Sari la conținut
Firmoscop › Firme › Călărași › DIATUR AUTO PLUS SRL

DIATUR AUTO PLUS SRL

Înființată în 2009 · 17 ani vechime · Mun. Călăraşi
CUI 25750997 · J2009000299511
Fără probleme găsite Verificat la ANAF · 26 octombrie 2026
În funcțiuneNeplătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Fără probleme găsite

Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Deblochezi gratuit, cu un cont — plus dosarele din instanță și monitorizare.

Termen de plată sugerat ■ ■ ■ zile
Plafon de credit ■ ■ ■ ■ ■ lei
Dosare în instanță detalii
Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, cu sursa și data fiecărui lucru găsit. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire DIATUR AUTO PLUS SRL
CUI 25750997
Nr. Reg. Comerțului J2009000299511
Sediu social BUCUREŞTI nr. 17, bl. D26, sc. 2, et. 2, ap. 8, Municipiul Călăraşi, 910048
Telefon 0724514146

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), situația din 19 octombrie 2026 · ANAF, verificat pe 26 octombrie 2026.

Reprezentanți

DIACONU EDUARD · administratorŢURLUI LAURENŢIU · administrator

Vezi la ce alte firme apar aceste nume și dacă vreuna e în insolvență — gratuit, cu un cont.

Identitate

Starefuncțiune
CAEN8553 · Școli de conducere (pilotaj)
TVANeplătitoare
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC), situația din 19 octombrie 2026 · ANAF, verificat pe 26 octombrie 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 19 octombrie 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 26 octombrie 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 19 octombrie 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 30 septembrie 2026
Modificări la Registrul Comerțului Nicio modificare de când urmărim firma — vei vedea schimbarea aici când apare 26 octombrie 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută DIATUR AUTO PLUS SRL după CUI 25750997 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Solidă
scor 85/100
Cifră de afaceri 2025
289.710 lei
-2,0% vs 2024
Profit net 2025
-26.332 lei
-411,3% vs 2024

Bonitate financiară

Marjă netă-9.1%
Față de sectorpeste 28% din sector · sub mediana sectorului

Comparat cu 1.373 de firme din Școli de conducere (pilotaj) care au depus bilanț pe 2025; mediana sectorului: 1,7%.

Mărime față de sector3 angajați · peste 51% din sector

Mediana sectorului: 3 angajați, din 1.494 de firme care au raportat numărul de salariați pe 2025.

Datorii / capital0.1×
Termen de plată sugeratdeblochează gratuit →
Plafon de credit orientativdeblochează gratuit →

Poți acorda un termen de plată obișnuit, cu contract semnat. Vezi câte zile și ce plafon — cont gratuit, verdictul rămâne al tău.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2014: 216.290 lei20142015: 219.087 lei20152016: 219.949 lei20162017: 219.653 lei20172018: 243.045 lei20182019: 265.925 lei20192020: 202.000 lei20202021: 249.280 lei20212022: 281.028 lei20222023: 263.640 lei20232024: 296.420 lei20242025: 289.710 lei2025
la cursul mediu BNR al fiecărui an; anii dinainte de 2011 rămân în lei
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2025 289.710 lei -26.332 lei 3
2024 296.420 lei 8.460 lei 3
2023 263.640 lei 2.207 lei 3
2022 281.028 lei 63.015 lei 3
2021 249.280 lei 62.735 lei 4
2020 202.000 lei 26.175 lei 4
2019 265.925 lei 43.784 lei 5
2018 243.045 lei 14.453 lei 5
2017 219.653 lei -39.548 lei 5
2016 219.949 lei 17.552 lei 5
2015 219.087 lei 31.558 lei 5
2014 216.290 lei 37.806 lei 4
2013 184.141 lei -1.224 lei 7
2012 127.296 lei -35.147 lei 6
2011 182.059 lei -59.059 lei 6
2010 142.105 lei 9.794 lei 5
2009 28.100 lei -2.827 lei 3

