Sari la conținut
FirmoscopFirmeSălaj › COLORIMETERS UNIT SRL

COLORIMETERS UNIT SRL

Înființată în 2009 · 16 ani vechime · Sat Nuşfalău Com. Nuşfalău
CUI 26156837 · J2009000436312
Fără probleme găsite Re-verificat · 30 august 2026
În funcțiunePlătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Fără probleme găsite

Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Am calculat: poți acorda termen de plată. Câte zile și la ce plafon — în raportul complet, gratuit. Te anunțăm și dacă verdictul se schimbă.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire COLORIMETERS UNIT SRL
Cod fiscal (CIF) RO26156837
Nr. Reg. Comerțului J2009000436312
Sediu social Str. HANNA, SECŢIA II. HALA INDUSTRIALĂ C, Sat Nuşfalău Com. Nuşfalău, jud. SĂLAJ, 457260
Telefon 0751149138

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 30 august 2026.

Reprezentanți

BERGAMOTTO UGO · administratorNARDO MARTINO · administrator

Vezi la ce alte firme apar aceste nume și dacă vreuna e în insolvență — gratuit, cu un cont.

Identitate

StareINREGISTRAT din data 28.10.2009
CAEN2651 · Fabricarea de instrumente și dispozitive pentru măsură, verificare, control, navigație
TVAPlătitoare · validează intra-UE (VIES)
Inactiv fiscalNu
Formă de proprietateProprietate privata-capital privat autohton si strain

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 30 august 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 30 august 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 30 august 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 30 august 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 30 august 2026
Modificări la Registrul Comerțului Nicio modificare de când urmărim firma — vei vedea schimbarea aici când apare 30 august 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută COLORIMETERS UNIT SRL după CUI 26156837 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Solidă
scor 100/100
Cifră de afaceri 2025
641.752 lei
+15.0% vs 2024
Profit net 2025
46.925 lei
+18.2% vs 2024

Bonitate financiară

Marjă netă7.3%
Datorii / capital0.2×
Termen de plată sugeratdeblochează gratuit →
Plafon de credit orientativdeblochează gratuit →

Poți acorda un termen de plată obișnuit, cu contract semnat. Vezi câte zile și ce plafon — cont gratuit, verdictul rămâne al tău.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2014: 219.355 lei20142015: 252.823 lei20152016: 365.833 lei20162017: 573.950 lei20172018: 528.487 lei20182019: 539.303 lei20192020: 482.437 lei20202021: 539.748 lei20212022: 670.000 lei20222023: 606.489 lei20232024: 560.150 lei20242025: 641.752 lei2025
la cursul mediu BNR al fiecărui an; anii dinainte de 2011 rămân în lei
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2025 641.752 lei 46.925 lei 7
2024 560.150 lei 39.683 lei 7
2023 606.489 lei 35.300 lei 11
2022 670.000 lei 47.984 lei 11
2021 539.748 lei 34.782 lei 10
2020 482.437 lei 10.391 lei 10
2019 539.303 lei 32.170 lei 13
2018 528.487 lei 32.751 lei 13
2017 573.950 lei 19.803 lei 17
2016 365.833 lei 12.966 lei 17
2015 252.823 lei 12.232 lei 13
2014 219.355 lei 7.743 lei 14
2013 176.613 lei 3.849 lei 16
2012 251.613 lei 16.172 lei 2
2011 132.258 lei 7.854 lei 18
2010 149.933 lei 9.013 lei 6
2009 18.800 lei 3.082 lei 5

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 17 ani (2009–2025). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2025, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 26 zile−10 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 189 zile−3 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net 7,31%+0,23 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 13,76%−5,02 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 7,27×+1,95 active totale ÷ datorii totale
Rata de levier 0,16×−0,08 datorii totale ÷ capitaluri proprii
Rentabilitatea capitalurilor (ROE) 16,81%−0,14 profit net ÷ capitaluri proprii × 100
Rentabilitatea activelor (ROA) 14,05%+0,62 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială 83,57%+4,34 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 91.679 lei+11.658 cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 1,92× cifra de afaceri ÷ active totale
Rentabilitatea costurilor 9,38%+0,43 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

6,2%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, profit, cifra de afaceri stabilă, firmă mică — 6.779 din 109.944 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2025. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 7,6% la firmele de aceeași mărime · cu 1,4% mai puțin

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 96 din 174 firme active cu bilanț depus (CAEN 2651)
Vechime relativămai veche decât 55% dintre cele 256 firme active din sector
SectorCAEN 2651 · Fabricarea de instrumente și dispozitive pentru măsură, verificare, control, navigație →

Grup de firme

Firme în care apar persoane cu același nume114

Legătura se face doar după numele reprezentanților: registrul public nu conține un identificator de persoană, deci lista poate cuprinde mai mulți oameni diferiți care poartă același nume. Numele acesta apare la destule firme încât aproape sigur sunt persoane diferite. Nu e un istoric personal și nu trage nicio concluzie despre cineva anume.

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru COLORIMETERS UNIT SRL

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți COLORIMETERS UNIT SRL? Verdictul e verde — arată-l pe site-ul tău, cu link spre datele oficiale. Sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Sigiliul Firmoscop pentru COLORIMETERS UNIT SRL

Pune sigiliul pe site-ul tău

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Declarația 112lunar, până pe 25
Decontul de TVA (D300)lunar, până pe 25
Declarația informativă D394lunar, până pe 30
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

COLORIMETERS UNIT SRL, cu sediul în Sat Nuşfalău Com. Nuşfalău, are codul unic de înregistrare (CUI) 26156837, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J2009000436312. Firma a fost înființată la data de 28 octombrie 2009 și are ca obiect principal de activitate Fabricarea de instrumente și dispozitive pentru măsură, verificare, control, navigație (CAEN 2651).

La ultima verificare, COLORIMETERS UNIT SRL figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 641.752 lei și un rezultat net de 46.925 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 30 august 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are COLORIMETERS UNIT SRL?

COLORIMETERS UNIT SRL (CUI 26156837) are verdict verde („Fără probleme găsite”) la verificarea din 30 august 2026. Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Ce loc ocupă COLORIMETERS UNIT SRL în sectorul său?

COLORIMETERS UNIT SRL ocupă locul 96 din 174 firme active cu bilanț depus în CAEN 2651 (Fabricarea de instrumente și dispozitive pentru măsură, verificare, control, navigație), după cifra de afaceri.

Cât de veche este COLORIMETERS UNIT SRL față de firmele din același domeniu?

COLORIMETERS UNIT SRL este mai veche decât 55% dintre cele 256 firme active cu CAEN 2651.

Este COLORIMETERS UNIT SRL o firmă activă?

Da, la ultima verificare COLORIMETERS UNIT SRL (CUI 26156837) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este COLORIMETERS UNIT SRL în insolvență?

Nu — la ultima verificare, COLORIMETERS UNIT SRL nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în COLORIMETERS UNIT SRL?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru COLORIMETERS UNIT SRL, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este COLORIMETERS UNIT SRL plătitoare de TVA?

Da, COLORIMETERS UNIT SRL este înregistrată ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a COLORIMETERS UNIT SRL?

În anul 2025, COLORIMETERS UNIT SRL a raportat o cifră de afaceri de 641.752 lei și un număr mediu de 7 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu COLORIMETERS UNIT SRL?

Firmoscop analizează COLORIMETERS UNIT SRL pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Sălaj

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Mergi mai departe

Firme din Sălaj

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Checklist de due diligence

Pașii de verificare pe care un verdict verde nu îi înlocuiește.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 30 august 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.