Sari la conținut
FirmoscopFirmeArad › AINEE SRL

AINEE SRL

Înființată în 2010 · 16 ani vechime · Orş. Ineu
CUI 26519860 · J2010000112023
Fără probleme găsite Re-verificat · 30 august 2026
În funcțiuneDatorii ANAF · 222K leiPlătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Fără probleme găsite

Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Am calculat: poți acorda termen de plată. Câte zile și la ce plafon — în raportul complet, gratuit. Te anunțăm și dacă verdictul se schimbă.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire AINEE SRL
Cod fiscal (CIF) RO26519860
Nr. Reg. Comerțului J2010000112023
Sediu social Cal. Aradului nr. 5, Orş. Ineu, jud. ARAD
Telefon 0744360962

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 30 august 2026.

Reprezentanți

MICULA FLORENTINA BIANCA · administrator concordatarGOROHOLINSCHI AIDA · administrator

Vezi la ce alte firme apar aceste nume și dacă vreuna e în insolvență — gratuit, cu un cont.

Identitate

StareINREGISTRAT din data 12.02.2010
CAEN1421 · Fabricarea articolelor de îmbrăcăminte
TVAPlătitoare · validează intra-UE (VIES)
Inactiv fiscalNu
Datorii la buget (ANAF)221.917 lei la 30 iunie 2026

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 30 august 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 30 august 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 30 august 2026
Restanțe la bugetul de stat Figurează cu 221.917 lei 30 iunie 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 30 august 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 30 august 2026
Modificări la Registrul Comerțului Nicio modificare de când urmărim firma — vei vedea schimbarea aici când apare 30 august 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută AINEE SRL după CUI 26519860 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Solidă
scor 100/100
Cifră de afaceri 2025
6.773.858 lei
+9.0% vs 2024
Profit net 2025
527.179 lei
+63.2% vs 2024

Bonitate financiară

Marjă netă7.8%
Datorii / capital1.3×
Termen de plată sugeratdeblochează gratuit →
Plafon de credit orientativdeblochează gratuit →

Poți acorda un termen de plată obișnuit, cu contract semnat. Vezi câte zile și ce plafon — cont gratuit, verdictul rămâne al tău.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2014: 7.591.031 lei20142015: 8.143.122 lei20152016: 4.251.941 lei20162017: 3.226.815 lei20172018: 3.564.786 lei20182019: 3.942.894 lei20192020: 3.885.183 lei20202021: 4.708.295 lei20212022: 4.937.410 lei20222023: 5.949.508 lei20232024: 6.206.118 lei20242025: 6.773.858 lei2025
la cursul mediu BNR al fiecărui an; anii dinainte de 2011 rămân în lei
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2025 6.773.858 lei 527.179 lei
2024 6.206.118 lei 323.010 lei
2023 5.949.508 lei 614.203 lei 57
2022 4.937.410 lei 296.821 lei 57
2021 4.708.295 lei 661.671 lei 60
2020 3.885.183 lei 106.069 lei 62
2019 3.942.894 lei 313.546 lei 62
2018 3.564.786 lei 178.203 lei 58
2017 3.226.815 lei -229.352 lei 82
2016 4.251.941 lei -874.401 lei 119
2015 8.143.122 lei 117.647 lei 204
2014 7.591.031 lei 96.285 lei 222
2013 7.311.510 lei -30.864 lei 239
2012 6.800.552 lei 266.492 lei 210
2011 7.043.480 lei 705.244 lei 221
2010 4.308.572 lei 462.419 lei 183

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 16 ani (2010–2025). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2025, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 36 zile−53 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 34 zile−43 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net 7,78%+2,58 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 55,83%−26,79 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 1,79×+0,58 active totale ÷ datorii totale
Rata de levier 1,26×−3,43 datorii totale ÷ capitaluri proprii
Rentabilitatea capitalurilor (ROE) 99,39%−0,54 profit net ÷ capitaluri proprii × 100
Rentabilitatea activelor (ROA) 43,89%+26,28 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială 44,17%+26,54 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Viteza de rotație a activelor 5,64×+2,26 cifra de afaceri ÷ active totale
Viteza de rotație a stocurilor 73,18×−299,78 cifra de afaceri ÷ stocuri
Zile de stocare 5 zile+4 stocuri ÷ cifra de afaceri × 365
Rentabilitatea costurilor 10,33%+3,52 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

5,8%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, profit, cifra de afaceri stabilă, firmă medie sau mare — 1.634 din 28.054 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2025. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 7,1% la firmele de aceeași mărime · cu 1,3% mai puțin

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 95 din 1.577 firme active cu bilanț depus (CAEN 1421)
Vechime relativămai veche decât 79% dintre cele 2.535 firme active din sector
SectorCAEN 1421 · Fabricarea articolelor de îmbrăcăminte →

Grup de firme

Firme în care apar persoane cu același nume2
Dintre care radiate (închise)2

Legătura se face doar după numele reprezentanților: registrul public nu conține un identificator de persoană, deci lista poate cuprinde mai mulți oameni diferiți care poartă același nume. Nu e un istoric personal și nu trage nicio concluzie despre cineva anume.

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru AINEE SRL

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți AINEE SRL? Verdictul e verde — arată-l pe site-ul tău, cu link spre datele oficiale. Sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Sigiliul Firmoscop pentru AINEE SRL

Pune sigiliul pe site-ul tău

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Decontul de TVA (D300)lunar, până pe 25
Declarația informativă D394lunar, până pe 30
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

AINEE SRL, cu sediul în Orş. Ineu, are codul unic de înregistrare (CUI) 26519860, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J2010000112023. Firma a fost înființată la data de 15 februarie 2010 și are ca obiect principal de activitate Fabricarea articolelor de îmbrăcăminte (CAEN 1421).

La ultima verificare, AINEE SRL figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Este înregistrată ca plătitoare de TVA. Are datorii la bugetul de stat de aproximativ 222K lei. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 6.773.858 lei și un rezultat net de 527.179 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 30 august 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are AINEE SRL?

AINEE SRL (CUI 26519860) are verdict verde („Fără probleme găsite”) la verificarea din 30 august 2026. Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Ce loc ocupă AINEE SRL în sectorul său?

AINEE SRL ocupă locul 95 din 1.577 firme active cu bilanț depus în CAEN 1421 (Fabricarea articolelor de îmbrăcăminte), după cifra de afaceri.

Cât de veche este AINEE SRL față de firmele din același domeniu?

AINEE SRL este mai veche decât 79% dintre cele 2.535 firme active cu CAEN 1421.

Este AINEE SRL o firmă activă?

Da, la ultima verificare AINEE SRL (CUI 26519860) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este AINEE SRL în insolvență?

Nu — la ultima verificare, AINEE SRL nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Are AINEE SRL datorii la stat?

La ultima verificare, AINEE SRL figura cu restanțe de 221.917 lei la bugetul de stat, conform listei de datornici ANAF. Restanțele la buget sunt semnalul de risc de plată numărul unu.

Pot avea încredere în AINEE SRL?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru AINEE SRL, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este AINEE SRL plătitoare de TVA?

Da, AINEE SRL este înregistrată ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a AINEE SRL?

În anul 2025, AINEE SRL a raportat o cifră de afaceri de 6.773.858 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu AINEE SRL?

Firmoscop analizează AINEE SRL pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Arad

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Vezi topul: Textile & Confecții în Arad →

Mergi mai departe

Firme din Arad

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Checklist de due diligence

Pașii de verificare pe care un verdict verde nu îi înlocuiește.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 30 august 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.