Sari la conținut
FirmoscopFirmeBrașov › MOZSI & HALASZ SRL

MOZSI & HALASZ SRL

Înființată în 2009 · 17 ani vechime · Sat Racoş Com. Racoş
CUI 25350494 · J2009000543085
Atenție sporită Re-verificat · 30 august 2026
RadiatăNeplătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Atenție sporită

Firma e radiată din registrul comerțului — nu mai există juridic.

Dosarele din instanță, bilanțurile și toate semnalele de risc — gratuit, într-un raport pe care-l pui la dosar. Re-verificăm periodic: dacă verdictul se schimbă, primești un email.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire MOZSI & HALASZ SRL
CUI 25350494
Nr. Reg. Comerțului J2009000543085
Sediu social Str. Nyirő József nr. 64, Sat Racoş Com. Racoş, jud. BRAŞOV

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 30 august 2026.

Reprezentanți

GABOR GABRIEL · administrator

Vezi la ce alte firme apar aceste nume și dacă vreuna e în insolvență — gratuit, cu un cont.

Identitate

StareRADIERE din data 26.11.2025
CAEN4333 · Lucrări de pardosire și placare a pereților
TVANeplătitoare
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 30 august 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului Radiată 30 august 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 30 august 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 30 august 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 30 august 2026
Modificări la Registrul Comerțului Nicio modificare de când urmărim firma — vei vedea schimbarea aici când apare 30 august 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută MOZSI & HALASZ SRL după CUI 25350494 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Solidă
scor 85/100
Cifră de afaceri 2024
53.700 lei
-26.0% vs 2023
Profit net 2024
-17.262 lei
+75.2% vs 2023

Bonitate financiară

Marjă netă-32.1%
Față de sectorpeste 8% din sector · în ultimul sfert al sectorului

Comparat cu 1.758 de firme din Lucrări de pardosire și placare a pereților care au depus bilanț pe 2024; mediana sectorului: 13,6%.

Mărime față de sector1 angajat · peste 29% din sector

Mediana sectorului: 1 angajat, din 2.103 de firme care au raportat numărul de salariați pe 2024.

Datorii / capital0.0×
Termen de plată sugeratdoar avans

Nu încheia contract — firma e radiată din registrul comerțului, deci nu mai există juridic. · Pierdere în ultimul an raportat.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2024 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2013: 0 lei20132014: 67.732 lei20142015: 33.200 lei20152016: 115.904 lei20162017: 183.537 lei20172018: 101.214 lei20182019: 206.454 lei20192020: 71.800 lei20202021: 224.754 lei20212022: 293.437 lei20222023: 72.535 lei20232024: 53.700 lei2024
la cursul mediu BNR al fiecărui an; anii dinainte de 2011 rămân în lei
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2024 53.700 lei -17.262 lei 1
2023 72.535 lei -69.625 lei 2
2022 293.437 lei 122.369 lei 3
2021 224.754 lei 50.742 lei 3
2020 71.800 lei 56 lei 1
2019 206.454 lei 34.806 lei 2
2018 101.214 lei 1.494 lei 2
2017 183.537 lei 81.036 lei 1
2016 115.904 lei 44.808 lei 3
2015 33.200 lei 360 lei 2
2014 67.732 lei 33.080 lei 2
2013 0 lei 0 lei
2012 0 lei 0 lei
2011 12.940 lei 3.105 lei 2
2010 17.325 lei 2.229 lei 2
2009 11.904 lei -3.531 lei 2

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 16 ani (2009–2024). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2024, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 3 zile−40 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net -32,15%+63,84 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 0,44%−6,66 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 225,06×+210,98 active totale ÷ datorii totale
Rata de levier −0,08 datorii totale ÷ capitaluri proprii
Rentabilitatea capitalurilor (ROE) -18,43%+44,34 profit net ÷ capitaluri proprii × 100
Rentabilitatea activelor (ROA) -18,35%+39,96 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială 99,56%+6,66 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 53.700 lei+17.432 cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 0,57× cifra de afaceri ÷ active totale
Rentabilitatea costurilor -23,76%+23,15 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2024 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

