Sari la conținut
FirmoscopFirmeSatu Mare › VIDIA WINE SRL

VIDIA WINE SRL

Înființată în 2009 · 17 ani vechime · Sat Boineşti Com. Bixad
CUI 25573011 · J2009000409301
Fără probleme găsite Re-verificat · 30 august 2026
În funcțiunePlătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Fără probleme găsite

Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Am calculat: poți acorda termen de plată. Câte zile și la ce plafon — în raportul complet, gratuit. Te anunțăm și dacă verdictul se schimbă.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire VIDIA WINE SRL
Cod fiscal (CIF) RO25573011
Nr. Reg. Comerțului J2009000409301
Sediu Sat Boineşti Com. Bixad, Satu Mare
Telefon 0728311280

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 30 august 2026.

Reprezentanți

ŞTEF OVIDIU NICOLAE · administrator

Vezi la ce alte firme apar aceste nume și dacă vreuna e în insolvență — gratuit, cu un cont.

Identitate

StareINREGISTRAT din data 19.05.2009
CAEN4634 · Comerț cu ridicata al băuturilor
TVAPlătitoare · validează intra-UE (VIES)
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 30 august 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 30 august 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 30 august 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 30 august 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Modificări la Registrul Comerțului Nicio modificare de când urmărim firma — vei vedea schimbarea aici când apare 30 august 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută VIDIA WINE SRL după CUI 25573011 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Solidă
scor 100/100
Cifră de afaceri 2025
16.170.949 lei
+3.0% vs 2024
Profit net 2025
1.096.597 lei
-3.2% vs 2024

Bonitate financiară

Marjă netă6.8%
Față de sectorpeste 71% din sector · peste mediana sectorului

Comparat cu 27.681 de firme din Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun care au depus bilanț pe 2025; mediana sectorului: 2,2%.

Mărime față de sector14 angajați · peste 96% din sector

Mediana sectorului: 2 angajați, din 25.689 de firme care au raportat numărul de salariați pe 2025.

Datorii / capital1.9×
Termen de plată sugeratdeblochează gratuit →
Plafon de credit orientativdeblochează gratuit →

Poți acorda un termen de plată obișnuit, cu contract semnat. Vezi câte zile și ce plafon — cont gratuit, verdictul rămâne al tău.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2014: 2.162.374 lei20142015: 3.346.603 lei20152016: 4.132.521 lei20162017: 5.489.899 lei20172018: 6.086.068 lei20182019: 7.368.401 lei20192020: 8.804.749 lei20202021: 10.366.465 lei20212022: 12.829.875 lei20222023: 14.483.775 lei20232024: 15.642.287 lei20242025: 16.170.949 lei2025
la cursul mediu BNR al fiecărui an; anii dinainte de 2011 rămân în lei
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2025 16.170.949 lei 1.096.597 lei 14
2024 15.642.287 lei 1.132.407 lei 13
2023 14.483.775 lei 1.173.121 lei 13
2022 12.829.875 lei 1.109.016 lei 13
2021 10.366.465 lei 759.200 lei 14
2020 8.804.749 lei 628.762 lei 13
2019 7.368.401 lei 394.312 lei 11
2018 6.086.068 lei 377.898 lei 11
2017 5.489.899 lei 301.483 lei 10
2016 4.132.521 lei 94.203 lei 9
2015 3.346.603 lei 63.601 lei 9
2014 2.162.374 lei 16.950 lei 9
2013 605.445 lei 2.392 lei 8
2012 331.004 lei 888 lei 1
2011 255.139 lei -162 lei 2
2010 121.957 lei 8.458 lei 1
2009 6.798 lei -929 lei

