Sari la conținut
FirmoscopFirmeBrașov › MOTOR MIR SERV SRL

MOTOR MIR SERV SRL

Înființată în 2009 · 17 ani vechime · Mun. Braşov
CUI 25366091 · J2009000561085
Fără probleme găsite Re-verificat · 30 august 2026
În funcțiunePlătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Fără probleme găsite

Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Am calculat: poți acorda termen de plată. Câte zile și la ce plafon — în raportul complet, gratuit. Te anunțăm și dacă verdictul se schimbă.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire MOTOR MIR SERV SRL
Cod fiscal (CIF) RO25366091
Nr. Reg. Comerțului J2009000561085
Sediu social Str. Aurel Vlaicu nr. 48, Mun. Braşov, 500178
Telefon 0722818769

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 30 august 2026.

Reprezentanți

TĂTULESCU MIRCEA · administrator

Identitate

StareINREGISTRAT din data 27.03.2009
CAEN4782 · Comerț cu amănuntul al textilelor, îmbrăcămintei și încălțămintei efectuat prin standuri, chioșcuri și piețe
TVAPlătitoare · validează intra-UE (VIES)
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 30 august 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 30 august 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 30 august 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 30 august 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Modificări la Registrul Comerțului Nicio modificare de când urmărim firma — vei vedea schimbarea aici când apare 30 august 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută MOTOR MIR SERV SRL după CUI 25366091 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Solidă
scor 85/100
Cifră de afaceri 2025
991.537 lei
+11.0% vs 2024
Profit net 2025
22.821 lei
-62.1% vs 2024

Bonitate financiară

Marjă netă2.3%
Față de sectorpeste 45% din sector · sub mediana sectorului

Comparat cu 5.055 de firme din Comerț cu amănuntul al pieselor și accesoriilor pentru autovehicule care au depus bilanț pe 2025; mediana sectorului: 3,1%.

Mărime față de sector2 angajați · peste 63% din sector

Mediana sectorului: 1 angajat, din 4.553 de firme care au raportat numărul de salariați pe 2025.

Datorii / capital3.6×
Termen de plată sugeratdeblochează gratuit →
Plafon de credit orientativdeblochează gratuit →

Poți acorda un termen de plată obișnuit, cu contract semnat. Vezi câte zile și ce plafon — cont gratuit, verdictul rămâne al tău.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2014: 317.223 lei20142015: 320.258 lei20152016: 425.072 lei20162017: 391.731 lei20172018: 492.034 lei20182019: 601.692 lei20192020: 616.427 lei20202021: 611.486 lei20212022: 915.375 lei20222023: 766.277 lei20232024: 893.400 lei20242025: 991.537 lei2025
la cursul mediu BNR al fiecărui an; anii dinainte de 2011 rămân în lei
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2025 991.537 lei 22.821 lei 2
2024 893.400 lei 60.142 lei 2
2023 766.277 lei 20.903 lei 2
2022 915.375 lei 123.312 lei 2
2021 611.486 lei 37.519 lei 2
2020 616.427 lei 46.571 lei 2
2019 601.692 lei 58.062 lei 2
2018 492.034 lei 58.019 lei 2
2017 391.731 lei 7.416 lei 2
2016 425.072 lei 18.372 lei 2
2015 320.258 lei 12.445 lei 2
2014 317.223 lei 7.603 lei 2
2013 385.790 lei 17.615 lei 2
2012 13.513 lei -2.964 lei
2011 54.931 lei -6.147 lei 1
2010 146.649 lei 4.444 lei
2009 221.754 lei 26.036 lei

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 17 ani (2009–2025). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2025, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 110 zile+65 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 21 zile+11 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net 2,3%−4,43 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 78,19%+13,51 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 1,28×−0,27 active totale ÷ datorii totale
Rata de levier 3,58×+1,75 datorii totale ÷ capitaluri proprii
Rentabilitatea capitalurilor (ROE) 27,43%−72,17 profit net ÷ capitaluri proprii × 100
Rentabilitatea activelor (ROA) 5,98%−29,2 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială 21,81%−13,51 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 495.769 lei+49.069 cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 2,6×−2,63 cifra de afaceri ÷ active totale
Viteza de rotație a stocurilor 10,92× cifra de afaceri ÷ stocuri
Zile de stocare 33 zile stocuri ÷ cifra de afaceri × 365
Rentabilitatea costurilor 4,91%−4,2 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

