PELTITA SRL
Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.
Deblochezi gratuit, cu un cont — plus dosarele din instanță și monitorizare.
sau cu emailul:
Confirmarea din email îți creează un cont Firmoscop gratuit — accepți Termenii și Confidențialitatea. Renunți oricând.
Aceleași date duc mereu la același verdict, cu sursa și data fiecărui lucru găsit. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului
Date de facturare
Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.
Surse: Registrul Comerțului (ONRC), situația din 19 octombrie 2026 · ANAF, verificat pe 19 octombrie 2026.
Reprezentanți
POP ECATERINA-ROZALIA · administratorIdentitate
Registrul Comerțului (ONRC), situația din 19 octombrie 2026 · ANAF, verificat pe 19 octombrie 2026.
Ce am verificat și când
Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.
| Registrul Comerțului | În funcțiune | 19 octombrie 2026 |
| Inactivitate fiscală (ANAF) | Nu figurează ca inactivă | 19 octombrie 2026 |
| Insolvență (Registrul Comerțului) | Nicio procedură în snapshotul ONRC | 19 octombrie 2026 |
| Dosare în instanță | Se interoghează la verificarea completă | se verifică la cerere |
| Buletinul Procedurilor de Insolvență | Se interoghează la verificarea completă | se verifică la cerere |
| Contracte publice (SEAP) | Nicio atribuire găsită pe acest CUI | 30 septembrie 2026 |
| Modificări la Registrul Comerțului | Nicio modificare de când urmărim firma — vei vedea schimbarea aici când apare | 19 octombrie 2026 |
| Gajuri și garanții (RNPM) | Nu avem încă datele — caută PELTITA SRL după CUI 25599283 | se verifică la cerere |
Bonitate financiară
Comparat cu 807 firme din Comerț cu amănuntul al fructelor și legumelor proaspete care au depus bilanț pe 2025; mediana sectorului: 2,0%.
Mediana sectorului: 1 angajat, din 761 de firme care au raportat numărul de salariați pe 2025.
Poți acorda un termen de plată obișnuit, cu contract semnat. Vezi câte zile și ce plafon — cont gratuit, verdictul rămâne al tău.
Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.
Evoluție financiară
| An | Cifră de afaceri | Profit net | Angajați |
|---|---|---|---|
| 2025 | 1.362.389 lei | 47.809 lei | 4 |
| 2024 | 1.361.999 lei | 121.040 lei | 4 |
| 2023 | 1.412.255 lei | 151.394 lei | 4 |
| 2022 | 1.626.662 lei | 249.319 lei | 4 |
| 2021 | 1.533.543 lei | 389.500 lei | 4 |
| 2020 | 1.136.550 lei | 76.302 lei | 4 |
| 2019 | 1.048.825 lei | 81.935 lei | 4 |
| 2018 | 889.771 lei | 61.896 lei | 4 |
| 2017 | 708.137 lei | 76.692 lei | 4 |
| 2016 | 517.193 lei | 41.422 lei | 4 |
| 2015 | 357.886 lei | 7.965 lei | 5 |
| 2014 | 296.920 lei | -31.292 lei | 5 |
| 2013 | 302.626 lei | -40.062 lei | 4 |
| 2012 | 721.353 lei | 37.998 lei | 4 |
| 2011 | 665.849 lei | 21.306 lei | 4 |
| 2010 | 518.709 lei | 21.552 lei | 3 |
| 2009 | 52.682 lei | -7.363 lei | 1 |
Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 17 ani (2009–2025). Gratuit, fără cont.
Indicatori financiari
Calculați din bilanțul pe 2025, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.
Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor.
Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel
Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, profit, cifra de afaceri stabilă, firmă mică — 6.779 din 109.944 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.
Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2025. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.
Reper: 7,6% la firmele de aceeași mărime · cu 1,4% mai puțin
Poziția în sector
| Rang după cifra de afaceri | locul 149 din 2.005 firme active cu bilanț depus (CAEN 4721) |
| Vechime relativă | mai veche decât 76% dintre cele 6.655 de firme active din sector |
| Sector | CAEN 4721 · Comerț cu amănuntul al fructelor și legumelor proaspete → |
Întreabă Firmoscop beta
Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.
Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.
Vezi raportul complet de risc pentru PELTITA SRL
Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.
Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.
Confirmarea îți creează un cont Firmoscop (accepți Termenii și Confidențialitatea) și pune firma sub urmărire — te anunțăm gratuit dacă verdictul se schimbă. Poți renunța oricând.
Reprezinți PELTITA SRL? Pune sigiliul pe site-ul tău sau pune firma sub monitorizare.
Obligații fiscale recurente
Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.
Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →
Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.
Verifică altă firmă
Despre firmă
PELTITA SRL, cu sediul în Sat Floreşti, Comuna Floreşti, are codul unic de înregistrare (CUI) 25599283, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J2009001138121. Firma a fost înființată la data de 26 mai 2009 și are ca obiect principal de activitate Comerț cu amănuntul al fructelor și legumelor proaspete (CAEN 4721).
La ultima verificare, PELTITA SRL figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 1.362.389 lei și un rezultat net de 47.809 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.
Registrul Comerțului (ONRC), situația din 19 octombrie 2026 · ANAF, verificat pe 19 octombrie 2026 · bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor.
Întrebări frecvente
Ce verdict are PELTITA SRL?
PELTITA SRL (CUI 25599283) are verdict verde („Fără probleme găsite”) la verificarea din 19 octombrie 2026. Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.
Ce loc ocupă PELTITA SRL în sectorul său?
PELTITA SRL ocupă locul 149 din 2.005 firme active cu bilanț depus în CAEN 4721 (Comerț cu amănuntul al fructelor și legumelor proaspete), după cifra de afaceri.
Cât de veche este PELTITA SRL față de firmele din același domeniu?
PELTITA SRL este mai veche decât 76% dintre cele 6.655 de firme active cu CAEN 4721.
Este PELTITA SRL o firmă activă?
Da, la ultima verificare PELTITA SRL (CUI 25599283) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.
Este PELTITA SRL în insolvență?
Nu — la ultima verificare, PELTITA SRL nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.
Pot avea încredere în PELTITA SRL?
Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru PELTITA SRL, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.
Este PELTITA SRL plătitoare de TVA?
Da, PELTITA SRL este înregistrată ca plătitoare de TVA conform ANAF.
Care este cifra de afaceri a PELTITA SRL?
În anul 2025, PELTITA SRL a raportat o cifră de afaceri de 1.362.389 lei și un număr mediu de 4 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.
Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu PELTITA SRL?
Firmoscop analizează PELTITA SRL pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.
Cele mai mari firme din același domeniu, în Cluj
Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.
- NOITREI IMPORT SRL · Sat Sânnicoara, Comuna Apahida · CA 10.643.334 lei
- NICAMARAND SRL · Sat Jucu de Mijloc, Comuna Jucu · CA 10.200.454 lei
- IZABI SERVCOM SRL · Municipiul Dej · CA 6.757.011 lei
- PAL AND PRODCOM SRL · Municipiul Cluj-Napoca · CA 6.686.352 lei
- ROMFRUCT TERRA COOPERATIVA AGRICOLĂ · Sat Mihai Viteazu, Comuna Mihai Viteazu · CA 5.067.983 lei
- AGB AGRO MARKET S.R.L. · Sat Tritenii de Jos, Comuna Tritenii de Jos · CA 3.589.852 lei
Mergi mai departe
Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultimele citiri: Registrul Comerțului (ONRC), situația din 19 octombrie 2026 · ANAF, verificat pe 19 octombrie 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.