Sari la conținut
FirmoscopFirmeIași › ESTROM TRADE COLECT SRL

ESTROM TRADE COLECT SRL

Înființată în 2010 · 16 ani vechime · Mun. Iaşi
CUI 26745867 · J2010000500226
Fără probleme găsite Re-verificat · 30 august 2026
În funcțiunePlătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Fără probleme găsite

Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Am calculat: poți acorda termen de plată. Câte zile și la ce plafon — în raportul complet, gratuit. Te anunțăm și dacă verdictul se schimbă.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire ESTROM TRADE COLECT SRL
Cod fiscal (CIF) RO26745867
Nr. Reg. Comerțului J2010000500226
Sediu social Str. Boiangiu nr. 8A, PARTER. CAM.1, Mun. Iaşi, 700276
Telefon 0744555862

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 30 august 2026.

Reprezentanți

GAVRILĂ ADRIAN · administrator

Vezi la ce alte firme apar aceste nume și dacă vreuna e în insolvență — gratuit, cu un cont.

Identitate

StareINREGISTRAT din data 06.04.2010
CAEN9329 · Alte activități recreative și distractive n.c.a.
TVAPlătitoare · validează intra-UE (VIES)
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 30 august 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 30 august 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 30 august 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 30 august 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 30 august 2026
Modificări la Registrul Comerțului Nicio modificare de când urmărim firma — vei vedea schimbarea aici când apare 30 august 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută ESTROM TRADE COLECT SRL după CUI 26745867 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Solidă
scor 100/100
Cifră de afaceri 2025
1.216.378 lei
+7.0% vs 2024
Profit net 2025
208.765 lei
+267.7% vs 2024

Bonitate financiară

Marjă netă17.2%
Față de sectorpeste 64% din sector · peste mediana sectorului

Comparat cu 2.957 de firme din Alte activități recreative și distractive n.c.a. care au depus bilanț pe 2025; mediana sectorului: 8,1%.

Mărime față de sector5 angajați · peste 94% din sector

Mediana sectorului: 1 angajat, din 3.504 de firme care au raportat numărul de salariați pe 2025.

Datorii / capital0.5×
Termen de plată sugeratdeblochează gratuit →
Plafon de credit orientativdeblochează gratuit →

Poți acorda un termen de plată obișnuit, cu contract semnat. Vezi câte zile și ce plafon — cont gratuit, verdictul rămâne al tău.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2014: 267.332 lei20142015: 412.221 lei20152016: 189.889 lei20162017: 1.000 lei20172018: 199.429 lei20182019: 961.626 lei20192020: 319.335 lei20202021: 592.301 lei20212022: 1.386.992 lei20222023: 1.579.475 lei20232024: 1.134.515 lei20242025: 1.216.378 lei2025
la cursul mediu BNR al fiecărui an; anii dinainte de 2011 rămân în lei
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2025 1.216.378 lei 208.765 lei 5
2024 1.134.515 lei 56.780 lei 5
2023 1.579.475 lei 404.869 lei 6
2022 1.386.992 lei 286.690 lei 6
2021 592.301 lei -132.973 lei 5
2020 319.335 lei -35.204 lei 1
2019 961.626 lei 344.515 lei 3
2018 199.429 lei 13.076 lei 1
2017 1.000 lei -9.966 lei
2016 189.889 lei -7.036 lei
2015 412.221 lei 34.211 lei
2014 267.332 lei 10.807 lei
2013 38.664 lei -78.234 lei
2012 367.944 lei 151.366 lei
2011 1.280.658 lei 272.968 lei
2010 1.223.610 lei 35.717 lei

