Sari la conținut
FirmoscopFirmeTulcea › GLASUL PĂMÂNTULUI SRL

GLASUL PĂMÂNTULUI SRL

Înființată în 2009 · 17 ani vechime · Sat Luncaviţa Com. Luncaviţa
CUI 25543290 · J2009000211368
Fără probleme găsite Re-verificat · 30 august 2026
În funcțiunePlătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Fără probleme găsite

Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Am calculat: poți acorda termen de plată. Câte zile și la ce plafon — în raportul complet, gratuit. Te anunțăm și dacă verdictul se schimbă.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire GLASUL PĂMÂNTULUI SRL
Cod fiscal (CIF) RO25543290
Nr. Reg. Comerțului J2009000211368
Sediu Sat Luncaviţa Com. Luncaviţa, Tulcea
Telefon 0743026808

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 30 august 2026.

Reprezentanți

STAN MIHAI · administrator

Vezi la ce alte firme apar aceste nume și dacă vreuna e în insolvență — gratuit, cu un cont.

Identitate

StareINREGISTRAT din data 12.05.2009
CAEN0111 · Cultivarea cerealelor (exclusiv orez), plantelor leguminoase și a plantelor producătoare de semințe oleaginoase
TVAPlătitoare · validează intra-UE (VIES)
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 30 august 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 30 august 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 30 august 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 30 august 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 30 august 2026
Modificări la Registrul Comerțului Nicio modificare de când urmărim firma — vei vedea schimbarea aici când apare 30 august 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută GLASUL PĂMÂNTULUI SRL după CUI 25543290 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Solidă
scor 100/100
Cifră de afaceri 2025
1.039.045 lei
+76.0% vs 2024
Profit net 2025
79.917 lei
+130.0% vs 2024

Bonitate financiară

Marjă netă7.7%
Datorii / capital0.7×
Termen de plată sugeratdeblochează gratuit →
Plafon de credit orientativdeblochează gratuit →

Poți acorda un termen de plată obișnuit, cu contract semnat. Vezi câte zile și ce plafon — cont gratuit, verdictul rămâne al tău.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2014: 267.642 lei20142015: 344.935 lei20152016: 443.233 lei20162017: 449.772 lei20172018: 507.095 lei20182019: 573.375 lei20192020: 112.367 lei20202021: 1.197.579 lei20212022: 1.066.130 lei20222023: 809.993 lei20232024: 589.602 lei20242025: 1.039.045 lei2025
la cursul mediu BNR al fiecărui an; anii dinainte de 2011 rămân în lei
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2025 1.039.045 lei 79.917 lei 4
2024 589.602 lei -266.340 lei 4
2023 809.993 lei 69.904 lei 6
2022 1.066.130 lei 272.380 lei 6
2021 1.197.579 lei 835.316 lei 3
2020 112.367 lei -293.298 lei 3
2019 573.375 lei 99.446 lei 5
2018 507.095 lei -267.673 lei 5
2017 449.772 lei 169.861 lei 4
2016 443.233 lei 5.234 lei 4
2015 344.935 lei -77.642 lei 3
2014 267.642 lei 94.537 lei 3
2013 203.738 lei 182.962 lei 3
2012 336.301 lei 172.182 lei 1
2011 231.698 lei 185.840 lei 1
2010 23.875 lei 14.636 lei 1
2009 2.993 lei

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 17 ani (2009–2025). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2025, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 201 zile−347 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 215 zile−103 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net 7,69%+52,86 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 40,36%−16,69 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 2,48×+0,73 active totale ÷ datorii totale
Rata de levier 0,68×−0,65 datorii totale ÷ capitaluri proprii
Rentabilitatea capitalurilor (ROE) 9,44%+49,44 profit net ÷ capitaluri proprii × 100
Rentabilitatea activelor (ROA) 5,63%+22,81 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială 59,64%+16,69 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 259.761 lei+112.360 cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 0,73×+0,35 cifra de afaceri ÷ active totale
Viteza de rotație a stocurilor 262,39×+113,5 cifra de afaceri ÷ stocuri
Zile de stocare 1 zi−1 stocuri ÷ cifra de afaceri × 365
Rentabilitatea costurilor 8,04%+32,67 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

