Sari la conținut
FirmoscopFirmeCaraș-Severin › MADOL - DANY SRL

MADOL - DANY SRL

Înființată în 2009 · 16 ani vechime · Sat Iablaniţa Com. Iablaniţa
CUI 26022444 · J2009000436110
Fără probleme găsite Re-verificat · 29 august 2026
În funcțiunePlătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Fără probleme găsite

Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Am calculat: poți acorda termen de plată. Câte zile și la ce plafon — în raportul complet, gratuit. Te anunțăm și dacă verdictul se schimbă.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire MADOL - DANY SRL
Cod fiscal (CIF) RO26022444
Nr. Reg. Comerțului J2009000436110
Sediu Sat Iablaniţa Com. Iablaniţa, Caraş-Severin
Telefon 0255222101

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 29 august 2026.

Reprezentanți

Fără reprezentanți în datele publice curente.

Identitate

StareINREGISTRAT din data 23.09.2009
CAEN4711 · Comerț cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun
TVAPlătitoare · validează intra-UE (VIES)
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 29 august 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 29 august 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 29 august 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 29 august 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută MADOL - DANY SRL după CUI 26022444 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Solidă
scor 100/100
Cifră de afaceri 2025
11.682.750 lei
+4.0% vs 2024
Profit net 2025
69.946 lei
+142.3% vs 2024

Bonitate financiară

Marjă netă0.6%
Față de sectorpeste 39% din sector · sub mediana sectorului

Comparat cu 27.681 de firme din Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun care au depus bilanț pe 2025; mediana sectorului: 2,2%.

Mărime față de sector21 angajați · peste 98% din sector

Mediana sectorului: 2 angajați, din 25.689 de firme care au raportat numărul de salariați pe 2025.

Datorii / capital1.8×
Termen de plată sugeratdeblochează gratuit →
Plafon de credit orientativdeblochează gratuit →

Poți acorda un termen de plată obișnuit, cu contract semnat. Vezi câte zile și ce plafon — cont gratuit, verdictul rămâne al tău.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2011: 873.650 lei20112012: 2.759.656 lei20122013: 2.746.916 lei20132014: 3.615.989 lei20142015: 5.467.444 lei20152016: 7.318.331 lei20162017: 8.674.962 lei20172018: 9.468.822 lei20182022: 8.348.401 lei20222023: 9.507.582 lei20232024: 11.229.822 lei20242025: 11.682.750 lei2025
la cursul mediu BNR al fiecărui an; anii dinainte de 2011 rămân în lei
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2025 11.682.750 lei 69.946 lei 21
2024 11.229.822 lei 28.867 lei 22
2023 9.507.582 lei 5.684 lei 20
2022 8.348.401 lei 259.526 lei 21
2018 9.468.822 lei 407.172 lei 30
2017 8.674.962 lei 291.108 lei 27
2016 7.318.331 lei 163.266 lei 21
2015 5.467.444 lei 111.346 lei 16
2014 3.615.989 lei 27.759 lei 11
2013 2.746.916 lei 9.532 lei 8
2012 2.759.656 lei 52.857 lei 5
2011 873.650 lei 1.006 lei 3
2010 131.055 lei -8.627 lei 1
2009 30.639 lei 3.556 lei

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 14 ani (2009–2025). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2025, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 30 zile−1 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 1 zi−2 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net 0,6%+0,34 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 63,65%−3,13 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 1,57×+0,07 active totale ÷ datorii totale
Rata de levier 1,75×−0,26 datorii totale ÷ capitaluri proprii
Rentabilitatea capitalurilor (ROE) 12,72%+6,71 profit net ÷ capitaluri proprii × 100
Rentabilitatea activelor (ROA) 4,63%+2,63 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială 36,39%+3,12 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 556.321 lei+45.875 cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 7,73× cifra de afaceri ÷ active totale
Viteza de rotație a stocurilor 28,49×−9,01 cifra de afaceri ÷ stocuri
Zile de stocare 13 zile+3 stocuri ÷ cifra de afaceri × 365
Rentabilitatea costurilor 0,81%+0,42 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

5,8%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, profit, cifra de afaceri stabilă, firmă medie sau mare — 1.634 din 28.054 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2025. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 7,1% la firmele de aceeași mărime · cu 1,3% mai puțin

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 609 din 47.591 firme active cu bilanț depus (CAEN 4711)
Vechime relativămai veche decât 58% dintre cele 91.171 firme active din sector
SectorCAEN 4711 · Comerț cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun →

Contracte publice

Achiziții directe (SEAP)4
Valoare totală (2025)57.012 lei

Cumpărători: COMUNA MEHADIA (PRIMARIA COMUNEI MEHADIA), Comuna Cornea (Consiliul Local al Comunei Cornea), COMUNA LAPUSNICEL (primaria lapusnicel)

Cumpărături publice sub pragul de licitație, atribuite direct. Sunt bani încasați efectiv — utile mai ales la PFA și întreprinderi individuale, care nu depun bilanț.

SEAP — contracte atribuite · 2025.

Istoric modificări (Registrul Comerțului)

  • 14 iulie 2026Schimbare număr de înmatriculare: J11/436/2009 → J2009000436110

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru MADOL - DANY SRL

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți MADOL - DANY SRL? Verdictul e verde — arată-l pe site-ul tău, cu link spre datele oficiale. Sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Sigiliul Firmoscop pentru MADOL - DANY SRL

Pune sigiliul pe site-ul tău

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Declarația 112lunar, până pe 25
Decontul de TVA (D300)lunar, până pe 25
Declarația informativă D394lunar, până pe 30
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

MADOL - DANY SRL, cu sediul în Sat Iablaniţa Com. Iablaniţa, are codul unic de înregistrare (CUI) 26022444, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J2009000436110. Firma a fost înființată la data de 24 septembrie 2009 și are ca obiect principal de activitate Comerț cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun (CAEN 4711).

La ultima verificare, MADOL - DANY SRL figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 11.682.750 lei și un rezultat net de 69.946 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 29 august 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are MADOL - DANY SRL?

MADOL - DANY SRL (CUI 26022444) are verdict verde („Fără probleme găsite”) la verificarea din 29 august 2026. Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Ce loc ocupă MADOL - DANY SRL în sectorul său?

MADOL - DANY SRL ocupă locul 609 din 47.591 firme active cu bilanț depus în CAEN 4711 (Comerț cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun), după cifra de afaceri.

Cât de veche este MADOL - DANY SRL față de firmele din același domeniu?

MADOL - DANY SRL este mai veche decât 58% dintre cele 91.171 firme active cu CAEN 4711.

Este MADOL - DANY SRL o firmă activă?

Da, la ultima verificare MADOL - DANY SRL (CUI 26022444) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este MADOL - DANY SRL în insolvență?

Nu — la ultima verificare, MADOL - DANY SRL nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în MADOL - DANY SRL?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru MADOL - DANY SRL, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este MADOL - DANY SRL plătitoare de TVA?

Da, MADOL - DANY SRL este înregistrată ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a MADOL - DANY SRL?

În anul 2025, MADOL - DANY SRL a raportat o cifră de afaceri de 11.682.750 lei și un număr mediu de 21 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu MADOL - DANY SRL?

Firmoscop analizează MADOL - DANY SRL pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Caraş-Severin

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Vezi topul: Comerț cu amănuntul în Caraș-Severin →

Mergi mai departe

Firme din Caraș-Severin

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Checklist de due diligence

Pașii de verificare pe care un verdict verde nu îi înlocuiește.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 29 august 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.