Sari la conținut
FirmoscopFirmeGiurgiu › H.ESSERS DISTRIBUŢIE SRL

H.ESSERS DISTRIBUŢIE SRL

Înființată în 2010 · 16 ani vechime · Sat Bolintin-Deal Com. Bolintin-Deal
CUI 26595271 · J2010000105520
Fără probleme găsite Re-verificat · 30 august 2026
În funcțiunePlătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Fără probleme găsite

Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Am calculat: poți acorda termen de plată. Câte zile și la ce plafon — în raportul complet, gratuit. Te anunțăm și dacă verdictul se schimbă.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire H.ESSERS DISTRIBUŢIE SRL
Cod fiscal (CIF) RO26595271
Nr. Reg. Comerțului J2010000105520
Sediu social Str DC 147 nr. 2, CLADIREA DE BIROURI. PARTER - BIROUL NR. 5, Sat Bolintin-Deal Com. Bolintin-Deal, jud. GIURGIU, 87015
Telefon 0728115399

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 30 august 2026.

Reprezentanți

ESSERS HILDE ANNA G · administratorBERVOETS GERT MARIE LOUISE J · administratorESSERS NOEL LAMBERT MARIA CORNELIUS · administrator

Vezi la ce alte firme apar aceste nume și dacă vreuna e în insolvență — gratuit, cu un cont.

Identitate

StareINREGISTRAT din data 02.03.2010
CAEN5231 · Activități de intermediere pentru transportul de marfă
TVAPlătitoare · validează intra-UE (VIES)
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 30 august 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 30 august 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 30 august 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 30 august 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 30 august 2026
Modificări la Registrul Comerțului Nicio modificare de când urmărim firma — vei vedea schimbarea aici când apare 30 august 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută H.ESSERS DISTRIBUŢIE SRL după CUI 26595271 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Solidă
scor 100/100
Cifră de afaceri 2025
63.993.374 lei
+3.0% vs 2024
Profit net 2025
1.648.425 lei
+3.3% vs 2024

Bonitate financiară

Marjă netă2.6%
Față de sectorpeste 43% din sector · sub mediana sectorului

Comparat cu 29.905 de firme din Transporturi rutiere de mărfuri care au depus bilanț pe 2025; mediana sectorului: 4,2%.

Mărime față de sector71 angajați · peste 99% din sector

Mediana sectorului: 1 angajat, din 31.583 de firme care au raportat numărul de salariați pe 2025.

Datorii / capital0.8×
Termen de plată sugeratdeblochează gratuit →
Plafon de credit orientativdeblochează gratuit →

Poți acorda un termen de plată obișnuit, cu contract semnat. Vezi câte zile și ce plafon — cont gratuit, verdictul rămâne al tău.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2014: 24.187.565 lei20142015: 28.264.481 lei20152016: 28.776.157 lei20162017: 36.871.954 lei20172018: 38.901.088 lei20182019: 40.825.278 lei20192020: 44.520.847 lei20202021: 48.616.274 lei20212022: 58.326.159 lei20222023: 57.790.816 lei20232024: 61.926.212 lei20242025: 63.993.374 lei2025
la cursul mediu BNR al fiecărui an; anii dinainte de 2011 rămân în lei
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2025 63.993.374 lei 1.648.425 lei 71
2024 61.926.212 lei 1.596.240 lei 71
2023 57.790.816 lei 530.312 lei 68
2022 58.326.159 lei 289.690 lei 66
2021 48.616.274 lei 2.292.928 lei 67
2020 44.520.847 lei 2.574.704 lei 65
2019 40.825.278 lei 2.127.343 lei
2018 38.901.088 lei 1.191.090 lei 65
2017 36.871.954 lei 2.558.406 lei 60
2016 28.776.157 lei 226.356 lei 60
2015 28.264.481 lei 103.673 lei 65
2014 24.187.565 lei -2.489.389 lei 65
2013 25.134.412 lei -1.444.168 lei 68
2012 63.161.289 lei -1.254.445 lei 69
2011 13.935.010 lei 133.077 lei 47
2010 10.234.571 lei 1.003.215 lei 26

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 16 ani (2010–2025). Gratuit, fără cont.

Îndeplinește criteriile de audit statutar

În 2024 și 2025, firma a depășit cel puțin două dintre cele trei praguri legale, în două exerciții consecutive. Situațiile ei financiare intră, prin lege, sub audit statutar.

CriteriuPrag20242025
Total active16.000.000 leidada
Cifră de afaceri netă32.000.000 leidada
Număr mediu de salariați50dada

„—" înseamnă că bilanțul nu conține criteriul, nu că e neîndeplinit. Concluzia se sprijină pe criteriile pe care le putem citi; un raport de audit se cere firmei, noi citim praguri, nu registrul entităților auditate.

