Sari la conținut
Firmoscop › Firme › Buzău › MEŞTEŞUGARUL B.A.S. SRL

MEŞTEŞUGARUL B.A.S. SRL

Înființată în 2009 · 16 ani vechime · Sat Boldu Com. Boldu
CUI 26281716 · J10/872/2009
Fără probleme găsite Verificat la ANAF · 2 noiembrie 2026
În funcțiunePlătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Fără probleme găsite

Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Deblochezi gratuit, cu un cont — plus dosarele din instanță și monitorizare.

Termen de plată sugerat ■ ■ ■ zile
Plafon de credit ■ ■ ■ ■ ■ lei
Dosare în instanță detalii
Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, cu sursa și data fiecărui lucru găsit. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire MEŞTEŞUGARUL B.A.S. SRL
Cod fiscal (CIF) RO26281716
Nr. Reg. Comerțului J10/872/2009
Sediu Sat Boldu Com. Boldu, Buzău
Telefon 0740127995

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), situația din 19 octombrie 2026 · ANAF, verificat pe 2 noiembrie 2026.

Reprezentanți

GÎRBAN M. CHIŢA · administrator

Identitate

Starefuncțiune
CAEN0161 · Activități auxiliare pentru producția vegetală
TVAPlătitoare · validează intra-UE (VIES)
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC), situația din 19 octombrie 2026 · ANAF, verificat pe 2 noiembrie 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 19 octombrie 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 2 noiembrie 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 19 octombrie 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 30 septembrie 2026
Modificări la Registrul Comerțului Nicio modificare de când urmărim firma — vei vedea schimbarea aici când apare 2 noiembrie 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută MEŞTEŞUGARUL B.A.S. SRL după CUI 26281716 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Stabilă
scor 67/100
Cifră de afaceri 2023
1.080.701 lei
+29,0% vs 2022
Profit net 2023
5.353 lei
+8,6% vs 2022

Bonitate financiară

Marjă netă0.5%
Datorii / capital24.6×
Termen de plată sugeratdeblochează gratuit →
Plafon de credit orientativdeblochează gratuit →

Poți acorda un termen de plată obișnuit, cu contract semnat. Vezi câte zile și ce plafon — cont gratuit, verdictul rămâne al tău.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2023 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2012: 150.270 lei20122013: 160.948 lei20132014: 159.917 lei20142015: 170.760 lei20152016: 75.200 lei20162017: 32.800 lei20172018: 30.000 lei20182019: 5.000 lei20192020: 18.920 lei20202021: 503.548 lei20212022: 836.797 lei20222023: 1.080.701 lei2023
la cursul mediu BNR al fiecărui an; anii dinainte de 2011 rămân în lei
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2023 1.080.701 lei 5.353 lei 3
2022 836.797 lei 4.927 lei 2
2021 503.548 lei 52.923 lei 1
2020 18.920 lei 113.141 lei 1
2019 5.000 lei 1.950 lei 1
2018 30.000 lei 1.473 lei 1
2017 32.800 lei 7.243 lei 1
2016 75.200 lei 6.905 lei 1
2015 170.760 lei 4.739 lei 7
2014 159.917 lei 5.850 lei 5
2013 160.948 lei 15.929 lei 6
2012 150.270 lei 16.709 lei 7
2011 41.800 lei 2.652 lei 3
2010 — -1.650 lei —
2009 — -107 lei —

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 15 ani (2009–2023). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2023, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 1.624 de zile−499 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 674 de zile+194 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net 0,5%−0,09 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 96,09%−0,15 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 1,04× active totale ÷ datorii totale
Rata de levier 24,6×−1 datorii totale ÷ capitaluri proprii
Rentabilitatea capitalurilor (ROE) 2,74%+0,15 profit net ÷ capitaluri proprii × 100
Rentabilitatea activelor (ROA) 0,11% profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială 3,91%+0,15 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 360.234 lei−58.165 cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 0,22× cifra de afaceri ÷ active totale
Rentabilitatea costurilor 1,52%+0,06 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2023 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