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 17 ani (2009–2025). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2025, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 48 zile−10 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 6 zile+4 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net 6,78%−0,46 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 65,46%−2,81 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 1,53×+0,07 active totale ÷ datorii totale
Rata de levier 1,9×−0,25 datorii totale ÷ capitaluri proprii
Rentabilitatea capitalurilor (ROE) 97,45%−0,08 profit net ÷ capitaluri proprii × 100
Rentabilitatea activelor (ROA) 33,66%+2,71 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială 34,54%+2,81 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 1.155.068 lei−48.185 cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 4,96×+0,68 cifra de afaceri ÷ active totale
Viteza de rotație a stocurilor 13,42×−0,89 cifra de afaceri ÷ stocuri
Zile de stocare 27 zile+1 stocuri ÷ cifra de afaceri × 365
Rentabilitatea costurilor 8,66%−0,64 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

5,8%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, profit, cifra de afaceri stabilă, firmă medie sau mare — 1.634 din 28.054 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2025. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 7,1% la firmele de aceeași mărime · cu 1,3% mai puțin

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 109 din 934 firme active cu bilanț depus (CAEN 4634)
Vechime relativămai veche decât 72% dintre cele 1.622 firme active din sector
SectorCAEN 4634 · Comerț cu ridicata al băuturilor →

Contracte publice

Achiziții directe (SEAP)24
Valoare totală (2024–2026)481.443 lei

Cumpărători: CASTELUL PITICILOR, Orasul Negresti Oas, Casa Oraseneasca de Cultura Negresti Oas

Cumpărături publice sub pragul de licitație, atribuite direct. Sunt bani încasați efectiv — utile mai ales la PFA și întreprinderi individuale, care nu depun bilanț.

SEAP — contracte atribuite · 2024–2026.

Grup de firme

Firme în care apar persoane cu același nume1
Dintre care radiate (închise)1

Legătura se face doar după numele reprezentanților: registrul public nu conține un identificator de persoană, deci lista poate cuprinde mai mulți oameni diferiți care poartă același nume. Nu e un istoric personal și nu trage nicio concluzie despre cineva anume.

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru VIDIA WINE SRL

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți VIDIA WINE SRL? Verdictul e verde — arată-l pe site-ul tău, cu link spre datele oficiale. Sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Sigiliul Firmoscop pentru VIDIA WINE SRL

Pune sigiliul pe site-ul tău

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Declarația 112lunar, până pe 25
Decontul de TVA (D300)lunar, până pe 25
Declarația informativă D394lunar, până pe 30
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

VIDIA WINE SRL, cu sediul în Sat Boineşti Com. Bixad, are codul unic de înregistrare (CUI) 25573011, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J2009000409301. Firma a fost înființată la data de 20 mai 2009 și are ca obiect principal de activitate Comerț cu ridicata al băuturilor (CAEN 4634).

La ultima verificare, VIDIA WINE SRL figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 16.170.949 lei și un rezultat net de 1.096.597 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 30 august 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are VIDIA WINE SRL?

VIDIA WINE SRL (CUI 25573011) are verdict verde („Fără probleme găsite”) la verificarea din 30 august 2026. Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Ce loc ocupă VIDIA WINE SRL în sectorul său?

VIDIA WINE SRL ocupă locul 109 din 934 firme active cu bilanț depus în CAEN 4634 (Comerț cu ridicata al băuturilor), după cifra de afaceri.

Cât de veche este VIDIA WINE SRL față de firmele din același domeniu?

VIDIA WINE SRL este mai veche decât 72% dintre cele 1.622 firme active cu CAEN 4634.

Este VIDIA WINE SRL o firmă activă?

Da, la ultima verificare VIDIA WINE SRL (CUI 25573011) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este VIDIA WINE SRL în insolvență?

Nu — la ultima verificare, VIDIA WINE SRL nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în VIDIA WINE SRL?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru VIDIA WINE SRL, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este VIDIA WINE SRL plătitoare de TVA?

Da, VIDIA WINE SRL este înregistrată ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a VIDIA WINE SRL?

În anul 2025, VIDIA WINE SRL a raportat o cifră de afaceri de 16.170.949 lei și un număr mediu de 14 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu VIDIA WINE SRL?

Firmoscop analizează VIDIA WINE SRL pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Satu Mare

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Mergi mai departe

Firme din Satu Mare

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Checklist de due diligence

Pașii de verificare pe care un verdict verde nu îi înlocuiește.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 30 august 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.