6,2%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, profit, cifra de afaceri stabilă, firmă mică — 6.779 din 109.944 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2025. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 7,6% la firmele de aceeași mărime · cu 1,4% mai puțin

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 1.218 din 4.751 firme active cu bilanț depus (CAEN 4782)
Vechime relativămai veche decât 62% dintre cele 12.697 firme active din sector
SectorCAEN 4782 · Comerț cu amănuntul al textilelor, îmbrăcămintei și încălțămintei efectuat prin standuri, chioșcuri și piețe →

Contracte publice

Achiziții directe (SEAP)685
Valoare totală (2024–2026)1.310.656 lei

Cumpărători: Compania APA Brasov, UNIVERSITATEA TRANSILVANIA BRASOV, SERVICIUL DE AMBULANTA JUDETEAN BRASOV

Cumpărături publice sub pragul de licitație, atribuite direct. Sunt bani încasați efectiv — utile mai ales la PFA și întreprinderi individuale, care nu depun bilanț.

SEAP — contracte atribuite · 2024–2026.

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru MOTOR MIR SERV SRL

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți MOTOR MIR SERV SRL? Verdictul e verde — arată-l pe site-ul tău, cu link spre datele oficiale. Sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Sigiliul Firmoscop pentru MOTOR MIR SERV SRL

Pune sigiliul pe site-ul tău

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Declarația 112lunar, până pe 25
Decontul de TVA (D300)lunar, până pe 25
Declarația informativă D394lunar, până pe 30
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

MOTOR MIR SERV SRL, cu sediul în Mun. Braşov, are codul unic de înregistrare (CUI) 25366091, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J2009000561085. Firma a fost înființată la data de 30 martie 2009 și are ca obiect principal de activitate Comerț cu amănuntul al textilelor, îmbrăcămintei și încălțămintei efectuat prin standuri, chioșcuri și piețe (CAEN 4782).

La ultima verificare, MOTOR MIR SERV SRL figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 991.537 lei și un rezultat net de 22.821 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 30 august 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are MOTOR MIR SERV SRL?

MOTOR MIR SERV SRL (CUI 25366091) are verdict verde („Fără probleme găsite”) la verificarea din 30 august 2026. Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Ce loc ocupă MOTOR MIR SERV SRL în sectorul său?

MOTOR MIR SERV SRL ocupă locul 1.218 din 4.751 firme active cu bilanț depus în CAEN 4782 (Comerț cu amănuntul al textilelor, îmbrăcămintei și încălțămintei efectuat prin standuri, chioșcuri și piețe), după cifra de afaceri.

Cât de veche este MOTOR MIR SERV SRL față de firmele din același domeniu?

MOTOR MIR SERV SRL este mai veche decât 62% dintre cele 12.697 firme active cu CAEN 4782.

Este MOTOR MIR SERV SRL o firmă activă?

Da, la ultima verificare MOTOR MIR SERV SRL (CUI 25366091) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este MOTOR MIR SERV SRL în insolvență?

Nu — la ultima verificare, MOTOR MIR SERV SRL nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în MOTOR MIR SERV SRL?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru MOTOR MIR SERV SRL, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este MOTOR MIR SERV SRL plătitoare de TVA?

Da, MOTOR MIR SERV SRL este înregistrată ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a MOTOR MIR SERV SRL?

În anul 2025, MOTOR MIR SERV SRL a raportat o cifră de afaceri de 991.537 lei și un număr mediu de 2 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu MOTOR MIR SERV SRL?

Firmoscop analizează MOTOR MIR SERV SRL pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Braşov

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Vezi topul: Comerț cu amănuntul în Brașov →

Mergi mai departe

Firme din Brașov

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Checklist de due diligence

Pașii de verificare pe care un verdict verde nu îi înlocuiește.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 30 august 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.