Sari la conținut
FirmoscopFirmeBotoșani › TIMBER FOREST SRL

TIMBER FOREST SRL

Înființată în 2010 · 16 ani vechime · Mun. Botoşani
CUI 26665199 · J07/90/2010
Atenție sporită Re-verificat · 29 august 2026
FalimentInactiv fiscalNeplătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Atenție sporită

Firma figurează în faliment în registrele oficiale.

Dosarele din instanță, bilanțurile și toate semnalele de risc — gratuit, într-un raport pe care-l pui la dosar. Re-verificăm periodic: dacă verdictul se schimbă, primești un email.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire TIMBER FOREST SRL
CUI 26665199
Nr. Reg. Comerțului J07/90/2010
Sediu social Aleea Mihail Sorbul nr. 18, Mun. Botoşani, 710292
Telefon 0751892434

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 29 august 2026.

Reprezentanți

LEXRO INSOLV SPRL · lichidator judiciarLAZĂR MIHAELA · reprezentant al persoanei juridice

Vezi la ce alte firme apar aceste nume și dacă vreuna e în insolvență — gratuit, cu un cont.

Identitate

Starefaliment
CAEN4673 · Comerț cu ridicata al materialului lemnos și al materialelor de construcții și echipamentelor sanitare
TVANeplătitoare
Inactiv fiscalDa

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 29 august 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului Faliment 29 august 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Declarată inactivă fiscal 29 august 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Procedură înregistrată, deschisă la 28 martie 2024 29 august 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Sentinţă de deschidere a procedurii insolvenţei în formă generală · Tribunalul Botoşani · dosar 214/40/2024 28 martie 2024
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 29 august 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută TIMBER FOREST SRL după CUI 26665199 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Critică
scor 20/100
Cifră de afaceri 2022
40.551 lei
-17.0% vs 2021
Profit net 2022
-1.580 lei
+90.4% vs 2021

Bonitate financiară

Marjă netă-3.9%
Termen de plată sugeratdoar avans

Doar cu plata în avans — firma figurează în faliment în registrele oficiale. · Capitaluri proprii negative — firma valorează pe hârtie mai puțin decât datorează. · Pierdere în ultimul an raportat. · Datoriile depășesc cifra de afaceri anuală.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2022 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2011: 24.708 lei25K lei20112012: 24.774 lei25K lei20122013: 11.049 lei11K lei20132014: 0 lei0 lei20142017: 0 lei0 lei20172019: 5.761 lei5.761 lei20192021: 48.597 lei49K lei20212022: 40.551 lei41K lei2022
la cursul mediu BNR al fiecărui an
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2022 40.551 lei -1.580 lei
2021 48.597 lei -16.398 lei
2019 5.761 lei -12.092 lei
2017 0 lei 0 lei
2016 0 lei
2014 0 lei 0 lei
2013 11.049 lei 5.511 lei
2012 24.774 lei -2.330 lei
2011 24.708 lei 5.176 lei

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 9 ani (2011–2022). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2022, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 946 zile+204 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 301 zile+80 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net -3,9%+29,84 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 118%+0,88 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 0,85× active totale ÷ datorii totale
Rentabilitatea activelor (ROA) -1,77%+17,66 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială -18%−0,88 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Viteza de rotație a activelor 0,46×−0,12 cifra de afaceri ÷ active totale
Viteza de rotație a stocurilor 1,7×+0,2 cifra de afaceri ÷ stocuri
Zile de stocare 214 zile−30 stocuri ÷ cifra de afaceri × 365
Rentabilitatea costurilor -0,89%+22,62 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2022 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

15,6%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri negative, pierdere, cifra de afaceri stabilă, firmă micro — 10.171 din 65.384 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2022. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 12,5% la firmele de aceeași mărime · cu 3,1% mai mult

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 2.881 din 4.172 firme active cu bilanț depus (CAEN 4673)
Vechime relativămai veche decât 59% dintre cele 8.120 firme active din sector
SectorCAEN 4673 · Comerț cu ridicata al materialului lemnos și al materialelor de construcții și echipamentelor sanitare →

Grup de firme

Firme în care apar persoane cu același nume198
Dintre care în procedură de insolvență37
Dintre care radiate (închise)139

Legătura se face doar după numele reprezentanților: registrul public nu conține un identificator de persoană, deci lista poate cuprinde mai mulți oameni diferiți care poartă același nume. Numele acesta apare la destule firme încât aproape sigur sunt persoane diferite. Nu e un istoric personal și nu trage nicio concluzie despre cineva anume.

Istoric modificări (Registrul Comerțului)

  • 13 iulie 2026Schimbare stare juridică: INREGISTRAT din data 17.03.2010 → faliment

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru TIMBER FOREST SRL

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți TIMBER FOREST SRL? Pune sigiliul Firmoscop pe site-ul tău, sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

TIMBER FOREST SRL, cu sediul în Mun. Botoşani, are codul unic de înregistrare (CUI) 26665199, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J07/90/2010. Firma a fost înființată la data de 17 martie 2010 și are ca obiect principal de activitate Comerț cu ridicata al materialului lemnos și al materialelor de construcții și echipamentelor sanitare (CAEN 4673).

La ultima verificare, TIMBER FOREST SRL figura cu procedură de faliment în registrele oficiale. Nu este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2022 a raportat o cifră de afaceri de 40.551 lei și un rezultat net de -1.580 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 29 august 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are TIMBER FOREST SRL?

TIMBER FOREST SRL (CUI 26665199) are verdict roșu („Atenție sporită”) la verificarea din 29 august 2026. Firma figurează în faliment în registrele oficiale.

Ce loc ocupă TIMBER FOREST SRL în sectorul său?

TIMBER FOREST SRL ocupă locul 2.881 din 4.172 firme active cu bilanț depus în CAEN 4673 (Comerț cu ridicata al materialului lemnos și al materialelor de construcții și echipamentelor sanitare), după cifra de afaceri.

Cât de veche este TIMBER FOREST SRL față de firmele din același domeniu?

TIMBER FOREST SRL este mai veche decât 59% dintre cele 8.120 firme active cu CAEN 4673.

Este TIMBER FOREST SRL o firmă activă?

Nu — TIMBER FOREST SRL figurează cu procedură de faliment în registrele oficiale la data ultimei verificări.

Este TIMBER FOREST SRL în insolvență?

La ultima verificare, TIMBER FOREST SRL (CUI 26665199) figura cu procedură de faliment în registrele oficiale (Buletinul Procedurilor de Insolvență, portalul instanțelor). Vezi verdictul și sursa pe această pagină.

Pot avea încredere în TIMBER FOREST SRL?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru TIMBER FOREST SRL, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este TIMBER FOREST SRL plătitoare de TVA?

Nu, TIMBER FOREST SRL nu figurează ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a TIMBER FOREST SRL?

În anul 2022, TIMBER FOREST SRL a raportat o cifră de afaceri de 40.551 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu TIMBER FOREST SRL?

Firmoscop analizează TIMBER FOREST SRL pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Botoşani

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Mergi mai departe

Firme din Botoșani

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Ce înseamnă insolvența

Ce se întâmplă cu o factură neîncasată din momentul deschiderii procedurii.

Semnalele care prevestesc insolvența

Ce se vede în date înainte ca o firmă să intre în procedură.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 29 august 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.