Sari la conținut
Firmoscop › Firme › Neamț › DURO INVEST SRL

DURO INVEST SRL

Înființată în 2010 · 16 ani vechime · Mun. Roman
CUI 26604272 · J2010000133273
Fără probleme găsite Verificat la ANAF · 3 noiembrie 2026
În funcțiunePlătitoare TVA
Raportul PDF Deblochează gratuit
Fără probleme găsite

Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Deblochezi gratuit, cu un cont — plus dosarele din instanță și monitorizare.

Termen de plată sugerat ■ ■ ■ zile
Plafon de credit ■ ■ ■ ■ ■ lei
Dosare în instanță detalii
Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, cu sursa și data fiecărui lucru găsit. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire DURO INVEST SRL
Cod fiscal (CIF) RO26604272
Nr. Reg. Comerțului J2010000133273
Sediu social ARTERA VEST nr. F.N., Municipiul Roman, jud. Neamţ
Telefon 0744584209

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), situația din 19 octombrie 2026 · ANAF, verificat pe 3 noiembrie 2026.

Reprezentanți

RĂDĂUCEANU VLAD-OCTAVIAN · administrator

Identitate

Starefuncțiune
CAEN5611 · Restaurante
TVAPlătitoare · validează intra-UE (VIES)
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC), situația din 19 octombrie 2026 · ANAF, verificat pe 3 noiembrie 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 19 octombrie 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 3 noiembrie 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 19 octombrie 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 30 septembrie 2026
Modificări la Registrul Comerțului Nicio modificare de când urmărim firma — vei vedea schimbarea aici când apare 3 noiembrie 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută DURO INVEST SRL după CUI 26604272 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Solidă
scor 100/100
Cifră de afaceri 2025
6.637.261 lei
-7,0% vs 2024
Profit net 2025
55.567 lei
-81,2% vs 2024

Bonitate financiară

Marjă netă0.8%
Față de sectorpeste 41% din sector · sub mediana sectorului

Comparat cu 11.214 firme din Restaurante care au depus bilanț pe 2025; mediana sectorului: 2,3%.

Mărime față de sector30 de angajați · peste 95% din sector

Mediana sectorului: 3 angajați, din 12.068 de firme care au raportat numărul de salariați pe 2025.

Datorii / capital0.9×
Termen de plată sugeratdeblochează gratuit →
Plafon de credit orientativdeblochează gratuit →

Poți acorda un termen de plată obișnuit, cu contract semnat. Vezi câte zile și ce plafon — cont gratuit, verdictul rămâne al tău.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2014: 324.968 lei20142015: 370.000 lei20152016: 444.000 lei20162017: 1.777.877 lei20172018: 3.117.621 lei20182019: 5.386.990 lei20192020: 3.418.983 lei20202021: 4.785.556 lei20212022: 6.291.465 lei20222023: 5.674.897 lei20232024: 7.136.257 lei20242025: 6.637.261 lei2025
la cursul mediu BNR al fiecărui an; anii dinainte de 2011 rămân în lei
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2025 6.637.261 lei 55.567 lei 30
2024 7.136.257 lei 295.056 lei 31
2023 5.674.897 lei 674.692 lei 33
2022 6.291.465 lei 27.710 lei 31
2021 4.785.556 lei 204.887 lei 30
2020 3.418.983 lei 452.389 lei 33
2019 5.386.990 lei 2.077.397 lei 34
2018 3.117.621 lei 542.785 lei 38
2017 1.777.877 lei 535.256 lei 14
2016 444.000 lei 184.435 lei 7
2015 370.000 lei 107.920 lei 7
2014 324.968 lei 55.038 lei 7
2013 369.895 lei 83.297 lei 5
2012 1.696.493 lei 266.410 lei 5
2011 409.123 lei 22.303 lei 6
2010 41.800 lei 1.105 lei 2