Derivat din bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · pct. 563 din reglementările contabile aprobate prin OMFP 1802/2014

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2025, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 45 zile+2 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 105 zile+10 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net 2,58% profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 42,28%−2,43 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 2,36×+0,12 active totale ÷ datorii totale
Rata de levier 0,75×−0,08 datorii totale ÷ capitaluri proprii
Rentabilitatea capitalurilor (ROE) 15,66%−2,32 profit net ÷ capitaluri proprii × 100
Rentabilitatea activelor (ROA) 8,85%−0,83 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială 56,49%+2,64 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 901.315 lei+29.115 cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 3,43×−0,33 cifra de afaceri ÷ active totale
Rentabilitatea costurilor 3,03%−0,13 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

5,8%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, profit, cifra de afaceri stabilă, firmă medie sau mare — 1.634 din 28.054 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2025. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 7,1% la firmele de aceeași mărime · cu 1,3% mai puțin

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 29 din 753 firme active cu bilanț depus (CAEN 5231)
Vechime relativămai veche decât 69% dintre cele 1.121 firme active din sector
SectorCAEN 5231 · Activități de intermediere pentru transportul de marfă →

Grup de firme

Firme în care apar persoane cu același nume8

Legătura se face doar după numele reprezentanților: registrul public nu conține un identificator de persoană, deci lista poate cuprinde mai mulți oameni diferiți care poartă același nume. Nu e un istoric personal și nu trage nicio concluzie despre cineva anume.

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru H.ESSERS DISTRIBUŢIE SRL

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți H.ESSERS DISTRIBUŢIE SRL? Verdictul e verde — arată-l pe site-ul tău, cu link spre datele oficiale. Sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Sigiliul Firmoscop pentru H.ESSERS DISTRIBUŢIE SRL

Pune sigiliul pe site-ul tău

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Declarația 112lunar, până pe 25
Decontul de TVA (D300)lunar, până pe 25
Declarația informativă D394lunar, până pe 30
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

H.ESSERS DISTRIBUŢIE SRL, cu sediul în Sat Bolintin-Deal Com. Bolintin-Deal, are codul unic de înregistrare (CUI) 26595271, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J2010000105520. Firma a fost înființată la data de 3 martie 2010 și are ca obiect principal de activitate Activități de intermediere pentru transportul de marfă (CAEN 5231).

La ultima verificare, H.ESSERS DISTRIBUŢIE SRL figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 63.993.374 lei și un rezultat net de 1.648.425 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 30 august 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are H.ESSERS DISTRIBUŢIE SRL?

H.ESSERS DISTRIBUŢIE SRL (CUI 26595271) are verdict verde („Fără probleme găsite”) la verificarea din 30 august 2026. Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Ce loc ocupă H.ESSERS DISTRIBUŢIE SRL în sectorul său?

H.ESSERS DISTRIBUŢIE SRL ocupă locul 29 din 753 firme active cu bilanț depus în CAEN 5231 (Activități de intermediere pentru transportul de marfă), după cifra de afaceri.

Cât de veche este H.ESSERS DISTRIBUŢIE SRL față de firmele din același domeniu?

H.ESSERS DISTRIBUŢIE SRL este mai veche decât 69% dintre cele 1.121 firme active cu CAEN 5231.

Este H.ESSERS DISTRIBUŢIE SRL o firmă activă?

Da, la ultima verificare H.ESSERS DISTRIBUŢIE SRL (CUI 26595271) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este H.ESSERS DISTRIBUŢIE SRL în insolvență?

Nu — la ultima verificare, H.ESSERS DISTRIBUŢIE SRL nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în H.ESSERS DISTRIBUŢIE SRL?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru H.ESSERS DISTRIBUŢIE SRL, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este H.ESSERS DISTRIBUŢIE SRL plătitoare de TVA?

Da, H.ESSERS DISTRIBUŢIE SRL este înregistrată ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a H.ESSERS DISTRIBUŢIE SRL?

În anul 2025, H.ESSERS DISTRIBUŢIE SRL a raportat o cifră de afaceri de 63.993.374 lei și un număr mediu de 71 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu H.ESSERS DISTRIBUŢIE SRL?

Firmoscop analizează H.ESSERS DISTRIBUŢIE SRL pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Giurgiu

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Mergi mai departe

Firme din Giurgiu

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Checklist de due diligence

Pașii de verificare pe care un verdict verde nu îi înlocuiește.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 30 august 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.