Sari la conținut
FirmoscopFirmeBuzău › GAVRONET AGRO SRL

GAVRONET AGRO SRL

Înființată în 2009 · 17 ani vechime · Sat Movila Banului Com. Movila Banului
CUI 25647674 · J2009000454109
Fără probleme găsite Re-verificat · 30 august 2026
În funcțiunePlătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Fără probleme găsite

Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Am calculat: poți acorda termen de plată. Câte zile și la ce plafon — în raportul complet, gratuit. Te anunțăm și dacă verdictul se schimbă.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire GAVRONET AGRO SRL
Cod fiscal (CIF) RO25647674
Nr. Reg. Comerțului J2009000454109
Sediu social Str. Nuferilor nr. 141, cvartal 34. parcelele 892 și 893, Sat Movila Banului Com. Movila Banului, jud. BUZĂU, 127380
Telefon 0314109308

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 30 august 2026.

Reprezentanți

GAVRILĂ CAMELIAN-NARCIS · administrator

Identitate

StareINREGISTRAT din data 05.06.2009
CAEN0111 · Cultivarea cerealelor (excluzând orezul), plantelor leguminoase și a plantelor oleaginoase
TVAPlătitoare · validează intra-UE (VIES)
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 30 august 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 30 august 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 30 august 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 30 august 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 30 august 2026
Modificări la Registrul Comerțului Nicio modificare de când urmărim firma — vei vedea schimbarea aici când apare 30 august 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută GAVRONET AGRO SRL după CUI 25647674 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Solidă
scor 100/100
Cifră de afaceri 2025
1.732.710 lei
+431.0% vs 2024
Profit net 2025
547.958 lei
+2144.6% vs 2024

Bonitate financiară

Marjă netă31.6%
Datorii / capital0.6×
Termen de plată sugeratdeblochează gratuit →
Plafon de credit orientativdeblochează gratuit →

Poți acorda un termen de plată obișnuit, cu contract semnat. Vezi câte zile și ce plafon — cont gratuit, verdictul rămâne al tău.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2014: 594.494 lei20142015: 702.247 lei20152016: 765.898 lei20162017: 1.047.602 lei20172018: 929.166 lei20182019: 915.264 lei20192020: 463.558 lei20202021: 1.509.322 lei20212022: 1.560.581 lei20222023: 1.113.529 lei20232024: 326.187 lei20242025: 1.732.710 lei2025
la cursul mediu BNR al fiecărui an; anii dinainte de 2011 rămân în lei
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2025 1.732.710 lei 547.958 lei 3
2024 326.187 lei 24.412 lei 3
2023 1.113.529 lei 96.098 lei 3
2022 1.560.581 lei 741.563 lei 3
2021 1.509.322 lei 649.981 lei 2
2020 463.558 lei -182.638 lei 2
2019 915.264 lei 328.732 lei 3
2018 929.166 lei 354.900 lei 3
2017 1.047.602 lei 489.923 lei 2
2016 765.898 lei 305.651 lei 2
2015 702.247 lei 205.520 lei 2
2014 594.494 lei 67.539 lei 2
2013 421.659 lei 25.256 lei 2
2012 548.863 lei 128.547 lei 2
2011 413.197 lei 101.399 lei 1
2010 240.678 lei 25.107 lei 1
2009 7.578 lei -149 lei

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 17 ani (2009–2025). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2025, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 237 zile−903 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 43 zile−113 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net 31,62%+24,14 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 36,07%−4,01 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 2,77×+0,27 active totale ÷ datorii totale
Rata de levier 0,62×−0,05 datorii totale ÷ capitaluri proprii
Rentabilitatea capitalurilor (ROE) 30,24%+28,64 profit net ÷ capitaluri proprii × 100
Rentabilitatea activelor (ROA) 17,56%+16,6 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială 58,08%−1,95 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 577.570 lei+468.841 cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 0,56×+0,43 cifra de afaceri ÷ active totale
Viteza de rotație a stocurilor 1,59×+1,19 cifra de afaceri ÷ stocuri
Zile de stocare 229 zile−691 stocuri ÷ cifra de afaceri × 365
Rentabilitatea costurilor 42,16%+38,98 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

6,2%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, profit, cifra de afaceri stabilă, firmă mică — 6.779 din 109.944 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2025. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 7,6% la firmele de aceeași mărime · cu 1,4% mai puțin

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 3.097 din 9.886 firme active cu bilanț depus (CAEN 0111)
Vechime relativămai veche decât 76% dintre cele 27.838 firme active din sector
SectorCAEN 0111 · Cultivarea cerealelor (excluzând orezul), plantelor leguminoase și a plantelor oleaginoase →

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru GAVRONET AGRO SRL

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți GAVRONET AGRO SRL? Verdictul e verde — arată-l pe site-ul tău, cu link spre datele oficiale. Sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Sigiliul Firmoscop pentru GAVRONET AGRO SRL

Pune sigiliul pe site-ul tău

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Declarația 112lunar, până pe 25
Decontul de TVA (D300)lunar, până pe 25
Declarația informativă D394lunar, până pe 30
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

GAVRONET AGRO SRL, cu sediul în Sat Movila Banului Com. Movila Banului, are codul unic de înregistrare (CUI) 25647674, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J2009000454109. Firma a fost înființată la data de 9 iunie 2009 și are ca obiect principal de activitate Cultivarea cerealelor (excluzând orezul), plantelor leguminoase și a plantelor oleaginoase (CAEN 0111).

La ultima verificare, GAVRONET AGRO SRL figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 1.732.710 lei și un rezultat net de 547.958 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 30 august 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are GAVRONET AGRO SRL?

GAVRONET AGRO SRL (CUI 25647674) are verdict verde („Fără probleme găsite”) la verificarea din 30 august 2026. Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Ce loc ocupă GAVRONET AGRO SRL în sectorul său?

GAVRONET AGRO SRL ocupă locul 3.097 din 9.886 firme active cu bilanț depus în CAEN 0111 (Cultivarea cerealelor (excluzând orezul), plantelor leguminoase și a plantelor oleaginoase), după cifra de afaceri.

Cât de veche este GAVRONET AGRO SRL față de firmele din același domeniu?

GAVRONET AGRO SRL este mai veche decât 76% dintre cele 27.838 firme active cu CAEN 0111.

Este GAVRONET AGRO SRL o firmă activă?

Da, la ultima verificare GAVRONET AGRO SRL (CUI 25647674) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este GAVRONET AGRO SRL în insolvență?

Nu — la ultima verificare, GAVRONET AGRO SRL nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în GAVRONET AGRO SRL?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru GAVRONET AGRO SRL, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este GAVRONET AGRO SRL plătitoare de TVA?

Da, GAVRONET AGRO SRL este înregistrată ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a GAVRONET AGRO SRL?

În anul 2025, GAVRONET AGRO SRL a raportat o cifră de afaceri de 1.732.710 lei și un număr mediu de 3 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu GAVRONET AGRO SRL?

Firmoscop analizează GAVRONET AGRO SRL pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Buzău

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Vezi topul: Agricultură în Buzău →

Mergi mai departe

Firme din Buzău

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Checklist de due diligence

Pașii de verificare pe care un verdict verde nu îi înlocuiește.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 30 august 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.