Sari la conținut
FirmoscopFirmeAlba › ADY & ŞTO CONSTRUCT SRL

ADY & ŞTO CONSTRUCT SRL

Înființată în 2009 · 17 ani vechime · Loc. Lancrăm Mun. Sebeş
CUI 25693611 · J01/454/2009
Fără probleme găsite Re-verificat · 5 septembrie 2026
În funcțiuneNeplătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Fără probleme găsite

Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Am calculat: poți acorda termen de plată. Câte zile și la ce plafon — în raportul complet, gratuit. Te anunțăm și dacă verdictul se schimbă.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire ADY & ŞTO CONSTRUCT SRL
CUI 25693611
Nr. Reg. Comerțului J01/454/2009
Sediu Loc. Lancrăm Mun. Sebeş, Alba

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 5 septembrie 2026.

Reprezentanți

FLOCA NICOLAE · administrator

Vezi la ce alte firme apar aceste nume și dacă vreuna e în insolvență — gratuit, cu un cont.

Identitate

StareINREGISTRAT din data 22.06.2009
CAEN4334 · Lucrări de vopsitorie, zugrăveli și montări de geamuri
TVANeplătitoare
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 5 septembrie 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 5 septembrie 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 5 septembrie 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 5 septembrie 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Modificări la Registrul Comerțului Nicio modificare de când urmărim firma — vei vedea schimbarea aici când apare 5 septembrie 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută ADY & ŞTO CONSTRUCT SRL după CUI 25693611 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Solidă
scor 100/100
Cifră de afaceri 2025
122.800 lei
+1.0% vs 2024
Profit net 2025
1.597 lei
+129.5% vs 2024

Bonitate financiară

Marjă netă1.3%
Față de sectorpeste 29% din sector · sub mediana sectorului

Comparat cu 1.051 de firme din Lucrări de vopsitorie, zugrăveli și montări de geamuri care au depus bilanț pe 2025; mediana sectorului: 11,3%.

Mărime față de sector2 angajați · peste 65% din sector

Mediana sectorului: 1 angajat, din 1.171 de firme care au raportat numărul de salariați pe 2025.

Datorii / capital0.8×
Termen de plată sugeratdeblochează gratuit →
Plafon de credit orientativdeblochează gratuit →

Poți acorda un termen de plată obișnuit, cu contract semnat. Vezi câte zile și ce plafon — cont gratuit, verdictul rămâne al tău.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2014: 151.500 lei20142015: 119.172 lei20152016: 172.561 lei20162017: 218.787 lei20172018: 182.816 lei20182019: 198.676 lei20192020: 228.460 lei20202021: 178.000 lei20212022: 72.495 lei20222023: 73.158 lei20232024: 121.700 lei20242025: 122.800 lei2025
la cursul mediu BNR al fiecărui an; anii dinainte de 2011 rămân în lei
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2025 122.800 lei 1.597 lei 2
2024 121.700 lei 696 lei 2
2023 73.158 lei -33.766 lei 2
2022 72.495 lei 1.230 lei 2
2021 178.000 lei 80.712 lei 2
2020 228.460 lei 113.458 lei 2
2019 198.676 lei -24.751 lei 4
2018 182.816 lei -24.836 lei 6
2017 218.787 lei -22.548 lei 6
2016 172.561 lei -32.090 lei 7
2015 119.172 lei -108.571 lei 5
2014 151.500 lei 78.794 lei 5
2013 68.635 lei 7.316 lei 4
2012 100.260 lei 31.904 lei 6
2011 41.600 lei 426 lei 6
2010 63.865 lei 1.500 lei 3
2009 12.558 lei 275 lei 6

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 17 ani (2009–2025). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2025, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 182 zile−1 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 150 zile+74 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net 1,3%+0,73 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 46,05%−0,56 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 2,17× active totale ÷ datorii totale
Rata de levier 0,85× datorii totale ÷ capitaluri proprii
Rentabilitatea capitalurilor (ROE) 2,23%+1,23 profit net ÷ capitaluri proprii × 100
Rentabilitatea activelor (ROA) 1,2%+0,67 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială 53,95%+0,56 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 61.400 lei+550 cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 0,93× cifra de afaceri ÷ active totale
Viteza de rotație a stocurilor 49,5×+0,45 cifra de afaceri ÷ stocuri
Zile de stocare 7 zile stocuri ÷ cifra de afaceri × 365
Rentabilitatea costurilor 2,25%+0,71 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

