Sari la conținut
FirmoscopFirmeBihor › STILO EVORA SRL

STILO EVORA SRL

Înființată în 2009 · 17 ani vechime · Sat Suplacu de Barcău Com. Suplacu de Barcău
CUI 25730868 · J2009000884050
Fără probleme găsite Re-verificat · 30 august 2026
În funcțiunePlătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Fără probleme găsite

Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Am calculat: poți acorda termen de plată. Câte zile și la ce plafon — în raportul complet, gratuit. Te anunțăm și dacă verdictul se schimbă.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire STILO EVORA SRL
Cod fiscal (CIF) RO25730868
Nr. Reg. Comerțului J2009000884050
Sediu social Cal. Borumlaca nr. 38, Sat Suplacu de Barcău Com. Suplacu de Barcău, jud. BIHOR
Telefon 0259362093

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 30 august 2026.

Reprezentanți

FAUR IULIUS CLAUDIU · administrator

Vezi la ce alte firme apar aceste nume și dacă vreuna e în insolvență — gratuit, cu un cont.

Identitate

StareINREGISTRAT din data 01.07.2009
CAEN4312 · Lucrări de pregătire a terenului
TVAPlătitoare · validează intra-UE (VIES)
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 30 august 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 30 august 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 30 august 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 30 august 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Modificări la Registrul Comerțului Nicio modificare de când urmărim firma — vei vedea schimbarea aici când apare 30 august 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută STILO EVORA SRL după CUI 25730868 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Solidă
scor 100/100
Cifră de afaceri 2025
51.885.824 lei
+23.0% vs 2024
Profit net 2025
4.128.061 lei
+709.9% vs 2024

Bonitate financiară

Marjă netă8.0%
Datorii / capital1.9×
Termen de plată sugeratdeblochează gratuit →
Plafon de credit orientativdeblochează gratuit →

Poți acorda un termen de plată obișnuit, cu contract semnat. Vezi câte zile și ce plafon — cont gratuit, verdictul rămâne al tău.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2014: 16.967.987 lei20142015: 23.251.327 lei20152016: 17.795.295 lei20162017: 20.174.173 lei20172018: 13.723.401 lei20182019: 29.586.482 lei20192020: 24.045.942 lei20202021: 26.548.094 lei20212022: 20.192.472 lei20222023: 30.824.027 lei20232024: 42.106.675 lei20242025: 51.885.824 lei2025
la cursul mediu BNR al fiecărui an; anii dinainte de 2011 rămân în lei
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2025 51.885.824 lei 4.128.061 lei 96
2024 42.106.675 lei 509.691 lei 95
2023 30.824.027 lei 687.028 lei 84
2022 20.192.472 lei 374.164 lei 90
2021 26.548.094 lei 688.008 lei 90
2020 24.045.942 lei 1.168.309 lei 83
2019 29.586.482 lei 1.146.424 lei 66
2018 13.723.401 lei 223.586 lei 51
2017 20.174.173 lei 3.108.555 lei 54
2016 17.795.295 lei 458.870 lei 61
2015 23.251.327 lei 4.982.124 lei 42
2014 16.967.987 lei 951.187 lei 48
2013 11.559.813 lei 275.161 lei 48
2012 18.570.916 lei 720.549 lei 48
2011 16.573.018 lei 1.286.064 lei 17
2010 7.419.366 lei 15.698 lei 5
2009 794.898 lei 41.839 lei

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 17 ani (2009–2025). Gratuit, fără cont.

Îndeplinește criteriile de audit statutar

În 2024 și 2025, firma a depășit cel puțin două dintre cele trei praguri legale, în două exerciții consecutive. Situațiile ei financiare intră, prin lege, sub audit statutar.

CriteriuPrag20242025
Total active16.000.000 leidada
Cifră de afaceri netă32.000.000 leidada
Număr mediu de salariați50dada

„—" înseamnă că bilanțul nu conține criteriul, nu că e neîndeplinit. Concluzia se sprijină pe criteriile pe care le putem citi; un raport de audit se cere firmei, noi citim praguri, nu registrul entităților auditate.

