Sari la conținut
FirmoscopFirmeVâlcea › N.L. SPATARU COMPREST SNC

N.L. SPATARU COMPREST SNC

Înființată în 1994 · 32 ani vechime · Sat Ioneşti Com. Ioneşti
CUI 5088128 · J38/1256/1993
Fără probleme găsite Re-verificat · 1 septembrie 2026
În funcțiunePlătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Fără probleme găsite

Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Am calculat: poți acorda termen de plată. Câte zile și la ce plafon — în raportul complet, gratuit. Te anunțăm și dacă verdictul se schimbă.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire N.L. SPATARU COMPREST SNC
Cod fiscal (CIF) RO5088128
Nr. Reg. Comerțului J38/1256/1993
Sediu social Com. Ionesti, Sat Ioneşti Com. Ioneşti, jud. VÂLCEA, 247270
Telefon 0743540816

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 1 septembrie 2026.

Reprezentanți

SPĂTARU NICOLAE · administratorSPĂTARU LIGIA · administrator

Vezi la ce alte firme apar aceste nume și dacă vreuna e în insolvență — gratuit, cu un cont.

Identitate

StareINREGISTRAT din data 14.01.1994
CAEN5630 · Baruri și alte activități de servire a băuturilor
TVAPlătitoare · validează intra-UE (VIES)
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 1 septembrie 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 1 septembrie 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 1 septembrie 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 1 septembrie 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 1 septembrie 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută N.L. SPATARU COMPREST SNC după CUI 5088128 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Solidă
scor 94/100
Cifră de afaceri 2025
1.126.671 lei
+36.0% vs 2024
Profit net 2025
95.756 lei
+6.0% vs 2024

Bonitate financiară

Marjă netă8.5%
Față de sectorpeste 67% din sector · peste mediana sectorului

Comparat cu 6.155 de firme din Baruri și alte activități de servire a băuturilor care au depus bilanț pe 2025; mediana sectorului: 2,2%.

Mărime față de sector3 angajați · peste 77% din sector

Mediana sectorului: 1 angajat, din 6.435 de firme care au raportat numărul de salariați pe 2025.

Datorii / capital3.4×
Termen de plată sugeratdeblochează gratuit →
Plafon de credit orientativdeblochează gratuit →

Poți acorda un termen de plată obișnuit, cu contract semnat. Vezi câte zile și ce plafon — cont gratuit, verdictul rămâne al tău.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2014: 543.512 lei20142015: 541.177 lei20152016: 542.166 lei20162017: 742.237 lei20172018: 331.755 lei20182019: 617.472 lei20192020: 564.018 lei20202021: 644.325 lei20212022: 516.040 lei20222023: 500.861 lei20232024: 829.138 lei20242025: 1.126.671 lei2025
la cursul mediu BNR al fiecărui an; anii dinainte de 2011 rămân în lei
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2025 1.126.671 lei 95.756 lei 3
2024 829.138 lei 90.331 lei 4
2023 500.861 lei -34.378 lei 3
2022 516.040 lei -84.766 lei 3
2021 644.325 lei 137.921 lei 2
2020 564.018 lei 122.050 lei 2
2019 617.472 lei 73.298 lei 3
2018 331.755 lei -27.330 lei 3
2017 742.237 lei 154.239 lei 3
2016 542.166 lei 49.550 lei 4
2015 541.177 lei 28.792 lei 2
2014 543.512 lei -12.975 lei
2013 397.513 lei -11.478 lei 4
2012 316.949 lei -28.060 lei 4
2011 233.251 lei 11.704 lei 2
2010 144.585 lei -57.209 lei 2
2009 285.426 lei -12.849 lei 2
2008 207.819 lei -25.715 lei 2

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 18 ani (2008–2025). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2025, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 195 zile−43 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 116 zile−33 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net 8,5%−2,39 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 77,34%−9,68 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 1,29×+0,14 active totale ÷ datorii totale
Rata de levier 3,41×−3,29 datorii totale ÷ capitaluri proprii
Rentabilitatea capitalurilor (ROE) 54,24%−57,58 profit net ÷ capitaluri proprii × 100
Rentabilitatea activelor (ROA) 12,29%−2,23 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială 22,66%+9,68 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 375.557 lei+168.272 cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 1,45×+0,12 cifra de afaceri ÷ active totale
Viteza de rotație a stocurilor 41,68×+27,43 cifra de afaceri ÷ stocuri
Zile de stocare 9 zile−17 stocuri ÷ cifra de afaceri × 365
Rentabilitatea costurilor 11,18%−2,96 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

