.903 lei20222023: 1.827.682 lei20232024: 2.317.445 lei20242025: 2.452.464 lei2025
la cursul mediu BNR al fiecărui an; anii dinainte de 2011 rămân în lei
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2025 2.452.464 lei 743.022 lei 7
2024 2.317.445 lei 1.066.088 lei 4
2023 1.827.682 lei 1.012.197 lei 6
2022 1.624.903 lei 845.846 lei 7
2020 1.183.821 lei 399.434 lei 7
2019 1.104.625 lei 351.341 lei 8
2018 1.027.339 lei 131.759 lei 10
2017 1.050.773 lei 92.310 lei 13
2016 1.035.651 lei 102.043 lei 10
2015 1.031.969 lei 116.370 lei 11
2014 1.056.387 lei 322.403 lei 9
2013 872.138 lei 116.578 lei 10
2012 723.148 lei 75.726 lei 8
2011 467.309 lei 56.954 lei 5
2009 116.435 lei 13.326 lei 2

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 15 ani (2009–2025). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2025, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 111 zile+52 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 104 zile−3 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net 30,3%−15,7 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 49,72%+25,55 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 2,01×−2,13 active totale ÷ datorii totale
Rata de levier 0,98×+0,66 datorii totale ÷ capitaluri proprii
Rentabilitatea capitalurilor (ROE) 98,07%+7,3 profit net ÷ capitaluri proprii × 100
Rentabilitatea activelor (ROA) 49,71%−19,57 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială 50,69%−25,63 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 350.352 lei−229.009 cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 1,64×+0,13 cifra de afaceri ÷ active totale
Viteza de rotație a stocurilor 4.771,33×+4.136,59 cifra de afaceri ÷ stocuri
Zile de stocare 0 zile−1 stocuri ÷ cifra de afaceri × 365
Rentabilitatea costurilor 59,79%−62,84 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

6,2%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, profit, cifra de afaceri stabilă, firmă mică — 6.779 din 109.944 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2025. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 7,6% la firmele de aceeași mărime · cu 1,4% mai puțin

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 142 din 3.128 firme active cu bilanț depus (CAEN 7499)
Vechime relativămai veche decât 82% dintre cele 5.222 firme active din sector
SectorCAEN 7499 · Alte activități profesionale, stiințifice și tehnice n.c.a. →

Contracte publice

Achiziții directe (SEAP)131
Valoare totală (2024–2026)3.425.945 lei

Cumpărători: JUDETUL ILFOV - CONSILIUL JUDETEAN, DIRECTIA GENERALA DE ASISTENTA SOCIALA SI PROTECTIA COPILULUI ILFOV, PRIMARIA ORASULUI PANTELIMON

Cumpărături publice sub pragul de licitație, atribuite direct. Sunt bani încasați efectiv — utile mai ales la PFA și întreprinderi individuale, care nu depun bilanț.

SEAP — contracte atribuite · 2024–2026.

Grup de firme

Firme în care apar persoane cu același nume2
Dintre care radiate (închise)1

Legătura se face doar după numele reprezentanților: registrul public nu conține un identificator de persoană, deci lista poate cuprinde mai mulți oameni diferiți care poartă același nume. Nu e un istoric personal și nu trage nicio concluzie despre cineva anume.

Istoric modificări (Registrul Comerțului)

  • 14 iulie 2026Schimbare stare juridică: funcțiune → TRANSFER(SOSIRE) din data 07.09.2012
  • 13 iulie 2026Schimbare stare juridică: TRANSFER(SOSIRE) din data 07.09.2012 → funcțiune

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru SSM FIRE CONSULTING SRL

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți SSM FIRE CONSULTING SRL? Verdictul e verde — arată-l pe site-ul tău, cu link spre datele oficiale. Sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Sigiliul Firmoscop pentru SSM FIRE CONSULTING SRL

Pune sigiliul pe site-ul tău

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Declarația 112lunar, până pe 25
Decontul de TVA (D300)lunar, până pe 25
Declarația informativă D394lunar, până pe 30
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

SSM FIRE CONSULTING SRL, cu sediul în Sector 4 Mun. Bucureşti, are codul unic de înregistrare (CUI) 25336694, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J2009003924407. Firma a fost înființată la data de 24 martie 2009 și are ca obiect principal de activitate Alte activități profesionale, stiințifice și tehnice n.c.a. (CAEN 7499).

La ultima verificare, SSM FIRE CONSULTING SRL figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 2.452.464 lei și un rezultat net de 743.022 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 30 august 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are SSM FIRE CONSULTING SRL?

SSM FIRE CONSULTING SRL (CUI 25336694) are verdict verde („Fără probleme găsite”) la verificarea din 30 august 2026. Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Ce loc ocupă SSM FIRE CONSULTING SRL în sectorul său?

SSM FIRE CONSULTING SRL ocupă locul 142 din 3.128 firme active cu bilanț depus în CAEN 7499 (Alte activități profesionale, stiințifice și tehnice n.c.a.), după cifra de afaceri.

Cât de veche este SSM FIRE CONSULTING SRL față de firmele din același domeniu?

SSM FIRE CONSULTING SRL este mai veche decât 82% dintre cele 5.222 firme active cu CAEN 7499.

Este SSM FIRE CONSULTING SRL o firmă activă?

Da, la ultima verificare SSM FIRE CONSULTING SRL (CUI 25336694) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este SSM FIRE CONSULTING SRL în insolvență?

Nu — la ultima verificare, SSM FIRE CONSULTING SRL nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în SSM FIRE CONSULTING SRL?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru SSM FIRE CONSULTING SRL, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este SSM FIRE CONSULTING SRL plătitoare de TVA?

Da, SSM FIRE CONSULTING SRL este înregistrată ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a SSM FIRE CONSULTING SRL?

În anul 2025, SSM FIRE CONSULTING SRL a raportat o cifră de afaceri de 2.452.464 lei și un număr mediu de 7 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu SSM FIRE CONSULTING SRL?

Firmoscop analizează SSM FIRE CONSULTING SRL pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Bucureşti

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Mergi mai departe

Firme din București

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Checklist de due diligence

Pașii de verificare pe care un verdict verde nu îi înlocuiește.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 30 august 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.