Sari la conținut
FirmoscopFirmeBihor › ECLECTIC INSIDE SRL

ECLECTIC INSIDE SRL

Înființată în 2010 · 16 ani vechime · Mun. Oradea
CUI 26678113 · J05/379/2010
Fără probleme găsite Re-verificat · 29 august 2026
În funcțiunePlătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Fără probleme găsite

Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Am calculat: poți acorda termen de plată. Câte zile și la ce plafon — în raportul complet, gratuit. Te anunțăm și dacă verdictul se schimbă.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire ECLECTIC INSIDE SRL
Cod fiscal (CIF) RO26678113
Nr. Reg. Comerțului J05/379/2010
Sediu social Str. Ady Endre nr. 16, ap. 2, Mun. Oradea, jud. BIHOR, 410002
Telefon 0744511172

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 29 august 2026.

Reprezentanți

BIGAN ALINA-FLORENTINA · administrator

Vezi la ce alte firme apar aceste nume și dacă vreuna e în insolvență — gratuit, cu un cont.

Identitate

StareINREGISTRAT din data 19.03.2010
CAEN4647 · Comerț cu ridicata al mobilei, covoarelor și a articolelor de iluminat
TVAPlătitoare · validează intra-UE (VIES)
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 29 august 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 29 august 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 29 august 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 29 august 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 29 august 2026
Modificări la Registrul Comerțului Nicio modificare de când urmărim firma — vei vedea schimbarea aici când apare 29 august 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută ECLECTIC INSIDE SRL după CUI 26678113 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Solidă
scor 100/100
Cifră de afaceri 2024
482.497 lei
+27.0% vs 2023
Profit net 2024
148.224 lei
+1594.8% vs 2023

Bonitate financiară

Marjă netă30.7%
Față de sectorpeste 90% din sector · în primele 10% din sector

Comparat cu 416 de firme din Comerț cu ridicata al mobilei (inclusiv de birou și pentru magazine), covoarelor și a articolelor de iluminat care au depus bilanț pe 2024; mediana sectorului: 4,1%.

Datorii / capital1.1×
Termen de plată sugeratdeblochează gratuit →
Plafon de credit orientativdeblochează gratuit →

Poți acorda un termen de plată obișnuit, cu contract semnat. Vezi câte zile și ce plafon — cont gratuit, verdictul rămâne al tău.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2024 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2010: 380.693 lei20102011: 60.133 lei20112012: 306.355 lei20122013: 163.345 lei20132014: 36.293 lei20142015: 60 lei20152016: 61.228 lei20162017: 160 lei20172022: 378.329 lei20222023: 381.007 lei20232024: 482.497 lei2024
la cursul mediu BNR al fiecărui an; anii dinainte de 2011 rămân în lei
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2024 482.497 lei 148.224 lei
2023 381.007 lei 8.746 lei
2022 378.329 lei 246.940 lei
2017 160 lei -3.243 lei 1
2016 61.228 lei -39.391 lei 2
2015 60 lei -20.451 lei 2
2014 36.293 lei -13.814 lei 1
2013 163.345 lei 50.904 lei 2
2012 306.355 lei -15.927 lei 2
2011 60.133 lei -48.729 lei 2
2010 380.693 lei 53.681 lei 1

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 11 ani (2010–2024). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2024, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 126 zile+6 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 57 zile−61 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net 30,72%+28,42 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 52,88%+16,47 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 1,89×−0,86 active totale ÷ datorii totale
Rata de levier 1,12×+0,55 datorii totale ÷ capitaluri proprii
Rentabilitatea capitalurilor (ROE) 99,84%+95,85 profit net ÷ capitaluri proprii × 100
Rentabilitatea activelor (ROA) 47,04%+44,5 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială 47,12%−16,47 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Viteza de rotație a activelor 1,53×+0,42 cifra de afaceri ÷ active totale
Viteza de rotație a stocurilor 38,19×+16,81 cifra de afaceri ÷ stocuri
Zile de stocare 10 zile−7 stocuri ÷ cifra de afaceri × 365
Rentabilitatea costurilor 59,26%+55,67 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2024 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

10,0%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, profit, cifra de afaceri stabilă, firmă micro — 24.542 din 245.876 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2024. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 12,5% la firmele de aceeași mărime · cu 2,5% mai puțin

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 313 din 656 firme active cu bilanț depus (CAEN 4647)
Vechime relativămai veche decât 66% dintre cele 1.050 firme active din sector
SectorCAEN 4647 · Comerț cu ridicata al mobilei, covoarelor și a articolelor de iluminat →

Grup de firme

Firme în care apar persoane cu același nume1

Legătura se face doar după numele reprezentanților: registrul public nu conține un identificator de persoană, deci lista poate cuprinde mai mulți oameni diferiți care poartă același nume. Nu e un istoric personal și nu trage nicio concluzie despre cineva anume.

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru ECLECTIC INSIDE SRL

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți ECLECTIC INSIDE SRL? Verdictul e verde — arată-l pe site-ul tău, cu link spre datele oficiale. Sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Sigiliul Firmoscop pentru ECLECTIC INSIDE SRL

Pune sigiliul pe site-ul tău

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Decontul de TVA (D300)lunar, până pe 25
Declarația informativă D394lunar, până pe 30
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

ECLECTIC INSIDE SRL, cu sediul în Mun. Oradea, are codul unic de înregistrare (CUI) 26678113, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J05/379/2010. Firma a fost înființată la data de 19 martie 2010 și are ca obiect principal de activitate Comerț cu ridicata al mobilei, covoarelor și a articolelor de iluminat (CAEN 4647).

La ultima verificare, ECLECTIC INSIDE SRL figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2024 a raportat o cifră de afaceri de 482.497 lei și un rezultat net de 148.224 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 29 august 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are ECLECTIC INSIDE SRL?

ECLECTIC INSIDE SRL (CUI 26678113) are verdict verde („Fără probleme găsite”) la verificarea din 29 august 2026. Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Ce loc ocupă ECLECTIC INSIDE SRL în sectorul său?

ECLECTIC INSIDE SRL ocupă locul 313 din 656 firme active cu bilanț depus în CAEN 4647 (Comerț cu ridicata al mobilei, covoarelor și a articolelor de iluminat), după cifra de afaceri.

Cât de veche este ECLECTIC INSIDE SRL față de firmele din același domeniu?

ECLECTIC INSIDE SRL este mai veche decât 66% dintre cele 1.050 firme active cu CAEN 4647.

Este ECLECTIC INSIDE SRL o firmă activă?

Da, la ultima verificare ECLECTIC INSIDE SRL (CUI 26678113) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este ECLECTIC INSIDE SRL în insolvență?

Nu — la ultima verificare, ECLECTIC INSIDE SRL nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în ECLECTIC INSIDE SRL?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru ECLECTIC INSIDE SRL, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este ECLECTIC INSIDE SRL plătitoare de TVA?

Da, ECLECTIC INSIDE SRL este înregistrată ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a ECLECTIC INSIDE SRL?

În anul 2024, ECLECTIC INSIDE SRL a raportat o cifră de afaceri de 482.497 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu ECLECTIC INSIDE SRL?

Firmoscop analizează ECLECTIC INSIDE SRL pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Bihor

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Mergi mai departe

Firme din Bihor

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Checklist de due diligence

Pașii de verificare pe care un verdict verde nu îi înlocuiește.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 29 august 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.