Sari la conținut
FirmoscopFirmeNeamț › BARDECODE SRL

BARDECODE SRL

Înființată în 2009 · 17 ani vechime · Mun. Piatra Neamţ
CUI 25813750 · J27/557/2009
Fără probleme găsite Re-verificat · 1 septembrie 2026
În funcțiunePlătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Fără probleme găsite

Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Am calculat: poți acorda termen de plată. Câte zile și la ce plafon — în raportul complet, gratuit. Te anunțăm și dacă verdictul se schimbă.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire BARDECODE SRL
Cod fiscal (CIF) RO25813750
Nr. Reg. Comerțului J27/557/2009
Sediu social Str. Constantin Matasă nr. 14, bl. A3, sc. D, et. 8, ap. 153, Mun. Piatra Neamţ, 610270
Telefon 0744532121

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 1 septembrie 2026.

Reprezentanți

MITREA COSTINEL · administrator

Vezi la ce alte firme apar aceste nume și dacă vreuna e în insolvență — gratuit, cu un cont.

Identitate

StareINREGISTRAT din data 24.07.2009
CAEN5829 · Activități de editare a altor produse software
TVAPlătitoare · validează intra-UE (VIES)
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 1 septembrie 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 1 septembrie 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 1 septembrie 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 1 septembrie 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 1 septembrie 2026
Modificări la Registrul Comerțului Nicio modificare de când urmărim firma — vei vedea schimbarea aici când apare 1 septembrie 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută BARDECODE SRL după CUI 25813750 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Solidă
scor 100/100
Cifră de afaceri 2025
402.125 lei
+6.0% vs 2024
Profit net 2025
383.614 lei
+27.4% vs 2024

Bonitate financiară

Marjă netă95.4%
Față de sectorpeste 99% din sector · în primele 10% din sector

Comparat cu 821 de firme din Activități de editare a altor produse software care au depus bilanț pe 2025; mediana sectorului: 35,9%.

Mărime față de sector1 angajat · peste 37% din sector

Mediana sectorului: 1 angajat, din 847 de firme care au raportat numărul de salariați pe 2025.

Datorii / capital0.0×
Termen de plată sugeratdeblochează gratuit →
Plafon de credit orientativdeblochează gratuit →

Poți acorda un termen de plată obișnuit, cu contract semnat. Vezi câte zile și ce plafon — cont gratuit, verdictul rămâne al tău.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2014: 62.308 lei20142015: 54.540 lei20152016: 150.593 lei20162017: 195.432 lei20172018: 209.396 lei20182019: 257.882 lei20192020: 287.081 lei20202021: 286.926 lei20212022: 282.658 lei20222023: 332.451 lei20232024: 379.698 lei20242025: 402.125 lei2025
la cursul mediu BNR al fiecărui an; anii dinainte de 2011 rămân în lei
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2025 402.125 lei 383.614 lei 1
2024 379.698 lei 301.125 lei 1
2023 332.451 lei 271.464 lei 1
2022 282.658 lei 227.259 lei 1
2021 286.926 lei 222.458 lei 1
2020 287.081 lei 231.474 lei 1
2019 257.882 lei 204.224 lei 1
2018 209.396 lei 155.337 lei 1
2017 195.432 lei 157.276 lei 1
2016 150.593 lei 124.258 lei 1
2015 54.540 lei 40.900 lei 1
2014 62.308 lei 47.811 lei 1
2013 91.070 lei 79.173 lei 1
2012 106.864 lei 97.167 lei 1
2011 95.122 lei 82.388 lei 1
2010 192.630 lei 148.411 lei 1
2009 5.093 lei 3.380 lei 1

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 17 ani (2009–2025). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2025, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 5 zile−15 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 404 zile+136 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net 95,4%+16,09 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 1,2%−5,37 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 83,48×+68,25 active totale ÷ datorii totale
Rata de levier 0,01×−0,06 datorii totale ÷ capitaluri proprii
Rentabilitatea capitalurilor (ROE) 81,2%−18,74 profit net ÷ capitaluri proprii × 100
Rentabilitatea activelor (ROA) 80,23%−13,14 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială 98,8%+5,37 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 402.125 lei+22.427 cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 0,84×−0,34 cifra de afaceri ÷ active totale
Rentabilitatea costurilor 548,69%+212,48 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

10,0%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, profit, cifra de afaceri stabilă, firmă micro — 24.542 din 245.876 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2025. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 12,5% la firmele de aceeași mărime · cu 2,5% mai puțin

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 439 din 1.123 firme active cu bilanț depus (CAEN 5829)
Vechime relativămai veche decât 70% dintre cele 1.923 firme active din sector
SectorCAEN 5829 · Activități de editare a altor produse software →

Grup de firme

Firme în care apar persoane cu același nume2

Legătura se face doar după numele reprezentanților: registrul public nu conține un identificator de persoană, deci lista poate cuprinde mai mulți oameni diferiți care poartă același nume. Nu e un istoric personal și nu trage nicio concluzie despre cineva anume.

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru BARDECODE SRL

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți BARDECODE SRL? Verdictul e verde — arată-l pe site-ul tău, cu link spre datele oficiale. Sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Sigiliul Firmoscop pentru BARDECODE SRL

Pune sigiliul pe site-ul tău

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Declarația 112lunar, până pe 25
Decontul de TVA (D300)lunar, până pe 25
Declarația informativă D394lunar, până pe 30
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

BARDECODE SRL, cu sediul în Mun. Piatra Neamţ, are codul unic de înregistrare (CUI) 25813750, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J27/557/2009. Firma a fost înființată la data de 24 iulie 2009 și are ca obiect principal de activitate Activități de editare a altor produse software (CAEN 5829).

La ultima verificare, BARDECODE SRL figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 402.125 lei și un rezultat net de 383.614 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 1 septembrie 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are BARDECODE SRL?

BARDECODE SRL (CUI 25813750) are verdict verde („Fără probleme găsite”) la verificarea din 1 septembrie 2026. Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Ce loc ocupă BARDECODE SRL în sectorul său?

BARDECODE SRL ocupă locul 439 din 1.123 firme active cu bilanț depus în CAEN 5829 (Activități de editare a altor produse software), după cifra de afaceri.

Cât de veche este BARDECODE SRL față de firmele din același domeniu?

BARDECODE SRL este mai veche decât 70% dintre cele 1.923 firme active cu CAEN 5829.

Este BARDECODE SRL o firmă activă?

Da, la ultima verificare BARDECODE SRL (CUI 25813750) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este BARDECODE SRL în insolvență?

Nu — la ultima verificare, BARDECODE SRL nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în BARDECODE SRL?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru BARDECODE SRL, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este BARDECODE SRL plătitoare de TVA?

Da, BARDECODE SRL este înregistrată ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a BARDECODE SRL?

În anul 2025, BARDECODE SRL a raportat o cifră de afaceri de 402.125 lei și un număr mediu de 1 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu BARDECODE SRL?

Firmoscop analizează BARDECODE SRL pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Neamţ

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Mergi mai departe

Firme din Neamț

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Checklist de due diligence

Pașii de verificare pe care un verdict verde nu îi înlocuiește.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 1 septembrie 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.