Sari la conținut
FirmoscopFirmeBucurești › VERBAMED COMMUNICATION SRL

VERBAMED COMMUNICATION SRL

Înființată în 2010 · 16 ani vechime · Sector 1 Mun. Bucureşti
CUI 26489416 · J40/1247/2010
Fără probleme găsite Re-verificat · 1 septembrie 2026
În funcțiuneNeplătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Fără probleme găsite

Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Am calculat: poți acorda termen de plată. Câte zile și la ce plafon — în raportul complet, gratuit. Te anunțăm și dacă verdictul se schimbă.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire VERBAMED COMMUNICATION SRL
CUI 26489416
Nr. Reg. Comerțului J40/1247/2010
Sediu social Str. Cruşovăţ nr. 35, Sector 1 Mun. Bucureşti, jud. MUNICIPIUL BUCUREŞTI

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 1 septembrie 2026.

Reprezentanți

VALCEA LUMINITA · administrator

Identitate

StareTRANSFER(SOSIRE) din data 19.04.2010
CAEN7311 · Activități ale agențiilor de publicitate
TVANeplătitoare
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 1 septembrie 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 1 septembrie 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 1 septembrie 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 1 septembrie 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 1 septembrie 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută VERBAMED COMMUNICATION SRL după CUI 26489416 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Solidă
scor 100/100
Cifră de afaceri 2025
242.863 lei
+97.0% vs 2024
Profit net 2025
101.540 lei
+32.5% vs 2024

Bonitate financiară

Marjă netă41.8%
Față de sectorpeste 65% din sector · peste mediana sectorului

Comparat cu 9.599 de firme din Activități ale agențiilor de publicitate care au depus bilanț pe 2025; mediana sectorului: 26,0%.

Datorii / capital0.3×
Termen de plată sugeratdeblochează gratuit →
Plafon de credit orientativdeblochează gratuit →

Poți acorda un termen de plată obișnuit, cu contract semnat. Vezi câte zile și ce plafon — cont gratuit, verdictul rămâne al tău.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2014: 50.954 lei20142015: 56.286 lei20152016: 96.529 lei20162017: 57.464 lei20172018: 14.008 lei20182019: 222.994 lei20192020: 124.450 lei20202021: 159.308 lei20212022: 94.010 lei20222023: 17.000 lei20232024: 123.534 lei20242025: 242.863 lei2025
la cursul mediu BNR al fiecărui an; anii dinainte de 2011 rămân în lei
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2025 242.863 lei 101.540 lei
2024 123.534 lei 76.608 lei
2023 17.000 lei -5.449 lei
2022 94.010 lei 49.823 lei 1
2021 159.308 lei 130.722 lei
2020 124.450 lei 48.470 lei 1
2019 222.994 lei 124.436 lei 1
2018 14.008 lei -7.694 lei
2017 57.464 lei -33.443 lei
2016 96.529 lei 20.372 lei
2015 56.286 lei 18.349 lei
2014 50.954 lei 20.086 lei
2013 158.695 lei 50.337 lei
2012 131.167 lei 45.875 lei
2011 145.150 lei 51.643 lei
2010 107.813 lei 31.652 lei

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 16 ani (2010–2025). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2025, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 76 zile−142 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 32 zile+23 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net 41,81%−20,2 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 20,19%−22,34 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 4,95×+2,6 active totale ÷ datorii totale
Rata de levier 0,25×−0,49 datorii totale ÷ capitaluri proprii
Rentabilitatea capitalurilor (ROE) 50,43%−26,32 profit net ÷ capitaluri proprii × 100
Rentabilitatea activelor (ROA) 40,29%−3,82 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială 79,89%+22,42 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Viteza de rotație a activelor 0,96×+0,25 cifra de afaceri ÷ active totale
Viteza de rotație a stocurilor 43,63× cifra de afaceri ÷ stocuri
Zile de stocare 8 zile stocuri ÷ cifra de afaceri × 365
Rentabilitatea costurilor 92,48%−160,05 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

10,0%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, profit, cifra de afaceri stabilă, firmă micro — 24.542 din 245.876 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2025. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 12,5% la firmele de aceeași mărime · cu 2,5% mai puțin

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 5.937 din 15.356 firme active cu bilanț depus (CAEN 7311)
Vechime relativămai veche decât 83% dintre cele 25.831 firme active din sector
SectorCAEN 7311 · Activități ale agențiilor de publicitate →

Istoric modificări (Registrul Comerțului)

  • 15 iulie 2026Schimbare stare juridică: funcțiune → TRANSFER(SOSIRE) din data 19.04.2010
  • 13 iulie 2026Schimbare stare juridică: TRANSFER(SOSIRE) din data 19.04.2010 → funcțiune
  • 13 iulie 2026Schimbare stare juridică: funcțiune → TRANSFER(SOSIRE) din data 19.04.2010

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru VERBAMED COMMUNICATION SRL

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți VERBAMED COMMUNICATION SRL? Verdictul e verde — arată-l pe site-ul tău, cu link spre datele oficiale. Sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Sigiliul Firmoscop pentru VERBAMED COMMUNICATION SRL

Pune sigiliul pe site-ul tău

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

VERBAMED COMMUNICATION SRL, cu sediul în Sector 1 Mun. Bucureşti, are codul unic de înregistrare (CUI) 26489416, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J40/1247/2010. Firma a fost înființată la data de 8 februarie 2010 și are ca obiect principal de activitate Activități ale agențiilor de publicitate (CAEN 7311).

La ultima verificare, VERBAMED COMMUNICATION SRL figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Nu este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 242.863 lei și un rezultat net de 101.540 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 1 septembrie 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are VERBAMED COMMUNICATION SRL?

VERBAMED COMMUNICATION SRL (CUI 26489416) are verdict verde („Fără probleme găsite”) la verificarea din 1 septembrie 2026. Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Ce loc ocupă VERBAMED COMMUNICATION SRL în sectorul său?

VERBAMED COMMUNICATION SRL ocupă locul 5.937 din 15.356 firme active cu bilanț depus în CAEN 7311 (Activități ale agențiilor de publicitate), după cifra de afaceri.

Cât de veche este VERBAMED COMMUNICATION SRL față de firmele din același domeniu?

VERBAMED COMMUNICATION SRL este mai veche decât 83% dintre cele 25.831 firme active cu CAEN 7311.

Este VERBAMED COMMUNICATION SRL o firmă activă?

Da, la ultima verificare VERBAMED COMMUNICATION SRL (CUI 26489416) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este VERBAMED COMMUNICATION SRL în insolvență?

Nu — la ultima verificare, VERBAMED COMMUNICATION SRL nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în VERBAMED COMMUNICATION SRL?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru VERBAMED COMMUNICATION SRL, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este VERBAMED COMMUNICATION SRL plătitoare de TVA?

Nu, VERBAMED COMMUNICATION SRL nu figurează ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a VERBAMED COMMUNICATION SRL?

În anul 2025, VERBAMED COMMUNICATION SRL a raportat o cifră de afaceri de 242.863 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu VERBAMED COMMUNICATION SRL?

Firmoscop analizează VERBAMED COMMUNICATION SRL pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Bucureşti

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Vezi topul: Marketing & Publicitate în București →

Mergi mai departe

Firme din București

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Checklist de due diligence

Pașii de verificare pe care un verdict verde nu îi înlocuiește.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 1 septembrie 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.