6,2%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, profit, cifra de afaceri stabilă, firmă mică — 6.779 din 109.944 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2025. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 7,6% la firmele de aceeași mărime · cu 1,4% mai puțin

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 861 din 13.539 firme active cu bilanț depus (CAEN 5630)
Vechime relativămai veche decât 95% dintre cele 27.187 firme active din sector
SectorCAEN 5630 · Baruri și alte activități de servire a băuturilor →

Grup de firme

Firme în care apar persoane cu același nume6
Dintre care în procedură de insolvență1
Dintre care radiate (închise)3

Legătura se face doar după numele reprezentanților: registrul public nu conține un identificator de persoană, deci lista poate cuprinde mai mulți oameni diferiți care poartă același nume. Nu e un istoric personal și nu trage nicio concluzie despre cineva anume.

Istoric modificări (Registrul Comerțului)

  • 15 iulie 2026Redenumire: N.L. SPATARU COMPREST SNC → N.L. SPATARU COMPREST SOCIETATE IN NUME COLECTIV
  • 13 iulie 2026Redenumire: N.L. SPATARU COMPREST SOCIETATE IN NUME COLECTIV → N.L. SPATARU COMPREST SNC
  • 13 iulie 2026Redenumire: N.L. SPATARU COMPREST SNC → N.L. SPATARU COMPREST SOCIETATE IN NUME COLECTIV

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru N.L. SPATARU COMPREST SNC

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți N.L. SPATARU COMPREST SNC? Verdictul e verde — arată-l pe site-ul tău, cu link spre datele oficiale. Sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Sigiliul Firmoscop pentru N.L. SPATARU COMPREST SNC

Pune sigiliul pe site-ul tău

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Declarația 112lunar, până pe 25
Decontul de TVA (D300)lunar, până pe 25
Declarația informativă D394lunar, până pe 30
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

N.L. SPATARU COMPREST SNC, cu sediul în Sat Ioneşti Com. Ioneşti, are codul unic de înregistrare (CUI) 5088128, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J38/1256/1993. Firma a fost înființată la data de 14 ianuarie 1994 și are ca obiect principal de activitate Baruri și alte activități de servire a băuturilor (CAEN 5630).

La ultima verificare, N.L. SPATARU COMPREST SNC figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 1.126.671 lei și un rezultat net de 95.756 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 1 septembrie 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are N.L. SPATARU COMPREST SNC?

N.L. SPATARU COMPREST SNC (CUI 5088128) are verdict verde („Fără probleme găsite”) la verificarea din 1 septembrie 2026. Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Ce loc ocupă N.L. SPATARU COMPREST SNC în sectorul său?

N.L. SPATARU COMPREST SNC ocupă locul 861 din 13.539 firme active cu bilanț depus în CAEN 5630 (Baruri și alte activități de servire a băuturilor), după cifra de afaceri.

Cât de veche este N.L. SPATARU COMPREST SNC față de firmele din același domeniu?

N.L. SPATARU COMPREST SNC este mai veche decât 95% dintre cele 27.187 firme active cu CAEN 5630.

Este N.L. SPATARU COMPREST SNC o firmă activă?

Da, la ultima verificare N.L. SPATARU COMPREST SNC (CUI 5088128) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este N.L. SPATARU COMPREST SNC în insolvență?

Nu — la ultima verificare, N.L. SPATARU COMPREST SNC nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în N.L. SPATARU COMPREST SNC?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru N.L. SPATARU COMPREST SNC, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este N.L. SPATARU COMPREST SNC plătitoare de TVA?

Da, N.L. SPATARU COMPREST SNC este înregistrată ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a N.L. SPATARU COMPREST SNC?

În anul 2025, N.L. SPATARU COMPREST SNC a raportat o cifră de afaceri de 1.126.671 lei și un număr mediu de 3 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu N.L. SPATARU COMPREST SNC?

Firmoscop analizează N.L. SPATARU COMPREST SNC pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Vâlcea

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Vezi topul: Restaurante & HoReCa în Vâlcea →

Mergi mai departe

Firme din Vâlcea

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Checklist de due diligence

Pașii de verificare pe care un verdict verde nu îi înlocuiește.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 1 septembrie 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.