Sari la conținut
FirmoscopFirmeMaramureș › SACALUL AUTO SRL

SACALUL AUTO SRL

Înființată în 2009 · 17 ani vechime · Sat Lucăceşti Com. Mireşu Mare
CUI 25345439 · J2009000367247
Fără probleme găsite Re-verificat · 1 septembrie 2026
În funcțiunePlătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Fără probleme găsite

Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Am calculat: poți acorda termen de plată. Câte zile și la ce plafon — în raportul complet, gratuit. Te anunțăm și dacă verdictul se schimbă.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire SACALUL AUTO SRL
Cod fiscal (CIF) RO25345439
Nr. Reg. Comerțului J2009000367247
Sediu Sat Lucăceşti Com. Mireşu Mare, Maramureş
Telefon 0745689719

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 1 septembrie 2026.

Reprezentanți

Fără reprezentanți în datele publice curente.

Identitate

StareINREGISTRAT din data 25.03.2009
CAEN3821 · Tratarea și eliminarea deșeurilor nepericuloase
TVAPlătitoare · validează intra-UE (VIES)
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 1 septembrie 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 1 septembrie 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 1 septembrie 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 1 septembrie 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 1 septembrie 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută SACALUL AUTO SRL după CUI 25345439 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Solidă
scor 93/100
Cifră de afaceri 2025
117.135 lei
-31.0% vs 2024
Profit net 2025
8.669 lei
-57.6% vs 2024

Bonitate financiară

Marjă netă7.4%
Față de sectorpeste 59% din sector · peste mediana sectorului

Comparat cu 263 de firme din Incinerarea deșeurilor fără producție de energie care au depus bilanț pe 2025; mediana sectorului: 4,5%.

Datorii / capital0.0×
Termen de plată sugeratdeblochează gratuit →
Plafon de credit orientativdeblochează gratuit →

Poți acorda un termen de plată obișnuit, cu contract semnat. Vezi câte zile și ce plafon — cont gratuit, verdictul rămâne al tău.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2011: 197.529 lei20112013: 81.635 lei20132014: 62.423 lei20142015: 84.992 lei20152016: 175.287 lei20162017: 419.990 lei20172018: 340.152 lei20182019: 146.503 lei20192020: 129.240 lei20202023: 203.714 lei20232024: 170.776 lei20242025: 117.135 lei2025
la cursul mediu BNR al fiecărui an; anii dinainte de 2011 rămân în lei
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2025 117.135 lei 8.669 lei
2024 170.776 lei 20.429 lei
2023 203.714 lei 9.407 lei 1
2020 129.240 lei 97.771 lei 1
2019 146.503 lei 73.495 lei 2
2018 340.152 lei 235.320 lei 2
2017 419.990 lei 210.501 lei 2
2016 175.287 lei 104.807 lei 2
2015 84.992 lei 35.329 lei 1
2014 62.423 lei -8.508 lei 1
2013 81.635 lei 42.367 lei 1
2011 197.529 lei 863 lei 3
2010 137.968 lei 9.599 lei 2
2009 78.034 lei 2.243 lei 2

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 14 ani (2009–2025). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2025, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 14 zile−21 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 215 zile+89 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net 7,4%−4,56 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 1,03%−2,8 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 96,9×+70,81 active totale ÷ datorii totale
Rata de levier 0,01× datorii totale ÷ capitaluri proprii
Rentabilitatea capitalurilor (ROE) 2,08%−2,92 profit net ÷ capitaluri proprii × 100
Rentabilitatea activelor (ROA) 2,05%−2,75 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială 98,97%+2,8 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Viteza de rotație a activelor 0,28×−0,12 cifra de afaceri ÷ active totale
Viteza de rotație a stocurilor 140,11× cifra de afaceri ÷ stocuri
Zile de stocare 3 zile stocuri ÷ cifra de afaceri × 365
Rentabilitatea costurilor 9,5%−2,42 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

16,0%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, profit, cifra de afaceri în cădere, firmă micro — 3.997 din 25.022 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2025. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 12,5% la firmele de aceeași mărime · cu 3,5% mai mult

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 708 din 847 firme active cu bilanț depus (CAEN 3821)
Vechime relativămai veche decât 73% dintre cele 1.166 firme active din sector
SectorCAEN 3821 · Tratarea și eliminarea deșeurilor nepericuloase →

Istoric modificări (Registrul Comerțului)

  • 24 august 2026Schimbare obiect de activitate (CAEN): 3831 · Demontarea (dezasamblarea) mașinilor și echipamentelor scoase din uz pentru recuperarea materialelor → 3821 · Tratarea și eliminarea deșeurilor nepericuloase
  • 24 august 2026Schimbare număr de înmatriculare: J24/367/2009 → J2009000367247

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru SACALUL AUTO SRL

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți SACALUL AUTO SRL? Verdictul e verde — arată-l pe site-ul tău, cu link spre datele oficiale. Sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Sigiliul Firmoscop pentru SACALUL AUTO SRL

Pune sigiliul pe site-ul tău

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Decontul de TVA (D300)lunar, până pe 25
Declarația informativă D394lunar, până pe 30
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

SACALUL AUTO SRL, cu sediul în Sat Lucăceşti Com. Mireşu Mare, are codul unic de înregistrare (CUI) 25345439, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J2009000367247. Firma a fost înființată la data de 25 martie 2009 și are ca obiect principal de activitate Tratarea și eliminarea deșeurilor nepericuloase (CAEN 3821).

La ultima verificare, SACALUL AUTO SRL figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 117.135 lei și un rezultat net de 8.669 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 1 septembrie 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are SACALUL AUTO SRL?

SACALUL AUTO SRL (CUI 25345439) are verdict verde („Fără probleme găsite”) la verificarea din 1 septembrie 2026. Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Ce loc ocupă SACALUL AUTO SRL în sectorul său?

SACALUL AUTO SRL ocupă locul 708 din 847 firme active cu bilanț depus în CAEN 3821 (Tratarea și eliminarea deșeurilor nepericuloase), după cifra de afaceri.

Cât de veche este SACALUL AUTO SRL față de firmele din același domeniu?

SACALUL AUTO SRL este mai veche decât 73% dintre cele 1.166 firme active cu CAEN 3821.

Este SACALUL AUTO SRL o firmă activă?

Da, la ultima verificare SACALUL AUTO SRL (CUI 25345439) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este SACALUL AUTO SRL în insolvență?

Nu — la ultima verificare, SACALUL AUTO SRL nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în SACALUL AUTO SRL?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru SACALUL AUTO SRL, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este SACALUL AUTO SRL plătitoare de TVA?

Da, SACALUL AUTO SRL este înregistrată ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a SACALUL AUTO SRL?

În anul 2025, SACALUL AUTO SRL a raportat o cifră de afaceri de 117.135 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu SACALUL AUTO SRL?

Firmoscop analizează SACALUL AUTO SRL pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Maramureş

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Mergi mai departe

Firme din Maramureș

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Checklist de due diligence

Pașii de verificare pe care un verdict verde nu îi înlocuiește.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 1 septembrie 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.