6,2%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, profit, cifra de afaceri stabilă, firmă mică — 6.779 din 109.944 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2025. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 7,6% la firmele de aceeași mărime · cu 1,4% mai puțin

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 4.232 din 9.885 firme active cu bilanț depus (CAEN 0111)
Vechime relativămai veche decât 77% dintre cele 27.866 firme active din sector
SectorCAEN 0111 · Cultivarea cerealelor (exclusiv orez), plantelor leguminoase și a plantelor producătoare de semințe oleaginoase →

Grup de firme

Firme în care apar persoane cu același nume63
Dintre care în procedură de insolvență2
Dintre care radiate (închise)21

Legătura se face doar după numele reprezentanților: registrul public nu conține un identificator de persoană, deci lista poate cuprinde mai mulți oameni diferiți care poartă același nume. Numele acesta apare la destule firme încât aproape sigur sunt persoane diferite. Nu e un istoric personal și nu trage nicio concluzie despre cineva anume.

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru GLASUL PĂMÂNTULUI SRL

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți GLASUL PĂMÂNTULUI SRL? Verdictul e verde — arată-l pe site-ul tău, cu link spre datele oficiale. Sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Sigiliul Firmoscop pentru GLASUL PĂMÂNTULUI SRL

Pune sigiliul pe site-ul tău

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Declarația 112lunar, până pe 25
Decontul de TVA (D300)lunar, până pe 25
Declarația informativă D394lunar, până pe 30
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

GLASUL PĂMÂNTULUI SRL, cu sediul în Sat Luncaviţa Com. Luncaviţa, are codul unic de înregistrare (CUI) 25543290, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J2009000211368. Firma a fost înființată la data de 12 mai 2009 și are ca obiect principal de activitate Cultivarea cerealelor (exclusiv orez), plantelor leguminoase și a plantelor producătoare de semințe oleaginoase (CAEN 0111).

La ultima verificare, GLASUL PĂMÂNTULUI SRL figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 1.039.045 lei și un rezultat net de 79.917 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 30 august 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are GLASUL PĂMÂNTULUI SRL?

GLASUL PĂMÂNTULUI SRL (CUI 25543290) are verdict verde („Fără probleme găsite”) la verificarea din 30 august 2026. Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Ce loc ocupă GLASUL PĂMÂNTULUI SRL în sectorul său?

GLASUL PĂMÂNTULUI SRL ocupă locul 4.232 din 9.885 firme active cu bilanț depus în CAEN 0111 (Cultivarea cerealelor (exclusiv orez), plantelor leguminoase și a plantelor producătoare de semințe oleaginoase), după cifra de afaceri.

Cât de veche este GLASUL PĂMÂNTULUI SRL față de firmele din același domeniu?

GLASUL PĂMÂNTULUI SRL este mai veche decât 77% dintre cele 27.866 firme active cu CAEN 0111.

Este GLASUL PĂMÂNTULUI SRL o firmă activă?

Da, la ultima verificare GLASUL PĂMÂNTULUI SRL (CUI 25543290) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este GLASUL PĂMÂNTULUI SRL în insolvență?

Nu — la ultima verificare, GLASUL PĂMÂNTULUI SRL nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în GLASUL PĂMÂNTULUI SRL?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru GLASUL PĂMÂNTULUI SRL, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este GLASUL PĂMÂNTULUI SRL plătitoare de TVA?

Da, GLASUL PĂMÂNTULUI SRL este înregistrată ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a GLASUL PĂMÂNTULUI SRL?

În anul 2025, GLASUL PĂMÂNTULUI SRL a raportat o cifră de afaceri de 1.039.045 lei și un număr mediu de 4 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu GLASUL PĂMÂNTULUI SRL?

Firmoscop analizează GLASUL PĂMÂNTULUI SRL pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Tulcea

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Vezi topul: Agricultură în Tulcea →

Mergi mai departe

Firme din Tulcea

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Checklist de due diligence

Pașii de verificare pe care un verdict verde nu îi înlocuiește.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 30 august 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.