Sari la conținut
FirmoscopFirmeVâlcea › BRUXELLES SRL

BRUXELLES SRL

Înființată în 1992 · 33 ani vechime · Mun. Râmnicu Vâlcea
CUI 2618483 · J38/1502/1992
Fără probleme găsite Re-verificat · 1 septembrie 2026
În funcțiunePlătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Fără probleme găsite

Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Am calculat: poți acorda termen de plată. Câte zile și la ce plafon — în raportul complet, gratuit. Te anunțăm și dacă verdictul se schimbă.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire BRUXELLES SRL
Cod fiscal (CIF) RO2618483
Nr. Reg. Comerțului J38/1502/1992
Sediu social Str. Ferdinand nr. 26A, et. 2, Mun. Râmnicu Vâlcea, 240156
Telefon 0770813212

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 1 septembrie 2026.

Reprezentanți

BUDIŞTEANU NICUŞOR-FLORINEL · administrator

Identitate

StareINREGISTRAT din data 13.11.1992
CAEN4711 · Comerț cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun
TVAPlătitoare · validează intra-UE (VIES)
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 1 septembrie 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 1 septembrie 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 1 septembrie 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 1 septembrie 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 1 septembrie 2026
Modificări la Registrul Comerțului Nicio modificare de când urmărim firma — vei vedea schimbarea aici când apare 1 septembrie 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută BRUXELLES SRL după CUI 2618483 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Solidă
scor 100/100
Cifră de afaceri 2025
75.540 lei
+2.0% vs 2024
Profit net 2025
40.449 lei
+450.3% vs 2024

Bonitate financiară

Marjă netă53.5%
Față de sectorpeste 98% din sector · în primele 10% din sector

Comparat cu 27.681 de firme din Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun care au depus bilanț pe 2025; mediana sectorului: 2,2%.

Mărime față de sector0 angajați · peste 3% din sector

Mediana sectorului: 2 angajați, din 25.689 de firme care au raportat numărul de salariați pe 2025.

Datorii / capital0.4×
Termen de plată sugeratdeblochează gratuit →
Plafon de credit orientativdeblochează gratuit →

Poți acorda un termen de plată obișnuit, cu contract semnat. Vezi câte zile și ce plafon — cont gratuit, verdictul rămâne al tău.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2014: 88.372 lei20142015: 100.060 lei20152016: 102.514 lei20162017: 136.429 lei20172018: 134.232 lei20182019: 128.015 lei20192020: 146.209 lei20202021: 150.373 lei20212022: 146.041 lei20222023: 80.101 lei20232024: 73.868 lei20242025: 75.540 lei2025
la cursul mediu BNR al fiecărui an; anii dinainte de 2011 rămân în lei
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2025 75.540 lei 40.449 lei 0
2024 73.868 lei 7.351 lei
2023 80.101 lei 18.784 lei
2022 146.041 lei 94.332 lei
2021 150.373 lei 57.864 lei
2020 146.209 lei 73.215 lei
2019 128.015 lei 58.497 lei
2018 134.232 lei 64.045 lei 1
2017 136.429 lei 48.169 lei 1
2016 102.514 lei 35.483 lei
2015 100.060 lei 34.020 lei 0
2014 88.372 lei 25.909 lei 1
2013 89.732 lei 21.721 lei 1
2012 123.878 lei 31.153 lei 3
2011 114.822 lei 24.866 lei 3
2010 99.142 lei 13.278 lei 2
2009 108.503 lei 348 lei 2
2008 135.836 lei 730 lei 2

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 18 ani (2008–2025). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2025, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 373 zile+18 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 231 zile+40 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net 53,55%+43,6 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 27,98%−0,11 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 3,57× active totale ÷ datorii totale
Rata de levier 0,39× datorii totale ÷ capitaluri proprii
Rentabilitatea capitalurilor (ROE) 20,38%+16,39 profit net ÷ capitaluri proprii × 100
Rentabilitatea activelor (ROA) 14,68%+11,81 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială 72,02%+0,11 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Viteza de rotație a activelor 0,27× cifra de afaceri ÷ active totale
Viteza de rotație a stocurilor 2,06×−0,26 cifra de afaceri ÷ stocuri
Zile de stocare 177 zile+20 stocuri ÷ cifra de afaceri × 365
Rentabilitatea costurilor 179%+165,34 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

10,0%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, profit, cifra de afaceri stabilă, firmă micro — 24.542 din 245.876 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2025. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 12,5% la firmele de aceeași mărime · cu 2,5% mai puțin

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 32.360 din 47.593 firme active cu bilanț depus (CAEN 4711)
Vechime relativămai veche decât 97% dintre cele 91.185 firme active din sector
SectorCAEN 4711 · Comerț cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun →

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru BRUXELLES SRL

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți BRUXELLES SRL? Verdictul e verde — arată-l pe site-ul tău, cu link spre datele oficiale. Sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Sigiliul Firmoscop pentru BRUXELLES SRL

Pune sigiliul pe site-ul tău

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Decontul de TVA (D300)lunar, până pe 25
Declarația informativă D394lunar, până pe 30
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

BRUXELLES SRL, cu sediul în Mun. Râmnicu Vâlcea, are codul unic de înregistrare (CUI) 2618483, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J38/1502/1992. Firma a fost înființată la data de 29 decembrie 1992 și are ca obiect principal de activitate Comerț cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun (CAEN 4711).

La ultima verificare, BRUXELLES SRL figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 75.540 lei și un rezultat net de 40.449 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 1 septembrie 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are BRUXELLES SRL?

BRUXELLES SRL (CUI 2618483) are verdict verde („Fără probleme găsite”) la verificarea din 1 septembrie 2026. Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Ce loc ocupă BRUXELLES SRL în sectorul său?

BRUXELLES SRL ocupă locul 32.360 din 47.593 firme active cu bilanț depus în CAEN 4711 (Comerț cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun), după cifra de afaceri.

Cât de veche este BRUXELLES SRL față de firmele din același domeniu?

BRUXELLES SRL este mai veche decât 97% dintre cele 91.185 firme active cu CAEN 4711.

Este BRUXELLES SRL o firmă activă?

Da, la ultima verificare BRUXELLES SRL (CUI 2618483) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este BRUXELLES SRL în insolvență?

Nu — la ultima verificare, BRUXELLES SRL nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în BRUXELLES SRL?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru BRUXELLES SRL, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este BRUXELLES SRL plătitoare de TVA?

Da, BRUXELLES SRL este înregistrată ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a BRUXELLES SRL?

În anul 2025, BRUXELLES SRL a raportat o cifră de afaceri de 75.540 lei și un număr mediu de 0 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu BRUXELLES SRL?

Firmoscop analizează BRUXELLES SRL pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Vâlcea

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Vezi topul: Comerț cu amănuntul în Vâlcea →

Mergi mai departe

Firme din Vâlcea

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Checklist de due diligence

Pașii de verificare pe care un verdict verde nu îi înlocuiește.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 1 septembrie 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.