Sari la conținut
FirmoscopFirmeOlt › EDIL SĂRSAN SRL

EDIL SĂRSAN SRL

Înființată în 2009 · 17 ani vechime · Com. Baldovineşti
CUI 25789695 · J28/438/2009
Fără probleme găsite Re-verificat · 1 septembrie 2026
În funcțiuneNeplătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Fără probleme găsite

Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Am calculat: poți acorda termen de plată. Câte zile și la ce plafon — în raportul complet, gratuit. Te anunțăm și dacă verdictul se schimbă.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire EDIL SĂRSAN SRL
CUI 25789695
Nr. Reg. Comerțului J28/438/2009
Sediu Com. Baldovineşti, Olt
Telefon 0745701794

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 1 septembrie 2026.

Reprezentanți

SĂRSAN FLORIN-VIOREL · administrator

Identitate

StareINREGISTRAT din data 17.07.2009
CAEN4120 · Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
TVANeplătitoare
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 1 septembrie 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 1 septembrie 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 1 septembrie 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 1 septembrie 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 1 septembrie 2026
Modificări la Registrul Comerțului Nicio modificare de când urmărim firma — vei vedea schimbarea aici când apare 1 septembrie 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută EDIL SĂRSAN SRL după CUI 25789695 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Solidă
scor 100/100
Cifră de afaceri 2025
223.790 lei
-18.0% vs 2024
Profit net 2025
566 lei
-99.2% vs 2024

Bonitate financiară

Marjă netă0.3%
Față de sectorpeste 23% din sector · în ultimul sfert al sectorului

Comparat cu 28.633 de firme din Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale care au depus bilanț pe 2025; mediana sectorului: 11,9%.

Mărime față de sector2 angajați · peste 55% din sector

Mediana sectorului: 2 angajați, din 33.058 de firme care au raportat numărul de salariați pe 2025.

Datorii / capital0.1×
Termen de plată sugeratdeblochează gratuit →
Plafon de credit orientativdeblochează gratuit →

Poți acorda un termen de plată obișnuit, cu contract semnat. Vezi câte zile și ce plafon — cont gratuit, verdictul rămâne al tău.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2013: 0 lei20132014: 0 lei20142015: 0 lei20152017: 210.670 lei20172018: 14.333 lei20182019: 26.115 lei20192020: 15.594 lei20202021: 206.782 lei20212022: 125.359 lei20222023: 170.717 lei20232024: 272.724 lei20242025: 223.790 lei2025
la cursul mediu BNR al fiecărui an; anii dinainte de 2011 rămân în lei
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2025 223.790 lei 566 lei 2
2024 272.724 lei 68.308 lei 2
2023 170.717 lei -5.096 lei 2
2022 125.359 lei 3.682 lei
2021 206.782 lei 179.151 lei
2020 15.594 lei 9.251 lei
2019 26.115 lei 25.332 lei
2018 14.333 lei 8.086 lei
2017 210.670 lei 114.592 lei 1
2016 0 lei
2015 0 lei 0 lei
2014 0 lei 0 lei
2013 0 lei 0 lei
2012 0 lei 0 lei
2011 0 lei -4.081 lei 1
2010 -15.818 lei 1
2009 -31.222 lei 1

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 17 ani (2009–2025). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2025, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 48 zile+27 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 208 zile+27 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net 0,25%−24,8 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 12,64%+6,8 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 7,91×−9,23 active totale ÷ datorii totale
Rata de levier 0,14×+0,08 datorii totale ÷ capitaluri proprii
Rentabilitatea capitalurilor (ROE) 0,28%−26,73 profit net ÷ capitaluri proprii × 100
Rentabilitatea activelor (ROA) 0,24%−25,2 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială 87,36%−6,8 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 111.895 lei−24.467 cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 0,96×−0,06 cifra de afaceri ÷ active totale
Rentabilitatea costurilor 1,75%−33,47 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

10,0%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, profit, cifra de afaceri stabilă, firmă micro — 24.542 din 245.876 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2025. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 12,5% la firmele de aceeași mărime · cu 2,5% mai puțin

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 12.061 din 32.082 firme active cu bilanț depus (CAEN 4120)
Vechime relativămai veche decât 77% dintre cele 67.209 firme active din sector
SectorCAEN 4120 · Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale →

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru EDIL SĂRSAN SRL

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți EDIL SĂRSAN SRL? Verdictul e verde — arată-l pe site-ul tău, cu link spre datele oficiale. Sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Sigiliul Firmoscop pentru EDIL SĂRSAN SRL

Pune sigiliul pe site-ul tău

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Declarația 112lunar, până pe 25
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

EDIL SĂRSAN SRL, cu sediul în Com. Baldovineşti, are codul unic de înregistrare (CUI) 25789695, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J28/438/2009. Firma a fost înființată la data de 17 iulie 2009 și are ca obiect principal de activitate Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale (CAEN 4120).

La ultima verificare, EDIL SĂRSAN SRL figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Nu este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 223.790 lei și un rezultat net de 566 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 1 septembrie 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are EDIL SĂRSAN SRL?

EDIL SĂRSAN SRL (CUI 25789695) are verdict verde („Fără probleme găsite”) la verificarea din 1 septembrie 2026. Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Ce loc ocupă EDIL SĂRSAN SRL în sectorul său?

EDIL SĂRSAN SRL ocupă locul 12.061 din 32.082 firme active cu bilanț depus în CAEN 4120 (Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale), după cifra de afaceri.

Cât de veche este EDIL SĂRSAN SRL față de firmele din același domeniu?

EDIL SĂRSAN SRL este mai veche decât 77% dintre cele 67.209 firme active cu CAEN 4120.

Este EDIL SĂRSAN SRL o firmă activă?

Da, la ultima verificare EDIL SĂRSAN SRL (CUI 25789695) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este EDIL SĂRSAN SRL în insolvență?

Nu — la ultima verificare, EDIL SĂRSAN SRL nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în EDIL SĂRSAN SRL?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru EDIL SĂRSAN SRL, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este EDIL SĂRSAN SRL plătitoare de TVA?

Nu, EDIL SĂRSAN SRL nu figurează ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a EDIL SĂRSAN SRL?

În anul 2025, EDIL SĂRSAN SRL a raportat o cifră de afaceri de 223.790 lei și un număr mediu de 2 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu EDIL SĂRSAN SRL?

Firmoscop analizează EDIL SĂRSAN SRL pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Olt

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Vezi topul: Construcții în Olt →

Mergi mai departe

Firme din Olt

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Checklist de due diligence

Pașii de verificare pe care un verdict verde nu îi înlocuiește.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 1 septembrie 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.