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 16 ani (2010–2025). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2025, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 153 zile−53 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 104 zile+36 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net 17,16%+12,16 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 34,31%−16,76 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 2,91×+0,95 active totale ÷ datorii totale
Rata de levier 0,5×−0,43 datorii totale ÷ capitaluri proprii
Rentabilitatea capitalurilor (ROE) 20,39%+12,11 profit net ÷ capitaluri proprii × 100
Rentabilitatea activelor (ROA) 14,01%+9,48 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială 68,69%+13,99 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 243.276 lei+16.373 cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 0,82×−0,08 cifra de afaceri ÷ active totale
Viteza de rotație a stocurilor 19,64×−9,07 cifra de afaceri ÷ stocuri
Zile de stocare 19 zile+6 stocuri ÷ cifra de afaceri × 365
Rentabilitatea costurilor 20,86%+12,31 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

6,2%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, profit, cifra de afaceri stabilă, firmă mică — 6.779 din 109.944 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2025. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 7,6% la firmele de aceeași mărime · cu 1,4% mai puțin

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 303 din 6.111 firme active cu bilanț depus (CAEN 9329)
Vechime relativămai veche decât 92% dintre cele 14.276 firme active din sector
SectorCAEN 9329 · Alte activități recreative și distractive n.c.a. →

Grup de firme

Firme în care apar persoane cu același nume14
Dintre care radiate (închise)6

Legătura se face doar după numele reprezentanților: registrul public nu conține un identificator de persoană, deci lista poate cuprinde mai mulți oameni diferiți care poartă același nume. Numele acesta apare la destule firme încât aproape sigur sunt persoane diferite. Nu e un istoric personal și nu trage nicio concluzie despre cineva anume.

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru ESTROM TRADE COLECT SRL

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți ESTROM TRADE COLECT SRL? Verdictul e verde — arată-l pe site-ul tău, cu link spre datele oficiale. Sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Sigiliul Firmoscop pentru ESTROM TRADE COLECT SRL

Pune sigiliul pe site-ul tău

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Declarația 112lunar, până pe 25
Decontul de TVA (D300)lunar, până pe 25
Declarația informativă D394lunar, până pe 30
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

ESTROM TRADE COLECT SRL, cu sediul în Mun. Iaşi, are codul unic de înregistrare (CUI) 26745867, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J2010000500226. Firma a fost înființată la data de 6 aprilie 2010 și are ca obiect principal de activitate Alte activități recreative și distractive n.c.a. (CAEN 9329).

La ultima verificare, ESTROM TRADE COLECT SRL figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 1.216.378 lei și un rezultat net de 208.765 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 30 august 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are ESTROM TRADE COLECT SRL?

ESTROM TRADE COLECT SRL (CUI 26745867) are verdict verde („Fără probleme găsite”) la verificarea din 30 august 2026. Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Ce loc ocupă ESTROM TRADE COLECT SRL în sectorul său?

ESTROM TRADE COLECT SRL ocupă locul 303 din 6.111 firme active cu bilanț depus în CAEN 9329 (Alte activități recreative și distractive n.c.a.), după cifra de afaceri.

Cât de veche este ESTROM TRADE COLECT SRL față de firmele din același domeniu?

ESTROM TRADE COLECT SRL este mai veche decât 92% dintre cele 14.276 firme active cu CAEN 9329.

Este ESTROM TRADE COLECT SRL o firmă activă?

Da, la ultima verificare ESTROM TRADE COLECT SRL (CUI 26745867) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este ESTROM TRADE COLECT SRL în insolvență?

Nu — la ultima verificare, ESTROM TRADE COLECT SRL nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în ESTROM TRADE COLECT SRL?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru ESTROM TRADE COLECT SRL, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este ESTROM TRADE COLECT SRL plătitoare de TVA?

Da, ESTROM TRADE COLECT SRL este înregistrată ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a ESTROM TRADE COLECT SRL?

În anul 2025, ESTROM TRADE COLECT SRL a raportat o cifră de afaceri de 1.216.378 lei și un număr mediu de 5 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu ESTROM TRADE COLECT SRL?

Firmoscop analizează ESTROM TRADE COLECT SRL pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Iaşi

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Mergi mai departe

Firme din Iași

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Checklist de due diligence

Pașii de verificare pe care un verdict verde nu îi înlocuiește.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 30 august 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.