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 17 ani (2009–2025). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2025, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 10 zile−2 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 0 zile−7 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net -9,09%−11,94 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 12,23%+1,89 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 8,18×−1,49 active totale ÷ datorii totale
Rata de levier 0,14× datorii totale ÷ capitaluri proprii
Rentabilitatea capitalurilor (ROE) -47,6%−57,96 profit net ÷ capitaluri proprii × 100
Rentabilitatea activelor (ROA) -41,78%−51,07 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială 87,77%−1,89 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 96.570 lei−2.237 cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 4,6×+1,35 cifra de afaceri ÷ active totale
Rentabilitatea costurilor -7,38%−11,31 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

12,2%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, pierdere, cifra de afaceri stabilă, firmă micro — 2.791 din 22.871 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2025. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 12,5% la firmele de aceeași mărime · la fel ca media

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 665 din 1.761 de firme active cu bilanț depus (CAEN 8553)
Vechime relativămai veche decât 62% dintre cele 4.696 de firme active din sector
SectorCAEN 8553 · Școli de conducere (pilotaj) →

Grup de firme

Firme în care apar persoane cu același nume2
Dintre care radiate (închise)1

Legătura se face doar după numele reprezentanților: registrul public nu conține un identificator de persoană, deci lista poate cuprinde mai mulți oameni diferiți care poartă același nume. Nu e un istoric personal și nu trage nicio concluzie despre cineva anume.

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru DIATUR AUTO PLUS SRL

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți DIATUR AUTO PLUS SRL? Pune sigiliul pe site-ul tău sau pune firma sub monitorizare.

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Declarația 112lunar, până pe 25
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Despre firmă

DIATUR AUTO PLUS SRL, cu sediul în Mun. Călăraşi, are codul unic de înregistrare (CUI) 25750997, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J2009000299511. Firma a fost înființată la data de 7 iulie 2009 și are ca obiect principal de activitate Școli de conducere (pilotaj) (CAEN 8553).

La ultima verificare, DIATUR AUTO PLUS SRL figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Nu este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 289.710 lei și un rezultat net de -26.332 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), situația din 19 octombrie 2026 · ANAF, verificat pe 26 octombrie 2026 · bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor.

Întrebări frecvente

Ce verdict are DIATUR AUTO PLUS SRL?

DIATUR AUTO PLUS SRL (CUI 25750997) are verdict verde („Fără probleme găsite”) la verificarea din 26 octombrie 2026. Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Ce loc ocupă DIATUR AUTO PLUS SRL în sectorul său?

DIATUR AUTO PLUS SRL ocupă locul 665 din 1.761 de firme active cu bilanț depus în CAEN 8553 (Școli de conducere (pilotaj)), după cifra de afaceri.

Cât de veche este DIATUR AUTO PLUS SRL față de firmele din același domeniu?

DIATUR AUTO PLUS SRL este mai veche decât 62% dintre cele 4.696 de firme active cu CAEN 8553.

Este DIATUR AUTO PLUS SRL o firmă activă?

Da, la ultima verificare DIATUR AUTO PLUS SRL (CUI 25750997) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este DIATUR AUTO PLUS SRL în insolvență?

Nu — la ultima verificare, DIATUR AUTO PLUS SRL nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în DIATUR AUTO PLUS SRL?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru DIATUR AUTO PLUS SRL, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este DIATUR AUTO PLUS SRL plătitoare de TVA?

Nu, DIATUR AUTO PLUS SRL nu figurează ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a DIATUR AUTO PLUS SRL?

În anul 2025, DIATUR AUTO PLUS SRL a raportat o cifră de afaceri de 289.710 lei și un număr mediu de 3 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu DIATUR AUTO PLUS SRL?

Firmoscop analizează DIATUR AUTO PLUS SRL pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Călăraşi

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Vezi topul: Educație în Călărași →

Fă lista în Excel

Firmele active cu codul CAEN 8553 din Călărași, cele mai mari întâi, până la 500 de firme într-un fișier. Lista se deschide în cont și costă 1 credit la 25 de firme; din fișierul Excel, primele 50 de firme sunt gratuite. Contul e gratuit și are 10 credite pe lună.

Mergi mai departe

Firme din Călărași

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Checklist de due diligence

Pașii de verificare pe care un verdict verde nu îi înlocuiește.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultimele citiri: Registrul Comerțului (ONRC), situația din 19 octombrie 2026 · ANAF, verificat pe 26 octombrie 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.