Sari la conținut
FirmoscopFirmeVâlcea › TRANS-PART SRL

TRANS-PART SRL

Înființată în 1992 · 34 ani vechime · Sat Bârzeşti Com. Bărbăteşti
CUI 2552397 · J1992000684384
Atenție sporită Re-verificat · 1 septembrie 2026
În funcțiunePlătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Atenție sporită

Situație financiară critică, din ultimul bilanț depus. Recomandarea care iese din cifre e colaborarea doar cu plata în avans.

Dosarele din instanță, bilanțurile și toate semnalele de risc — gratuit, într-un raport pe care-l pui la dosar. Re-verificăm periodic: dacă verdictul se schimbă, primești un email.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire TRANS-PART SRL
Cod fiscal (CIF) RO2552397
Nr. Reg. Comerțului J1992000684384
Sediu social Com. Vaideeni, Sat Izvoru Rece Com. Vaideeni, jud. VÂLCEA, 247728

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 1 septembrie 2026.

Reprezentanți

Fără reprezentanți în datele publice curente.

Identitate

StareINREGISTRAT din data 20.07.1992
CAEN5630 · Baruri și alte activități de servire a băuturilor
TVAPlătitoare · validează intra-UE (VIES)
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 1 septembrie 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 1 septembrie 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 1 septembrie 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 1 septembrie 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 1 septembrie 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută TRANS-PART SRL după CUI 2552397 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Critică
scor 45/100
Cifră de afaceri 2025
146.548 lei
-17.0% vs 2024
Profit net 2025
558 lei
-51.7% vs 2024

Bonitate financiară

Marjă netă0.4%
Față de sectorpeste 40% din sector · sub mediana sectorului

Comparat cu 6.155 de firme din Baruri și alte activități de servire a băuturilor care au depus bilanț pe 2025; mediana sectorului: 2,2%.

Mărime față de sector2 angajați · peste 63% din sector

Mediana sectorului: 1 angajat, din 6.435 de firme care au raportat numărul de salariați pe 2025.

Termen de plată sugeratdoar avans

Doar cu plata în avans — situația financiară e critică. · Capitaluri proprii negative — firma valorează pe hârtie mai puțin decât datorează.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2014: 110.221 lei20142015: 167.490 lei20152016: 192.641 lei20162017: 183.228 lei20172018: 168.158 lei20182019: 166.695 lei20192020: 148.069 lei20202021: 136.041 lei20212022: 164.757 lei20222023: 193.608 lei20232024: 176.769 lei20242025: 146.548 lei2025
la cursul mediu BNR al fiecărui an; anii dinainte de 2011 rămân în lei
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2025 146.548 lei 558 lei 2
2024 176.769 lei 1.155 lei 2
2023 193.608 lei 14.099 lei 2
2022 164.757 lei 4.580 lei 2
2021 136.041 lei 2.569 lei 2
2020 148.069 lei 5.428 lei 2
2019 166.695 lei 10.790 lei 2
2018 168.158 lei 4.333 lei 2
2017 183.228 lei 15.531 lei 2
2016 192.641 lei 22.887 lei 2
2015 167.490 lei -4.599 lei 2
2014 110.221 lei -23.346 lei 2
2013 124.386 lei -18.978 lei 3
2012 193.957 lei -25.521 lei 3
2011 214.147 lei -17.229 lei 2
2010 223.284 lei -20.488 lei 2
2009 226.098 lei 4.490 lei 2
2008 276.634 lei 3.813 lei 2

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 18 ani (2008–2025). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2025, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 251 zile+57 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 58 zile+17 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net 0,38%−0,27 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 143,57%−2,04 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 0,7× active totale ÷ datorii totale
Rentabilitatea activelor (ROA) 0,79%−1 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială -43,57%+2,04 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 73.274 lei−15.111 cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 2,09×−0,65 cifra de afaceri ÷ active totale
Viteza de rotație a stocurilor 12,89×−19,14 cifra de afaceri ÷ stocuri
Zile de stocare 28 zile+17 stocuri ÷ cifra de afaceri × 365
Rentabilitatea costurilor 0,42%−0,37 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

12,1%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri negative, profit, cifra de afaceri stabilă, firmă micro — 3.918 din 32.433 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2025. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 12,5% la firmele de aceeași mărime · la fel ca media

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 5.601 din 13.539 firme active cu bilanț depus (CAEN 5630)
Vechime relativămai veche decât 100% dintre cele 27.187 firme active din sector
SectorCAEN 5630 · Baruri și alte activități de servire a băuturilor →

Istoric modificări (Registrul Comerțului)

  • 29 iulie 2026Schimbare sediu: Sat Izvoru Rece, Comuna Vaideeni → Sat Bârzeşti Com. Bărbăteşti
  • 23 iulie 2026Schimbare număr de înmatriculare: J38/684/1992 → J1992000684384

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru TRANS-PART SRL

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți TRANS-PART SRL? Pune sigiliul Firmoscop pe site-ul tău, sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Declarația 112lunar, până pe 25
Decontul de TVA (D300)lunar, până pe 25
Declarația informativă D394lunar, până pe 30
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

TRANS-PART SRL, cu sediul în Sat Bârzeşti Com. Bărbăteşti, are codul unic de înregistrare (CUI) 2552397, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J1992000684384. Firma a fost înființată la data de 20 iulie 1992 și are ca obiect principal de activitate Baruri și alte activități de servire a băuturilor (CAEN 5630).

La ultima verificare, TRANS-PART SRL figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 146.548 lei și un rezultat net de 558 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 1 septembrie 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are TRANS-PART SRL?

TRANS-PART SRL (CUI 2552397) are verdict roșu („Atenție sporită”) la verificarea din 1 septembrie 2026. Situație financiară critică, din ultimul bilanț depus. Recomandarea care iese din cifre e colaborarea doar cu plata în avans.

Ce loc ocupă TRANS-PART SRL în sectorul său?

TRANS-PART SRL ocupă locul 5.601 din 13.539 firme active cu bilanț depus în CAEN 5630 (Baruri și alte activități de servire a băuturilor), după cifra de afaceri.

Cât de veche este TRANS-PART SRL față de firmele din același domeniu?

TRANS-PART SRL este mai veche decât 100% dintre cele 27.187 firme active cu CAEN 5630.

Este TRANS-PART SRL o firmă activă?

Da, la ultima verificare TRANS-PART SRL (CUI 2552397) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este TRANS-PART SRL în insolvență?

Nu — la ultima verificare, TRANS-PART SRL nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în TRANS-PART SRL?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru TRANS-PART SRL, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este TRANS-PART SRL plătitoare de TVA?

Da, TRANS-PART SRL este înregistrată ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a TRANS-PART SRL?

În anul 2025, TRANS-PART SRL a raportat o cifră de afaceri de 146.548 lei și un număr mediu de 2 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu TRANS-PART SRL?

Firmoscop analizează TRANS-PART SRL pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Vâlcea

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Vezi topul: Restaurante & HoReCa în Vâlcea →

Mergi mai departe

Firme din Vâlcea

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Semnalele care prevestesc insolvența

Ce se vede în date înainte ca o firmă să intre în procedură.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 1 septembrie 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.