Derivat din bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · pct. 563 din reglementările contabile aprobate prin OMFP 1802/2014

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2025, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 184 zile+2 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 97 zile+2 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net 7,96%+6,75 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 66,08%−2,03 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 1,51× active totale ÷ datorii totale
Rata de levier 1,85×+0,06 datorii totale ÷ capitaluri proprii
Rentabilitatea capitalurilor (ROE) 29,32%+24,98 profit net ÷ capitaluri proprii × 100
Rentabilitatea activelor (ROA) 10,45%+8,8 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială 35,64%−2,39 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 540.477 lei+97.249 cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 1,31×−0,05 cifra de afaceri ÷ active totale
Viteza de rotație a stocurilor 238,01×+204,56 cifra de afaceri ÷ stocuri
Zile de stocare 2 zile−9 stocuri ÷ cifra de afaceri × 365
Rentabilitatea costurilor 10,99%+8,85 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

5,8%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, profit, cifra de afaceri stabilă, firmă medie sau mare — 1.634 din 28.054 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2025. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 7,1% la firmele de aceeași mărime · cu 1,3% mai puțin

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 4 din 2.822 firme active cu bilanț depus (CAEN 4312)
Vechime relativămai veche decât 92% dintre cele 5.625 firme active din sector
SectorCAEN 4312 · Lucrări de pregătire a terenului →

Contracte publice

Contracte publice (SEAP)7
Valoare totală (2024–2025)22.174.095 lei
Acorduri-cadru plafon, nu bani încasați5 · 144.752.707 lei

Autorități: OMV PETROM S.A

SEAP — contracte atribuite · 2024–2025.

Grup de firme

Firme în care apar persoane cu același nume3

Legătura se face doar după numele reprezentanților: registrul public nu conține un identificator de persoană, deci lista poate cuprinde mai mulți oameni diferiți care poartă același nume. Nu e un istoric personal și nu trage nicio concluzie despre cineva anume.

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru STILO EVORA SRL

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți STILO EVORA SRL? Verdictul e verde — arată-l pe site-ul tău, cu link spre datele oficiale. Sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Sigiliul Firmoscop pentru STILO EVORA SRL

Pune sigiliul pe site-ul tău

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Declarația 112lunar, până pe 25
Decontul de TVA (D300)lunar, până pe 25
Declarația informativă D394lunar, până pe 30
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

STILO EVORA SRL, cu sediul în Sat Suplacu de Barcău Com. Suplacu de Barcău, are codul unic de înregistrare (CUI) 25730868, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J2009000884050. Firma a fost înființată la data de 2 iulie 2009 și are ca obiect principal de activitate Lucrări de pregătire a terenului (CAEN 4312).

La ultima verificare, STILO EVORA SRL figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 51.885.824 lei și un rezultat net de 4.128.061 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 30 august 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are STILO EVORA SRL?

STILO EVORA SRL (CUI 25730868) are verdict verde („Fără probleme găsite”) la verificarea din 30 august 2026. Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Ce loc ocupă STILO EVORA SRL în sectorul său?

STILO EVORA SRL ocupă locul 4 din 2.822 firme active cu bilanț depus în CAEN 4312 (Lucrări de pregătire a terenului), după cifra de afaceri.

Cât de veche este STILO EVORA SRL față de firmele din același domeniu?

STILO EVORA SRL este mai veche decât 92% dintre cele 5.625 firme active cu CAEN 4312.

Este STILO EVORA SRL o firmă activă?

Da, la ultima verificare STILO EVORA SRL (CUI 25730868) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este STILO EVORA SRL în insolvență?

Nu — la ultima verificare, STILO EVORA SRL nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în STILO EVORA SRL?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru STILO EVORA SRL, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este STILO EVORA SRL plătitoare de TVA?

Da, STILO EVORA SRL este înregistrată ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a STILO EVORA SRL?

În anul 2025, STILO EVORA SRL a raportat o cifră de afaceri de 51.885.824 lei și un număr mediu de 96 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu STILO EVORA SRL?

Firmoscop analizează STILO EVORA SRL pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Bihor

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Mergi mai departe

Firme din Bihor

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Checklist de due diligence

Pașii de verificare pe care un verdict verde nu îi înlocuiește.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 30 august 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.