Sari la conținut
FirmoscopFirmeBotoșani › DAVIDE NEW BUILDINGS S.R.L.

DAVIDE NEW BUILDINGS S.R.L.

Înființată în 2021 · 5 ani vechime · Mun. Botoşani
CUI 44112375 · J07/243/2021
Fără probleme găsite Re-verificat · 1 septembrie 2026
În funcțiunePlătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Fără probleme găsite

Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Am calculat: poți acorda termen de plată. Câte zile și la ce plafon — în raportul complet, gratuit. Te anunțăm și dacă verdictul se schimbă.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire DAVIDE NEW BUILDINGS S.R.L.
Cod fiscal (CIF) RO44112375
Nr. Reg. Comerțului J07/243/2021
Sediu social Str. Octav Onicescu nr. 6, sc. B, et. 4, ap. 12, Mun. Botoşani, 710108

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 1 septembrie 2026.

Reprezentanți

Fără reprezentanți în datele publice curente.

Identitate

StareINREGISTRAT din data 14.04.2021
CAEN4673 · Comerț cu ridicata al materialului lemnos și al materialelor de construcții și echipamentelor sanitare
TVAPlătitoare · validează intra-UE (VIES)
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 1 septembrie 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 1 septembrie 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 1 septembrie 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 1 septembrie 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 1 septembrie 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută DAVIDE NEW BUILDINGS S.R.L. după CUI 44112375 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Solidă
scor 100/100
Cifră de afaceri 2025
1.945.446 lei
-3.0% vs 2024
Profit net 2025
21.529 lei
-96.5% vs 2024

Bonitate financiară

Marjă netă1.1%
Față de sectorpeste 33% din sector · sub mediana sectorului

Comparat cu 4.804 de firme din Comerț cu ridicata al materialului lemnos și a materialelor de construcție și echipamentelor sanitare care au depus bilanț pe 2025; mediana sectorului: 3,5%.

Mărime față de sector1 angajat · peste 25% din sector

Mediana sectorului: 2 angajați, din 4.666 de firme care au raportat numărul de salariați pe 2025.

Datorii / capital0.2×
Termen de plată sugeratdeblochează gratuit →
Plafon de credit orientativdeblochează gratuit →

Poți acorda un termen de plată obișnuit, cu contract semnat. Vezi câte zile și ce plafon — cont gratuit, verdictul rămâne al tău.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2021: 188.479 lei188K lei20212022: 1.102.287 lei1,1 mil. lei20222023: 1.042.594 lei1,0 mil. lei20232024: 1.995.838 lei2,0 mil. lei20242025: 1.945.446 lei1,9 mil. lei2025
la cursul mediu BNR al fiecărui an
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2025 1.945.446 lei 21.529 lei 1
2024 1.995.838 lei 621.897 lei 1
2023 1.042.594 lei 119.872 lei 1
2022 1.102.287 lei 287.937 lei 1
2021 188.479 lei 91.478 lei 0

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 5 ani (2021–2025). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2025, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 42 zile−24 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 81 zile−77 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net 1,11%−30,05 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 18,47%−2,76 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 5,41×+0,7 active totale ÷ datorii totale
Rata de levier 0,23×−0,15 datorii totale ÷ capitaluri proprii
Rentabilitatea capitalurilor (ROE) 2,19%−62,51 profit net ÷ capitaluri proprii × 100
Rentabilitatea activelor (ROA) 1,79%−34,72 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială 81,52%+25,09 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 1.945.446 lei−50.392 cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 1,61×+0,44 cifra de afaceri ÷ active totale
Viteza de rotație a stocurilor 3,11×+0,23 cifra de afaceri ÷ stocuri
Zile de stocare 117 zile−10 stocuri ÷ cifra de afaceri × 365
Rentabilitatea costurilor 4,28%−43,91 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