6,2%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, profit, cifra de afaceri stabilă, firmă mică — 6.779 din 109.944 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2023. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 7,6% la firmele de aceeași mărime · cu 1,4% mai puțin

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 264 din 1.308 firme active cu bilanț depus (CAEN 0161)
Vechime relativămai veche decât 59% dintre cele 3.743 de firme active din sector
SectorCAEN 0161 · Activități auxiliare pentru producția vegetală →

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru MEŞTEŞUGARUL B.A.S. SRL

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți MEŞTEŞUGARUL B.A.S. SRL? Pune sigiliul pe site-ul tău sau pune firma sub monitorizare.

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Declarația 112lunar, până pe 25
Decontul de TVA (D300)lunar, până pe 25
Declarația informativă D394lunar, până pe 30
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Despre firmă

MEŞTEŞUGARUL B.A.S. SRL, cu sediul în Sat Boldu Com. Boldu, are codul unic de înregistrare (CUI) 26281716, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J10/872/2009. Firma a fost înființată la data de 2 decembrie 2009 și are ca obiect principal de activitate Activități auxiliare pentru producția vegetală (CAEN 0161).

La ultima verificare, MEŞTEŞUGARUL B.A.S. SRL figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2023 a raportat o cifră de afaceri de 1.080.701 lei și un rezultat net de 5.353 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), situația din 19 octombrie 2026 · ANAF, verificat pe 2 noiembrie 2026 · bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor.

Întrebări frecvente

Ce verdict are MEŞTEŞUGARUL B.A.S. SRL?

MEŞTEŞUGARUL B.A.S. SRL (CUI 26281716) are verdict verde („Fără probleme găsite”) la verificarea din 2 noiembrie 2026. Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Ce loc ocupă MEŞTEŞUGARUL B.A.S. SRL în sectorul său?

MEŞTEŞUGARUL B.A.S. SRL ocupă locul 264 din 1.308 firme active cu bilanț depus în CAEN 0161 (Activități auxiliare pentru producția vegetală), după cifra de afaceri.

Cât de veche este MEŞTEŞUGARUL B.A.S. SRL față de firmele din același domeniu?

MEŞTEŞUGARUL B.A.S. SRL este mai veche decât 59% dintre cele 3.743 de firme active cu CAEN 0161.

Este MEŞTEŞUGARUL B.A.S. SRL o firmă activă?

Da, la ultima verificare MEŞTEŞUGARUL B.A.S. SRL (CUI 26281716) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este MEŞTEŞUGARUL B.A.S. SRL în insolvență?

Nu — la ultima verificare, MEŞTEŞUGARUL B.A.S. SRL nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în MEŞTEŞUGARUL B.A.S. SRL?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru MEŞTEŞUGARUL B.A.S. SRL, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este MEŞTEŞUGARUL B.A.S. SRL plătitoare de TVA?

Da, MEŞTEŞUGARUL B.A.S. SRL este înregistrată ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a MEŞTEŞUGARUL B.A.S. SRL?

În anul 2023, MEŞTEŞUGARUL B.A.S. SRL a raportat o cifră de afaceri de 1.080.701 lei și un număr mediu de 3 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu MEŞTEŞUGARUL B.A.S. SRL?

Firmoscop analizează MEŞTEŞUGARUL B.A.S. SRL pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Buzău

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Vezi topul: Agricultură în Buzău →

Fă lista în Excel

Firmele active cu codul CAEN 0161 din Buzău, cele mai mari întâi, până la 500 de firme într-un fișier. Lista se deschide în cont și costă 1 credit la 25 de firme; din fișierul Excel, primele 50 de firme sunt gratuite. Contul e gratuit și are 10 credite pe lună.

Mergi mai departe

Firme din Buzău

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Checklist de due diligence

Pașii de verificare pe care un verdict verde nu îi înlocuiește.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultimele citiri: Registrul Comerțului (ONRC), situația din 19 octombrie 2026 · ANAF, verificat pe 2 noiembrie 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.