Sari la conținut
FirmoscopFirmeBotoșani › CONWAYFLEX SRL

CONWAYFLEX SRL

Înființată în 2010 · 16 ani vechime · Sat Miorcani Com. Rădăuţi-Prut
CUI 26804114 · J2010000126073
Fără probleme găsite Re-verificat · 29 august 2026
În funcțiunePlătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Fără probleme găsite

Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Am calculat: poți acorda termen de plată. Câte zile și la ce plafon — în raportul complet, gratuit. Te anunțăm și dacă verdictul se schimbă.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire CONWAYFLEX SRL
Cod fiscal (CIF) RO26804114
Nr. Reg. Comerțului J2010000126073
Sediu social MIORCANI, Sat Miorcani Com. Rădăuţi-Prut, jud. BOTOŞANI, 717316
Telefon 0757163152

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 29 august 2026.

Reprezentanți

Fără reprezentanți în datele publice curente.

Identitate

StareINREGISTRAT din data 20.04.2010
CAEN4672 · Comerț cu ridicata al metalelor și minereurilor metalice
TVAPlătitoare · validează intra-UE (VIES)
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 29 august 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 29 august 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 29 august 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 29 august 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută CONWAYFLEX SRL după CUI 26804114 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Solidă
scor 100/100
Cifră de afaceri 2025
1.311.130 lei
+5.0% vs 2024
Profit net 2025
25.848 lei
+786.7% vs 2024

Bonitate financiară

Marjă netă2.0%
Față de sectorpeste 43% din sector · sub mediana sectorului

Comparat cu 5.055 de firme din Comerț cu amănuntul al pieselor și accesoriilor pentru autovehicule care au depus bilanț pe 2025; mediana sectorului: 3,1%.

Mărime față de sector1 angajat · peste 31% din sector

Mediana sectorului: 1 angajat, din 4.553 de firme care au raportat numărul de salariați pe 2025.

Datorii / capital2.1×
Termen de plată sugeratdeblochează gratuit →
Plafon de credit orientativdeblochează gratuit →

Poți acorda un termen de plată obișnuit, cu contract semnat. Vezi câte zile și ce plafon — cont gratuit, verdictul rămâne al tău.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2020: 316.864 lei317K lei20202021: 888.239 lei888K lei20212022: 1.195.091 lei1,2 mil. lei20222023: 1.359.965 lei1,4 mil. lei20232024: 1.250.042 lei1,3 mil. lei20242025: 1.311.130 lei1,3 mil. lei2025
la cursul mediu BNR al fiecărui an
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2025 1.311.130 lei 25.848 lei 1
2024 1.250.042 lei 2.915 lei 1
2023 1.359.965 lei 112.551 lei 1
2022 1.195.091 lei 98.987 lei 1
2021 888.239 lei 66.632 lei 1
2020 316.864 lei 19.615 lei 1

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 6 ani (2020–2025). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2025, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 165 zile−9 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 22 zile−11 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net 1,97%+1,74 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 67,39%−0,56 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 1,48× active totale ÷ datorii totale
Rata de levier 2,07×−0,05 datorii totale ÷ capitaluri proprii
Rentabilitatea capitalurilor (ROE) 9,01%+7,97 profit net ÷ capitaluri proprii × 100
Rentabilitatea activelor (ROA) 2,94%+2,61 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială 32,61%+0,56 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 1.311.130 lei+61.088 cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 1,49×+0,06 cifra de afaceri ÷ active totale
Viteza de rotație a stocurilor −0,17 cifra de afaceri ÷ stocuri
Zile de stocare 182 zile+14 stocuri ÷ cifra de afaceri × 365
Rentabilitatea costurilor 2,59%+0,15 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

6,2%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, profit, cifra de afaceri stabilă, firmă mică — 6.779 din 109.944 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2025. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 7,6% la firmele de aceeași mărime · cu 1,4% mai puțin

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 648 din 1.545 firme active cu bilanț depus (CAEN 4672)
Vechime relativămai veche decât 59% dintre cele 2.191 firme active din sector
SectorCAEN 4672 · Comerț cu ridicata al metalelor și minereurilor metalice →

Contracte publice

Achiziții directe (SEAP)83
Valoare totală (2024–2026)545.117 lei

Cumpărători: URBAN SERV S.A., INSPECTORATUL DE JANDARMI JUDETEAN BOTOSANI, Comuna Albesti

Cumpărături publice sub pragul de licitație, atribuite direct. Sunt bani încasați efectiv — utile mai ales la PFA și întreprinderi individuale, care nu depun bilanț.

SEAP — contracte atribuite · 2024–2026.

Istoric modificări (Registrul Comerțului)

  • 4 august 2026Schimbare obiect de activitate (CAEN): 7112 · Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea → 4672 · Comerț cu ridicata al metalelor și minereurilor metalice
  • 4 august 2026Schimbare număr de înmatriculare: J07/126/2010 → J2010000126073

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru CONWAYFLEX SRL

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți CONWAYFLEX SRL? Verdictul e verde — arată-l pe site-ul tău, cu link spre datele oficiale. Sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Sigiliul Firmoscop pentru CONWAYFLEX SRL

Pune sigiliul pe site-ul tău

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Declarația 112lunar, până pe 25
Decontul de TVA (D300)lunar, până pe 25
Declarația informativă D394lunar, până pe 30
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

CONWAYFLEX SRL, cu sediul în Sat Miorcani Com. Rădăuţi-Prut, are codul unic de înregistrare (CUI) 26804114, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J2010000126073. Firma a fost înființată la data de 21 aprilie 2010 și are ca obiect principal de activitate Comerț cu ridicata al metalelor și minereurilor metalice (CAEN 4672).

La ultima verificare, CONWAYFLEX SRL figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 1.311.130 lei și un rezultat net de 25.848 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 29 august 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are CONWAYFLEX SRL?

CONWAYFLEX SRL (CUI 26804114) are verdict verde („Fără probleme găsite”) la verificarea din 29 august 2026. Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Ce loc ocupă CONWAYFLEX SRL în sectorul său?

CONWAYFLEX SRL ocupă locul 648 din 1.545 firme active cu bilanț depus în CAEN 4672 (Comerț cu ridicata al metalelor și minereurilor metalice), după cifra de afaceri.

Cât de veche este CONWAYFLEX SRL față de firmele din același domeniu?

CONWAYFLEX SRL este mai veche decât 59% dintre cele 2.191 firme active cu CAEN 4672.

Este CONWAYFLEX SRL o firmă activă?

Da, la ultima verificare CONWAYFLEX SRL (CUI 26804114) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este CONWAYFLEX SRL în insolvență?

Nu — la ultima verificare, CONWAYFLEX SRL nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în CONWAYFLEX SRL?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru CONWAYFLEX SRL, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este CONWAYFLEX SRL plătitoare de TVA?

Da, CONWAYFLEX SRL este înregistrată ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a CONWAYFLEX SRL?

În anul 2025, CONWAYFLEX SRL a raportat o cifră de afaceri de 1.311.130 lei și un număr mediu de 1 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu CONWAYFLEX SRL?

Firmoscop analizează CONWAYFLEX SRL pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Botoşani

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Mergi mai departe

Firme din Botoșani

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Checklist de due diligence

Pașii de verificare pe care un verdict verde nu îi înlocuiește.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 29 august 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.