Sari la conținut
Firmoscop › Firme › Satu Mare › CLAROM & LUMINIŢA SRL

CLAROM & LUMINIŢA SRL

Înființată în 2010 · 16 ani vechime · Mun. Satu Mare
CUI 26416104 · J30/37/2010
Atenție sporită Verificat la ANAF · 29 octombrie 2026
În funcțiuneInactiv fiscalNeplătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Atenție sporită

Firma este declarată inactivă fiscal de ANAF.

Dosarele din instanță, bilanțurile și toate semnalele de risc — gratuit, într-un raport pe care-l pui la dosar. Re-verificăm periodic: dacă verdictul se schimbă, primești un email.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, cu sursa și data fiecărui lucru găsit. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire CLAROM & LUMINIŢA SRL
CUI 26416104
Nr. Reg. Comerțului J30/37/2010
Sediu social Aleea PROIECTANTULUI, bl. S11, ap. 8, Municipiul Satu Mare, 0440182

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), situația din 19 octombrie 2026 · ANAF, verificat pe 29 octombrie 2026.

Reprezentanți

ROMAN CLAUDIU · administrator

Vezi la ce alte firme apar aceste nume și dacă vreuna e în insolvență — gratuit, cu un cont.

Identitate

Starefuncțiune
CAEN4634 · Comerț cu ridicata al băuturilor
TVANeplătitoare
Inactiv fiscalDa

Registrul Comerțului (ONRC), situația din 19 octombrie 2026 · ANAF, verificat pe 29 octombrie 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 19 octombrie 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Declarată inactivă fiscal 29 octombrie 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 19 octombrie 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 30 septembrie 2026
Modificări la Registrul Comerțului Nicio modificare de când urmărim firma — vei vedea schimbarea aici când apare 29 octombrie 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută CLAROM & LUMINIŢA SRL după CUI 26416104 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Critică
scor 30/100
Cifră de afaceri 2011
186.529 lei
-19,0% vs 2010
Profit net 2011
-21.239 lei
-714,9% vs 2010

Bonitate financiară

Marjă netă-11.4%
Termen de plată sugeratdoar avans

Doar cu plata în avans — firma e declarată inactivă fiscal în registrele oficiale. · Capitaluri proprii negative — firma valorează pe hârtie mai puțin decât datorează. · Pierdere în ultimul an raportat.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2011 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2010: 229.705 lei230K lei20102011: 186.529 lei187K lei2011
la cursul mediu BNR al fiecărui an; anii dinainte de 2011 rămân în lei
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2011 186.529 lei -21.239 lei 2
2010 229.705 lei 3.454 lei 3

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 2 ani (2010–2011). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2011, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 82 de zile+43 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 12 zile+5 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net -11,39%−12,89 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 172,18%+85,18 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 0,58×−0,57 active totale ÷ datorii totale
Rentabilitatea activelor (ROA) -87,17%−99,46 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială -72,18%−85,18 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 93.265 lei+16.697 cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 7,66×−0,51 cifra de afaceri ÷ active totale
Viteza de rotație a stocurilor 10,98×+0,89 cifra de afaceri ÷ stocuri
Zile de stocare 33 de zile−3 stocuri ÷ cifra de afaceri × 365
Rentabilitatea costurilor -10,22%−12,03 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2011 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

15,6%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri negative, pierdere, cifra de afaceri stabilă, firmă micro — 10.171 din 65.384 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2011. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 12,5% la firmele de aceeași mărime · cu 3,1% mai mult

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 471 din 907 firme active cu bilanț depus (CAEN 4634)
Vechime relativămai veche decât 70% dintre cele 1.571 de firme active din sector
SectorCAEN 4634 · Comerț cu ridicata al băuturilor →

Grup de firme

Firme în care apar persoane cu același nume4
Dintre care radiate (închise)2

Legătura se face doar după numele reprezentanților: registrul public nu conține un identificator de persoană, deci lista poate cuprinde mai mulți oameni diferiți care poartă același nume. Nu e un istoric personal și nu trage nicio concluzie despre cineva anume.

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru CLAROM & LUMINIŢA SRL

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți CLAROM & LUMINIŢA SRL? Pune sigiliul Firmoscop pe site-ul tău sau pune firma sub monitorizare.

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Declarația 112lunar, până pe 25
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Despre firmă

CLAROM & LUMINIŢA SRL, cu sediul în Mun. Satu Mare, are codul unic de înregistrare (CUI) 26416104, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J30/37/2010. Firma a fost înființată la data de 20 ianuarie 2010 și are ca obiect principal de activitate Comerț cu ridicata al băuturilor (CAEN 4634).

La ultima verificare, CLAROM & LUMINIŢA SRL figura ca inactivă fiscal la ANAF. Nu este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2011 a raportat o cifră de afaceri de 186.529 lei și un rezultat net de -21.239 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), situația din 19 octombrie 2026 · ANAF, verificat pe 29 octombrie 2026 · bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor.

Întrebări frecvente

Ce verdict are CLAROM & LUMINIŢA SRL?

CLAROM & LUMINIŢA SRL (CUI 26416104) are verdict roșu („Atenție sporită”) la verificarea din 29 octombrie 2026. Firma este declarată inactivă fiscal de ANAF.

Ce loc ocupă CLAROM & LUMINIŢA SRL în sectorul său?

CLAROM & LUMINIŢA SRL ocupă locul 471 din 907 firme active cu bilanț depus în CAEN 4634 (Comerț cu ridicata al băuturilor), după cifra de afaceri.

Cât de veche este CLAROM & LUMINIŢA SRL față de firmele din același domeniu?

CLAROM & LUMINIŢA SRL este mai veche decât 70% dintre cele 1.571 de firme active cu CAEN 4634.

Este CLAROM & LUMINIŢA SRL o firmă activă?

CLAROM & LUMINIŢA SRL este declarată inactivă fiscal de ANAF la data ultimei verificări.

Este CLAROM & LUMINIŢA SRL în insolvență?

Nu — la ultima verificare, CLAROM & LUMINIŢA SRL nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în CLAROM & LUMINIŢA SRL?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru CLAROM & LUMINIŢA SRL, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este CLAROM & LUMINIŢA SRL plătitoare de TVA?

Nu, CLAROM & LUMINIŢA SRL nu figurează ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a CLAROM & LUMINIŢA SRL?

În anul 2011, CLAROM & LUMINIŢA SRL a raportat o cifră de afaceri de 186.529 lei și un număr mediu de 2 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu CLAROM & LUMINIŢA SRL?

Firmoscop analizează CLAROM & LUMINIŢA SRL pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Satu Mare

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Fă lista în Excel

Firmele active cu codul CAEN 4634 din Satu Mare, cele mai mari întâi, până la 500 de firme într-un fișier. Lista se deschide în cont și costă 1 credit la 25 de firme; din fișierul Excel, primele 50 de firme sunt gratuite. Contul e gratuit și are 10 credite pe lună.

Mergi mai departe

Firme din Satu Mare

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Contribuabil inactiv

Ce declanșează declararea ca inactiv la ANAF și ce efect are pe facturi.

Semnalele care prevestesc insolvența

Ce se vede în date înainte ca o firmă să intre în procedură.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultimele citiri: Registrul Comerțului (ONRC), situația din 19 octombrie 2026 · ANAF, verificat pe 29 octombrie 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.