12,2%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, pierdere, cifra de afaceri stabilă, firmă micro — 2.791 din 22.871 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2024. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 12,5% la firmele de aceeași mărime · la fel ca media

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 2.040 din 2.969 firme active cu bilanț depus (CAEN 4333)
Vechime relativămai veche decât 82% dintre cele 6.577 firme active din sector
SectorCAEN 4333 · Lucrări de pardosire și placare a pereților →

Grup de firme

Firme în care apar persoane cu același nume18
Dintre care în procedură de insolvență2
Dintre care radiate (închise)1

Legătura se face doar după numele reprezentanților: registrul public nu conține un identificator de persoană, deci lista poate cuprinde mai mulți oameni diferiți care poartă același nume. Numele acesta apare la destule firme încât aproape sigur sunt persoane diferite. Nu e un istoric personal și nu trage nicio concluzie despre cineva anume.

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru MOZSI & HALASZ SRL

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți MOZSI & HALASZ SRL? Pune sigiliul Firmoscop pe site-ul tău, sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

MOZSI & HALASZ SRL, cu sediul în Sat Racoş Com. Racoş, are codul unic de înregistrare (CUI) 25350494, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J2009000543085. Firma a fost înființată la data de 26 martie 2009 și are ca obiect principal de activitate Lucrări de pardosire și placare a pereților (CAEN 4333).

La ultima verificare, MOZSI & HALASZ SRL figura ca radiată din registrul comerțului, deci nu mai există juridic. Nu este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2024 a raportat o cifră de afaceri de 53.700 lei și un rezultat net de -17.262 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 30 august 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are MOZSI & HALASZ SRL?

MOZSI & HALASZ SRL (CUI 25350494) are verdict roșu („Atenție sporită”) la verificarea din 30 august 2026. Firma e radiată din registrul comerțului — nu mai există juridic.

Ce loc ocupă MOZSI & HALASZ SRL în sectorul său?

MOZSI & HALASZ SRL ocupă locul 2.040 din 2.969 firme active cu bilanț depus în CAEN 4333 (Lucrări de pardosire și placare a pereților), după cifra de afaceri.

Cât de veche este MOZSI & HALASZ SRL față de firmele din același domeniu?

MOZSI & HALASZ SRL este mai veche decât 82% dintre cele 6.577 firme active cu CAEN 4333.

Este MOZSI & HALASZ SRL o firmă activă?

Nu — MOZSI & HALASZ SRL figurează ca radiată din registrul comerțului la data ultimei verificări, deci nu mai există juridic.

Este MOZSI & HALASZ SRL în insolvență?

Nu — la ultima verificare MOZSI & HALASZ SRL (CUI 25350494) figura ca radiată din registrul comerțului, nu în insolvență. Radierea înseamnă că firma nu mai există juridic; e, în majoritatea cazurilor, sfârșitul normal de viață al unei firme, nu o procedură de insolvență.

Pot avea încredere în MOZSI & HALASZ SRL?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru MOZSI & HALASZ SRL, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este MOZSI & HALASZ SRL plătitoare de TVA?

Nu, MOZSI & HALASZ SRL nu figurează ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a MOZSI & HALASZ SRL?

În anul 2024, MOZSI & HALASZ SRL a raportat o cifră de afaceri de 53.700 lei și un număr mediu de 1 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu MOZSI & HALASZ SRL?

Firmoscop analizează MOZSI & HALASZ SRL pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Braşov

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Mergi mai departe

Firme din Brașov

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Ce înseamnă o firmă radiată

De ce dispariția din registru e, de obicei, sfârșit normal de viață — și când nu e.

Semnalele care prevestesc insolvența

Ce se vede în date înainte ca o firmă să intre în procedură.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 30 august 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.