10,0%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, profit, cifra de afaceri stabilă, firmă micro — 24.542 din 245.876 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2025. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 12,5% la firmele de aceeași mărime · cu 2,5% mai puțin

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 917 din 2.005 firme active cu bilanț depus (CAEN 4334)
Vechime relativămai veche decât 74% dintre cele 5.373 firme active din sector
SectorCAEN 4334 · Lucrări de vopsitorie, zugrăveli și montări de geamuri →

Contracte publice

Achiziții directe (SEAP)1
Valoare totală (2025)25.000 lei

Cumpărători: ȘCOALA GIMNAZIALĂ NR.2 SEBEȘ

Cumpărături publice sub pragul de licitație, atribuite direct. Sunt bani încasați efectiv — utile mai ales la PFA și întreprinderi individuale, care nu depun bilanț.

SEAP — contracte atribuite · 2025.

Grup de firme

Firme în care apar persoane cu același nume4
Dintre care radiate (închise)3

Legătura se face doar după numele reprezentanților: registrul public nu conține un identificator de persoană, deci lista poate cuprinde mai mulți oameni diferiți care poartă același nume. Nu e un istoric personal și nu trage nicio concluzie despre cineva anume.

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru ADY & ŞTO CONSTRUCT SRL

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți ADY & ŞTO CONSTRUCT SRL? Verdictul e verde — arată-l pe site-ul tău, cu link spre datele oficiale. Sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Sigiliul Firmoscop pentru ADY & ŞTO CONSTRUCT SRL

Pune sigiliul pe site-ul tău

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Declarația 112lunar, până pe 25
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

ADY & ŞTO CONSTRUCT SRL, cu sediul în Loc. Lancrăm Mun. Sebeş, are codul unic de înregistrare (CUI) 25693611, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J01/454/2009. Firma a fost înființată la data de 22 iunie 2009 și are ca obiect principal de activitate Lucrări de vopsitorie, zugrăveli și montări de geamuri (CAEN 4334).

La ultima verificare, ADY & ŞTO CONSTRUCT SRL figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Nu este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 122.800 lei și un rezultat net de 1.597 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 5 septembrie 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are ADY & ŞTO CONSTRUCT SRL?

ADY & ŞTO CONSTRUCT SRL (CUI 25693611) are verdict verde („Fără probleme găsite”) la verificarea din 5 septembrie 2026. Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Ce loc ocupă ADY & ŞTO CONSTRUCT SRL în sectorul său?

ADY & ŞTO CONSTRUCT SRL ocupă locul 917 din 2.005 firme active cu bilanț depus în CAEN 4334 (Lucrări de vopsitorie, zugrăveli și montări de geamuri), după cifra de afaceri.

Cât de veche este ADY & ŞTO CONSTRUCT SRL față de firmele din același domeniu?

ADY & ŞTO CONSTRUCT SRL este mai veche decât 74% dintre cele 5.373 firme active cu CAEN 4334.

Este ADY & ŞTO CONSTRUCT SRL o firmă activă?

Da, la ultima verificare ADY & ŞTO CONSTRUCT SRL (CUI 25693611) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este ADY & ŞTO CONSTRUCT SRL în insolvență?

Nu — la ultima verificare, ADY & ŞTO CONSTRUCT SRL nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în ADY & ŞTO CONSTRUCT SRL?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru ADY & ŞTO CONSTRUCT SRL, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este ADY & ŞTO CONSTRUCT SRL plătitoare de TVA?

Nu, ADY & ŞTO CONSTRUCT SRL nu figurează ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a ADY & ŞTO CONSTRUCT SRL?

În anul 2025, ADY & ŞTO CONSTRUCT SRL a raportat o cifră de afaceri de 122.800 lei și un număr mediu de 2 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu ADY & ŞTO CONSTRUCT SRL?

Firmoscop analizează ADY & ŞTO CONSTRUCT SRL pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Alba

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Mergi mai departe

Firme din Alba

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Checklist de due diligence

Pașii de verificare pe care un verdict verde nu îi înlocuiește.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 5 septembrie 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.