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 16 ani (2010–2025). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2025, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 242 de zile+50 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 23 de zile−45 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net 0,84%−3,29 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 46,21%+6,98 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 2,16×−0,39 active totale ÷ datorii totale
Rata de levier 0,86×+0,21 datorii totale ÷ capitaluri proprii
Rentabilitatea capitalurilor (ROE) 1,08%−3,99 profit net ÷ capitaluri proprii × 100
Rentabilitatea activelor (ROA) 0,58%−2,5 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială 53,8%−7 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 221.242 lei−8.960 cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 0,7×−0,05 cifra de afaceri ÷ active totale
Viteza de rotație a stocurilor 77,06×−6,88 cifra de afaceri ÷ stocuri
Zile de stocare 5 zile+1 stocuri ÷ cifra de afaceri × 365
Rentabilitatea costurilor 1,5%−4,21 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

5,8%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, profit, cifra de afaceri stabilă, firmă medie sau mare — 1.634 din 28.054 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2025. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 7,1% la firmele de aceeași mărime · cu 1,3% mai puțin

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 667 din 11.102 firme active cu bilanț depus (CAEN 5611)
Vechime relativămai veche decât 85% dintre cele 16.428 de firme active din sector
SectorCAEN 5611 · Restaurante →

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru DURO INVEST SRL

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți DURO INVEST SRL? Pune sigiliul pe site-ul tău sau pune firma sub monitorizare.

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Declarația 112lunar, până pe 25
Decontul de TVA (D300)lunar, până pe 25
Declarația informativă D394lunar, până pe 30
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Despre firmă

DURO INVEST SRL, cu sediul în Mun. Roman, are codul unic de înregistrare (CUI) 26604272, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J2010000133273. Firma a fost înființată la data de 4 martie 2010 și are ca obiect principal de activitate Restaurante (CAEN 5611).

La ultima verificare, DURO INVEST SRL figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 6.637.261 lei și un rezultat net de 55.567 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), situația din 19 octombrie 2026 · ANAF, verificat pe 3 noiembrie 2026 · bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor.

Întrebări frecvente

Ce verdict are DURO INVEST SRL?

DURO INVEST SRL (CUI 26604272) are verdict verde („Fără probleme găsite”) la verificarea din 3 noiembrie 2026. Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Ce loc ocupă DURO INVEST SRL în sectorul său?

DURO INVEST SRL ocupă locul 667 din 11.102 firme active cu bilanț depus în CAEN 5611 (Restaurante), după cifra de afaceri.

Cât de veche este DURO INVEST SRL față de firmele din același domeniu?

DURO INVEST SRL este mai veche decât 85% dintre cele 16.428 de firme active cu CAEN 5611.

Este DURO INVEST SRL o firmă activă?

Da, la ultima verificare DURO INVEST SRL (CUI 26604272) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este DURO INVEST SRL în insolvență?

Nu — la ultima verificare, DURO INVEST SRL nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în DURO INVEST SRL?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru DURO INVEST SRL, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este DURO INVEST SRL plătitoare de TVA?

Da, DURO INVEST SRL este înregistrată ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a DURO INVEST SRL?

În anul 2025, DURO INVEST SRL a raportat o cifră de afaceri de 6.637.261 lei și un număr mediu de 30 de angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu DURO INVEST SRL?

Firmoscop analizează DURO INVEST SRL pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Neamţ

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Vezi topul: Restaurante & HoReCa în Neamț →

Fă lista în Excel

Firmele active cu codul CAEN 5611 din Neamț, cele mai mari întâi, până la 500 de firme într-un fișier. Lista se deschide în cont și costă 1 credit la 25 de firme; din fișierul Excel, primele 50 de firme sunt gratuite. Contul e gratuit și are 10 credite pe lună.

Mergi mai departe

Firme din Neamț

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Checklist de due diligence

Pașii de verificare pe care un verdict verde nu îi înlocuiește.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultimele citiri: Registrul Comerțului (ONRC), situația din 19 octombrie 2026 · ANAF, verificat pe 3 noiembrie 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.