Sari la conținut
FirmoscopFirmeVâlcea › NELTON STAR SRL

NELTON STAR SRL

Înființată în 2010 · 16 ani vechime · Mun. Drăgăşani
CUI 26433458 · J38/38/2010
Fără probleme găsite Re-verificat · 1 septembrie 2026
În funcțiunePlătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Fără probleme găsite

Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Am calculat: poți acorda termen de plată. Câte zile și la ce plafon — în raportul complet, gratuit. Te anunțăm și dacă verdictul se schimbă.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire NELTON STAR SRL
Cod fiscal (CIF) RO26433458
Nr. Reg. Comerțului J38/38/2010
Sediu social Str. TUDOR VLADIMIRESCU, bl. T5, sc. A, et. 3, ap. 7, Mun. Drăgăşani, jud. VÂLCEA, 245700
Telefon 0766295521

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 1 septembrie 2026.

Reprezentanți

CIUCĂ ALINA MIHAELA · administrator

Vezi la ce alte firme apar aceste nume și dacă vreuna e în insolvență — gratuit, cu un cont.

Identitate

StareINREGISTRAT din data 22.01.2010
CAEN4711 · Comerț cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun
TVAPlătitoare · validează intra-UE (VIES)
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 1 septembrie 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 1 septembrie 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 1 septembrie 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 1 septembrie 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 1 septembrie 2026
Modificări la Registrul Comerțului Nicio modificare de când urmărim firma — vei vedea schimbarea aici când apare 1 septembrie 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută NELTON STAR SRL după CUI 26433458 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Solidă
scor 77/100
Cifră de afaceri 2025
774.844 lei
+24.0% vs 2024
Profit net 2025
365 lei
+100.8% vs 2024

Bonitate financiară

Marjă netă0.0%
Față de sectorpeste 32% din sector · sub mediana sectorului

Comparat cu 27.681 de firme din Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun care au depus bilanț pe 2025; mediana sectorului: 2,2%.

Mărime față de sector6 angajați · peste 87% din sector

Mediana sectorului: 2 angajați, din 25.689 de firme care au raportat numărul de salariați pe 2025.

Datorii / capital13.5×
Termen de plată sugeratdeblochează gratuit →
Plafon de credit orientativdeblochează gratuit →

Poți acorda un termen de plată obișnuit, cu contract semnat. Vezi câte zile și ce plafon — cont gratuit, verdictul rămâne al tău.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2014: 295.142 lei20142015: 452.850 lei20152016: 517.655 lei20162017: 425.303 lei20172018: 480.410 lei20182019: 566.249 lei20192020: 655.148 lei20202021: 732.920 lei20212022: 700.390 lei20222023: 750.372 lei20232024: 625.683 lei20242025: 774.844 lei2025
la cursul mediu BNR al fiecărui an; anii dinainte de 2011 rămân în lei
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2025 774.844 lei 365 lei 6
2024 625.683 lei -47.864 lei 7
2023 750.372 lei 97.149 lei 8
2022 700.390 lei -12.992 lei 8
2021 732.920 lei 31.835 lei 8
2020 655.148 lei 15.235 lei
2019 566.249 lei -21.144 lei 8
2018 480.410 lei -27.321 lei 8
2017 425.303 lei -39.951 lei 8
2016 517.655 lei 16.568 lei 8
2015 452.850 lei 3.187 lei 8
2014 295.142 lei 8.750 lei 6
2013 313.691 lei 935 lei 7
2012 323.639 lei -9.881 lei 8
2011 389.810 lei -6.735 lei 9
2010 265.811 lei 3.384 lei 9

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 16 ani (2010–2025). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2025, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 75 zile−59 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 0 zile creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net 0,05%+7,7 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 93,12%−2,18 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 1,07× active totale ÷ datorii totale
Rata de levier 13,53×−6,76 datorii totale ÷ capitaluri proprii
Rentabilitatea capitalurilor (ROE) 3,11%+424,63 profit net ÷ capitaluri proprii × 100
Rentabilitatea activelor (ROA) 0,21%+20,01 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială 6,88%+2,18 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 129.141 lei+39.758 cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 4,55×+1,96 cifra de afaceri ÷ active totale
Viteza de rotație a stocurilor 4,76×+2,02 cifra de afaceri ÷ stocuri
Zile de stocare 77 zile−56 stocuri ÷ cifra de afaceri × 365
Rentabilitatea costurilor 0,05%+7,16 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

6,2%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, profit, cifra de afaceri stabilă, firmă mică — 6.779 din 109.944 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2025. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 7,6% la firmele de aceeași mărime · cu 1,4% mai puțin

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 10.425 din 47.593 firme active cu bilanț depus (CAEN 4711)
Vechime relativămai veche decât 57% dintre cele 91.186 firme active din sector
SectorCAEN 4711 · Comerț cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun →

Grup de firme

Firme în care apar persoane cu același nume1
Dintre care radiate (închise)1

Legătura se face doar după numele reprezentanților: registrul public nu conține un identificator de persoană, deci lista poate cuprinde mai mulți oameni diferiți care poartă același nume. Nu e un istoric personal și nu trage nicio concluzie despre cineva anume.

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru NELTON STAR SRL

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți NELTON STAR SRL? Verdictul e verde — arată-l pe site-ul tău, cu link spre datele oficiale. Sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Sigiliul Firmoscop pentru NELTON STAR SRL

Pune sigiliul pe site-ul tău

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Declarația 112lunar, până pe 25
Decontul de TVA (D300)lunar, până pe 25
Declarația informativă D394lunar, până pe 30
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

NELTON STAR SRL, cu sediul în Mun. Drăgăşani, are codul unic de înregistrare (CUI) 26433458, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J38/38/2010. Firma a fost înființată la data de 25 ianuarie 2010 și are ca obiect principal de activitate Comerț cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun (CAEN 4711).

La ultima verificare, NELTON STAR SRL figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 774.844 lei și un rezultat net de 365 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 1 septembrie 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are NELTON STAR SRL?

NELTON STAR SRL (CUI 26433458) are verdict verde („Fără probleme găsite”) la verificarea din 1 septembrie 2026. Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Ce loc ocupă NELTON STAR SRL în sectorul său?

NELTON STAR SRL ocupă locul 10.425 din 47.593 firme active cu bilanț depus în CAEN 4711 (Comerț cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun), după cifra de afaceri.

Cât de veche este NELTON STAR SRL față de firmele din același domeniu?

NELTON STAR SRL este mai veche decât 57% dintre cele 91.186 firme active cu CAEN 4711.

Este NELTON STAR SRL o firmă activă?

Da, la ultima verificare NELTON STAR SRL (CUI 26433458) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este NELTON STAR SRL în insolvență?

Nu — la ultima verificare, NELTON STAR SRL nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în NELTON STAR SRL?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru NELTON STAR SRL, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este NELTON STAR SRL plătitoare de TVA?

Da, NELTON STAR SRL este înregistrată ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a NELTON STAR SRL?

În anul 2025, NELTON STAR SRL a raportat o cifră de afaceri de 774.844 lei și un număr mediu de 6 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu NELTON STAR SRL?

Firmoscop analizează NELTON STAR SRL pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Vâlcea

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Vezi topul: Comerț cu amănuntul în Vâlcea →

Mergi mai departe

Firme din Vâlcea

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Checklist de due diligence

Pașii de verificare pe care un verdict verde nu îi înlocuiește.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 1 septembrie 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.