Sari la conținut
FirmoscopFirmeIași › CRISTRANS TRUST SRL

CRISTRANS TRUST SRL

Înființată în 2009 · 16 ani vechime · Sat Prisăcani Com. Prisăcani
CUI 26087486 · J22/1647/2009
Fără probleme găsite Re-verificat · 24 august 2026
În funcțiunePlătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Fără probleme găsite

Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Am calculat: poți acorda termen de plată. Câte zile și la ce plafon — în raportul complet, gratuit. Te anunțăm și dacă verdictul se schimbă.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire CRISTRANS TRUST SRL
Cod fiscal (CIF) RO26087486
Nr. Reg. Comerțului J22/1647/2009
Sediu Sat Prisăcani Com. Prisăcani, Iaşi

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 24 august 2026.

Reprezentanți

AGAPE DOREL · administrator

Identitate

StareINREGISTRAT din data 09.10.2009
CAEN4931 · Transporturi urbane, suburbane și metropolitane de călători
TVAPlătitoare · validează intra-UE (VIES)
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 24 august 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 24 august 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 24 august 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 24 august 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 24 august 2026
Modificări la Registrul Comerțului Nicio modificare de când urmărim firma — vei vedea schimbarea aici când apare 24 august 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută CRISTRANS TRUST SRL după CUI 26087486 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Solidă
scor 93/100
Cifră de afaceri 2024
1.652.212 lei
-42.0% vs 2023
Profit net 2024
152.415 lei
-88.5% vs 2023

Bonitate financiară

Marjă netă9.2%
Față de sectorpeste 64% din sector · peste mediana sectorului

Comparat cu 709 de firme din Transporturi terestre de pasageri, pe bază de grafic care au depus bilanț pe 2024; mediana sectorului: 4,3%.

Mărime față de sector5 angajați · peste 64% din sector

Mediana sectorului: 3 angajați, din 760 de firme care au raportat numărul de salariați pe 2024.

Datorii / capital0.6×
Termen de plată sugeratdeblochează gratuit →
Plafon de credit orientativdeblochează gratuit →

Poți acorda un termen de plată obișnuit, cu contract semnat. Vezi câte zile și ce plafon — cont gratuit, verdictul rămâne al tău.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2024 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2013: 242.076 lei20132014: 805.145 lei20142015: 1.035.307 lei20152016: 1.063.668 lei20162017: 998.584 lei20172018: 1.300.689 lei20182019: 1.246.272 lei20192020: 575.897 lei20202021: 579.934 lei20212022: 2.026.213 lei20222023: 2.828.224 lei20232024: 1.652.212 lei2024
la cursul mediu BNR al fiecărui an; anii dinainte de 2011 rămân în lei
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2024 1.652.212 lei 152.415 lei 5
2023 2.828.224 lei 1.328.196 lei 7
2022 2.026.213 lei 999.345 lei 7
2021 579.934 lei 66.771 lei 8
2020 575.897 lei -29.961 lei 8
2019 1.246.272 lei 212.969 lei 7
2018 1.300.689 lei 169.934 lei 7
2017 998.584 lei 11.478 lei 8
2016 1.063.668 lei 81.931 lei 8
2015 1.035.307 lei 38.969 lei 8
2014 805.145 lei 32.121 lei 6
2013 242.076 lei 1.480 lei 6
2012 156.676 lei -5.020 lei 5
2011 55.735 lei 1.296 lei 2
2010 8.467 lei 235 lei 1
2009

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 16 ani (2009–2024). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2024, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 54 zile+26 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 33 zile−92 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net 9,22%−37,74 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 37,26%+23,1 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 2,68×−4,38 active totale ÷ datorii totale
Rata de levier 0,59×+0,43 datorii totale ÷ capitaluri proprii
Rentabilitatea capitalurilor (ROE) 37,1%−62,88 profit net ÷ capitaluri proprii × 100
Rentabilitatea activelor (ROA) 23,28%−62,55 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială 62,74%−23,1 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 330.442 lei−73.590 cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 2,52×+0,69 cifra de afaceri ÷ active totale
Rentabilitatea costurilor 12,24%−70,71 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2024 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

10,3%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, profit, cifra de afaceri în cădere, firmă mică — 500 din 4.860 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2024. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 7,6% la firmele de aceeași mărime · cu 2,7% mai mult

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 361 din 1.294 firme active cu bilanț depus (CAEN 4931)
Vechime relativămai veche decât 48% dintre cele 1.890 firme active din sector
SectorCAEN 4931 · Transporturi urbane, suburbane și metropolitane de călători →

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru CRISTRANS TRUST SRL

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți CRISTRANS TRUST SRL? Verdictul e verde — arată-l pe site-ul tău, cu link spre datele oficiale. Sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Sigiliul Firmoscop pentru CRISTRANS TRUST SRL

Pune sigiliul pe site-ul tău

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Declarația 112lunar, până pe 25
Decontul de TVA (D300)lunar, până pe 25
Declarația informativă D394lunar, până pe 30
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

CRISTRANS TRUST SRL, cu sediul în Sat Prisăcani Com. Prisăcani, are codul unic de înregistrare (CUI) 26087486, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J22/1647/2009. Firma a fost înființată la data de 9 octombrie 2009 și are ca obiect principal de activitate Transporturi urbane, suburbane și metropolitane de călători (CAEN 4931).

La ultima verificare, CRISTRANS TRUST SRL figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2024 a raportat o cifră de afaceri de 1.652.212 lei și un rezultat net de 152.415 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 24 august 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are CRISTRANS TRUST SRL?

CRISTRANS TRUST SRL (CUI 26087486) are verdict verde („Fără probleme găsite”) la verificarea din 24 august 2026. Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Ce loc ocupă CRISTRANS TRUST SRL în sectorul său?

CRISTRANS TRUST SRL ocupă locul 361 din 1.294 firme active cu bilanț depus în CAEN 4931 (Transporturi urbane, suburbane și metropolitane de călători), după cifra de afaceri.

Cât de veche este CRISTRANS TRUST SRL față de firmele din același domeniu?

CRISTRANS TRUST SRL este mai veche decât 48% dintre cele 1.890 firme active cu CAEN 4931.

Este CRISTRANS TRUST SRL o firmă activă?

Da, la ultima verificare CRISTRANS TRUST SRL (CUI 26087486) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este CRISTRANS TRUST SRL în insolvență?

Nu — la ultima verificare, CRISTRANS TRUST SRL nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în CRISTRANS TRUST SRL?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru CRISTRANS TRUST SRL, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este CRISTRANS TRUST SRL plătitoare de TVA?

Da, CRISTRANS TRUST SRL este înregistrată ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a CRISTRANS TRUST SRL?

În anul 2024, CRISTRANS TRUST SRL a raportat o cifră de afaceri de 1.652.212 lei și un număr mediu de 5 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu CRISTRANS TRUST SRL?

Firmoscop analizează CRISTRANS TRUST SRL pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Iaşi

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Vezi topul: Transport & Logistică în Iași →

Mergi mai departe

Firme din Iași

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Checklist de due diligence

Pașii de verificare pe care un verdict verde nu îi înlocuiește.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 24 august 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.