Sari la conținut
Firmoscop › Firme › Teleorman › FLUOROCARBON POLYMERS SRL

FLUOROCARBON POLYMERS SRL

Înființată în 2009 · 17 ani vechime · Mun. Alexandria
CUI 25947680 · J2009000454345
Fără probleme găsite Verificat la ANAF · 28 octombrie 2026
În funcțiunePlătitoare TVA
Raportul PDF Deblochează gratuit
Fără probleme găsite

Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Deblochezi gratuit, cu un cont — plus dosarele din instanță și monitorizare.

Termen de plată sugerat ■ ■ ■ zile
Plafon de credit ■ ■ ■ ■ ■ lei
Dosare în instanță detalii
Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, cu sursa și data fiecărui lucru găsit. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire FLUOROCARBON POLYMERS SRL
Cod fiscal (CIF) RO25947680
Nr. Reg. Comerțului J2009000454345
Sediu social Str. DUNĂRII nr. 277, et. 1, CORP C10, Municipiul Alexandria, jud. Teleorman, 0140103
Telefon 314245

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), situația din 19 octombrie 2026 · ANAF, verificat pe 28 octombrie 2026.

Reprezentanți

JALALI ROUDSARI MEHDI · administratorFERGUS WELLS · administrator

Vezi la ce alte firme apar aceste nume și dacă vreuna e în insolvență — gratuit, cu un cont.

Identitate

Starefuncțiune
CAEN2226 · Fabricarea altor produse din material plastic
TVAPlătitoare · validează intra-UE (VIES)
Inactiv fiscalNu
Formă de proprietateProprietate privata-capital privat strain

Registrul Comerțului (ONRC), situația din 19 octombrie 2026 · ANAF, verificat pe 28 octombrie 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 19 octombrie 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 28 octombrie 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 19 octombrie 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 30 septembrie 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută FLUOROCARBON POLYMERS SRL după CUI 25947680 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Solidă
scor 100/100
Cifră de afaceri 2025
44.791.190 lei
-5,0% vs 2024
Profit net 2025
1.306.867 lei
-24,1% vs 2024

Bonitate financiară

Marjă netă2.9%
Față de sectorpeste 35% din sector · sub mediana sectorului

Comparat cu 328 de firme din Fabricarea altor produse din material plastic care au depus bilanț pe 2025; mediana sectorului: 7,3%.

Mărime față de sector106 angajați · peste 90% din sector

Mediana sectorului: 4 angajați, din 376 de firme care au raportat numărul de salariați pe 2025.

Datorii / capital1.5×
Termen de plată sugeratdeblochează gratuit →
Plafon de credit orientativdeblochează gratuit →

Poți acorda un termen de plată obișnuit, cu contract semnat. Vezi câte zile și ce plafon — cont gratuit, verdictul rămâne al tău.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2013: 9.845.991 lei20132014: 9.722.718 lei20142015: 10.850.169 lei20152016: 7.838.031 lei20162017: 9.861.411 lei20172018: 13.959.277 lei20182019: 29.088.771 lei20192021: 32.832.855 lei20212022: 43.334.424 lei20222023: 42.643.340 lei20232024: 46.978.780 lei20242025: 44.791.190 lei2025
la cursul mediu BNR al fiecărui an; anii dinainte de 2011 rămân în lei
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2025 44.791.190 lei 1.306.867 lei 106
2024 46.978.780 lei 1.722.258 lei 115
2023 42.643.340 lei 216.049 lei 125
2022 43.334.424 lei 1.753.963 lei 124
2021 32.832.855 lei 536.803 lei 127
2019 29.088.771 lei 1.300.271 lei 127
2018 13.959.277 lei -4.090.462 lei 103
2017 9.861.411 lei 32.652 lei 71
2016 7.838.031 lei -2.253.642 lei 69
2015 10.850.169 lei 569.566 lei 66
2014 9.722.718 lei 331.466 lei —
2013 9.845.991 lei 562.668 lei 64
2012 8.821.343 lei 622.458 lei 57
2011 21.600 lei -14.154 lei 1
2010 427.509 lei -7.951 lei 1
2009 131.704 lei -37.609 lei 31

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 16 ani (2009–2025). Gratuit, fără cont.

Îndeplinește criteriile de audit statutar

În 2024 și 2025, firma a depășit cel puțin două dintre cele trei praguri legale, în două exerciții consecutive. Situațiile ei financiare intră, prin lege, sub audit statutar.

CriteriuPrag20242025
Total active16.000.000 leidada
Cifră de afaceri netă32.000.000 leidada
Număr mediu de salariați50dada

„—" înseamnă că bilanțul nu conține criteriul, nu că e neîndeplinit. Concluzia se sprijină pe criteriile pe care le putem citi; un raport de audit se cere firmei, noi citim praguri, nu registrul entităților auditate.