6,2%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, profit, cifra de afaceri stabilă, firmă mică — 6.779 din 109.944 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2025. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 7,6% la firmele de aceeași mărime · cu 1,4% mai puțin

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 586 din 4.173 firme active cu bilanț depus (CAEN 4673)
Vechime relativămai veche decât 15% dintre cele 8.124 firme active din sector
SectorCAEN 4673 · Comerț cu ridicata al materialului lemnos și al materialelor de construcții și echipamentelor sanitare →

Istoric modificări (Registrul Comerțului)

  • 15 iulie 2026Schimbare număr de înmatriculare: J7/243/2021 → J07/243/2021
  • 13 iulie 2026Schimbare număr de înmatriculare: J07/243/2021 → J7/243/2021
  • 13 iulie 2026Schimbare număr de înmatriculare: J7/243/2021 → J07/243/2021

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru DAVIDE NEW BUILDINGS S.R.L.

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți DAVIDE NEW BUILDINGS S.R.L.? Verdictul e verde — arată-l pe site-ul tău, cu link spre datele oficiale. Sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Sigiliul Firmoscop pentru DAVIDE NEW BUILDINGS S.R.L.

Pune sigiliul pe site-ul tău

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Declarația 112lunar, până pe 25
Decontul de TVA (D300)lunar, până pe 25
Declarația informativă D394lunar, până pe 30
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

DAVIDE NEW BUILDINGS S.R.L., cu sediul în Mun. Botoşani, are codul unic de înregistrare (CUI) 44112375, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J07/243/2021. Firma a fost înființată la data de 14 aprilie 2021 și are ca obiect principal de activitate Comerț cu ridicata al materialului lemnos și al materialelor de construcții și echipamentelor sanitare (CAEN 4673).

La ultima verificare, DAVIDE NEW BUILDINGS S.R.L. figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 1.945.446 lei și un rezultat net de 21.529 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 1 septembrie 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are DAVIDE NEW BUILDINGS S.R.L.?

DAVIDE NEW BUILDINGS S.R.L. (CUI 44112375) are verdict verde („Fără probleme găsite”) la verificarea din 1 septembrie 2026. Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Ce loc ocupă DAVIDE NEW BUILDINGS S.R.L. în sectorul său?

DAVIDE NEW BUILDINGS S.R.L. ocupă locul 586 din 4.173 firme active cu bilanț depus în CAEN 4673 (Comerț cu ridicata al materialului lemnos și al materialelor de construcții și echipamentelor sanitare), după cifra de afaceri.

Cât de veche este DAVIDE NEW BUILDINGS S.R.L. față de firmele din același domeniu?

DAVIDE NEW BUILDINGS S.R.L. este mai veche decât 15% dintre cele 8.124 firme active cu CAEN 4673.

Este DAVIDE NEW BUILDINGS S.R.L. o firmă activă?

Da, la ultima verificare DAVIDE NEW BUILDINGS S.R.L. (CUI 44112375) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este DAVIDE NEW BUILDINGS S.R.L. în insolvență?

Nu — la ultima verificare, DAVIDE NEW BUILDINGS S.R.L. nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în DAVIDE NEW BUILDINGS S.R.L.?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru DAVIDE NEW BUILDINGS S.R.L., calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este DAVIDE NEW BUILDINGS S.R.L. plătitoare de TVA?

Da, DAVIDE NEW BUILDINGS S.R.L. este înregistrată ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a DAVIDE NEW BUILDINGS S.R.L.?

În anul 2025, DAVIDE NEW BUILDINGS S.R.L. a raportat o cifră de afaceri de 1.945.446 lei și un număr mediu de 1 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu DAVIDE NEW BUILDINGS S.R.L.?

Firmoscop analizează DAVIDE NEW BUILDINGS S.R.L. pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Botoşani

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Mergi mai departe

Firme din Botoșani

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Checklist de due diligence

Pașii de verificare pe care un verdict verde nu îi înlocuiește.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 1 septembrie 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.