Derivat din bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · pct. 563 din reglementările contabile aprobate prin OMFP 1802/2014.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2025, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 147 de zile+28 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 96 de zile+38 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net 2,92%−0,75 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 59,34%+1,32 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 1,69× active totale ÷ datorii totale
Rata de levier 1,5×+0,08 datorii totale ÷ capitaluri proprii
Rentabilitatea capitalurilor (ROE) 10,87%−5,21 profit net ÷ capitaluri proprii × 100
Rentabilitatea activelor (ROA) 4,29%−2,26 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială 39,48%−1,26 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 422.558 lei+14.047 cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 1,47×−0,32 cifra de afaceri ÷ active totale
Viteza de rotație a stocurilor 3,63×−0,37 cifra de afaceri ÷ stocuri
Zile de stocare 100 de zile+9 stocuri ÷ cifra de afaceri × 365
Rentabilitatea costurilor 3,73%−0,92 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

5,8%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, profit, cifra de afaceri stabilă, firmă medie sau mare — 1.634 din 28.054 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2025. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 7,1% la firmele de aceeași mărime · cu 1,3% mai puțin

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 43 din 284 de firme active cu bilanț depus (CAEN 2226)
Vechime relativămai veche decât 69% dintre cele 480 de firme active din sector
SectorCAEN 2226 · Fabricarea altor produse din material plastic →

Istoric modificări (Registrul Comerțului)

  • 24 septembrie 2026Schimbare obiect de activitate (CAEN): 7820 · Activități de contractare, pe baze temporare, a personalului → 2226 · Fabricarea altor produse din material plastic

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru FLUOROCARBON POLYMERS SRL

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți FLUOROCARBON POLYMERS SRL? Pune sigiliul pe site-ul tău sau pune firma sub monitorizare.

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Declarația 112lunar, până pe 25
Decontul de TVA (D300)lunar, până pe 25
Declarația informativă D394lunar, până pe 30
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Despre firmă

FLUOROCARBON POLYMERS SRL, cu sediul în Mun. Alexandria, are codul unic de înregistrare (CUI) 25947680, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J2009000454345. Firma a fost înființată la data de 28 august 2009 și are ca obiect principal de activitate Fabricarea altor produse din material plastic (CAEN 2226).

La ultima verificare, FLUOROCARBON POLYMERS SRL figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 44.791.190 lei și un rezultat net de 1.306.867 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), situația din 19 octombrie 2026 · ANAF, verificat pe 28 octombrie 2026 · bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor.

Întrebări frecvente

Ce verdict are FLUOROCARBON POLYMERS SRL?

FLUOROCARBON POLYMERS SRL (CUI 25947680) are verdict verde („Fără probleme găsite”) la verificarea din 28 octombrie 2026. Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Ce loc ocupă FLUOROCARBON POLYMERS SRL în sectorul său?

FLUOROCARBON POLYMERS SRL ocupă locul 43 din 284 de firme active cu bilanț depus în CAEN 2226 (Fabricarea altor produse din material plastic), după cifra de afaceri.

Cât de veche este FLUOROCARBON POLYMERS SRL față de firmele din același domeniu?

FLUOROCARBON POLYMERS SRL este mai veche decât 69% dintre cele 480 de firme active cu CAEN 2226.

Este FLUOROCARBON POLYMERS SRL o firmă activă?

Da, la ultima verificare FLUOROCARBON POLYMERS SRL (CUI 25947680) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este FLUOROCARBON POLYMERS SRL în insolvență?

Nu — la ultima verificare, FLUOROCARBON POLYMERS SRL nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în FLUOROCARBON POLYMERS SRL?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru FLUOROCARBON POLYMERS SRL, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este FLUOROCARBON POLYMERS SRL plătitoare de TVA?

Da, FLUOROCARBON POLYMERS SRL este înregistrată ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a FLUOROCARBON POLYMERS SRL?

În anul 2025, FLUOROCARBON POLYMERS SRL a raportat o cifră de afaceri de 44.791.190 lei și un număr mediu de 106 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu FLUOROCARBON POLYMERS SRL?

Firmoscop analizează FLUOROCARBON POLYMERS SRL pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Teleorman

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Fă lista în Excel

Firmele active cu codul CAEN 2226 din Teleorman, cele mai mari întâi, până la 500 de firme într-un fișier. Lista se deschide în cont și costă 1 credit la 25 de firme; din fișierul Excel, primele 50 de firme sunt gratuite. Contul e gratuit și are 10 credite pe lună.

Mergi mai departe

Firme din Teleorman

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Checklist de due diligence

Pașii de verificare pe care un verdict verde nu îi înlocuiește.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultimele citiri: Registrul Comerțului (ONRC), situația din 19 octombrie 2026 · ANAF, verificat pe 28 octombrie 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.