Sari la conținut
FirmoscopFirmeTulcea › VANOVIS CRIS SRL

VANOVIS CRIS SRL

Înființată în 2010 · 16 ani vechime · Sat Stejaru Com. Stejaru
CUI 26856822 · J36/148/2010
Fără probleme găsite Re-verificat · 23 august 2026
În funcțiunePlătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Fără probleme găsite

Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Am calculat: poți acorda termen de plată. Câte zile și la ce plafon — în raportul complet, gratuit. Te anunțăm și dacă verdictul se schimbă.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire VANOVIS CRIS SRL
Cod fiscal (CIF) RO26856822
Nr. Reg. Comerțului J36/148/2010
Sediu social Str. Principala nr. 10, biroul nr. 1, Sat Stejaru Com. Stejaru, jud. TULCEA, 827215
Telefon 0723151380

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 23 august 2026.

Reprezentanți

Fără reprezentanți în datele publice curente.

Identitate

StareINREGISTRAT din data 30.04.2010
CAEN0111 · Cultivarea cerealelor (excluzând orezul), plantelor leguminoase și a plantelor oleaginoase
TVAPlătitoare · validează intra-UE (VIES)
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 23 august 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 23 august 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 23 august 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 23 august 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 23 august 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută VANOVIS CRIS SRL după CUI 26856822 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Solidă
scor 100/100
Cifră de afaceri 2025
1.439.885 lei
+43.0% vs 2024
Profit net 2025
41.129 lei
+31.7% vs 2024

Bonitate financiară

Marjă netă2.9%
Datorii / capital0.8×
Termen de plată sugeratdeblochează gratuit →
Plafon de credit orientativdeblochează gratuit →

Poți acorda un termen de plată obișnuit, cu contract semnat. Vezi câte zile și ce plafon — cont gratuit, verdictul rămâne al tău.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2016: 722.231 lei722K lei20162017: 1.038.525 lei1,0 mil. lei20172018: 667.670 lei668K lei20182019: 336.325 lei336K lei20192020: 272.670 lei273K lei20202021: 990.287 lei990K lei20212022: 1.188.548 lei1,2 mil. lei20222023: 907.441 lei907K lei20232024: 1.009.972 lei1,0 mil. lei20242025: 1.439.885 lei1,4 mil. lei2025
la cursul mediu BNR al fiecărui an
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2025 1.439.885 lei 41.129 lei 2
2024 1.009.972 lei 31.225 lei 1
2023 907.441 lei 163.894 lei 1
2022 1.188.548 lei 744.550 lei 2
2021 990.287 lei 790.058 lei 2
2020 272.670 lei 19.354 lei 1
2019 336.325 lei 407.930 lei 1
2018 667.670 lei 597.332 lei 1
2017 1.038.525 lei 772.669 lei 2
2016 722.231 lei 30.941 lei 1

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 10 ani (2016–2025). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2025, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 561 zile+235 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 206 zile−212 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net 2,86%−0,23 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 31,84%+17,36 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 3,14×−3,77 active totale ÷ datorii totale
Rata de levier 0,78×+0,51 datorii totale ÷ capitaluri proprii
Rentabilitatea capitalurilor (ROE) 1,46%+0,54 profit net ÷ capitaluri proprii × 100
Rentabilitatea activelor (ROA) 0,59%+0,09 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială 40,6%−14,01 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 719.943 lei−290.029 cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 0,21× cifra de afaceri ÷ active totale
Viteza de rotație a stocurilor 2,39×−0,78 cifra de afaceri ÷ stocuri
Zile de stocare 153 zile+38 stocuri ÷ cifra de afaceri × 365
Rentabilitatea costurilor 5,49%+2,17 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

6,2%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, profit, cifra de afaceri stabilă, firmă mică — 6.779 din 109.944 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2025. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 7,6% la firmele de aceeași mărime · cu 1,4% mai puțin

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 3.522 din 9.882 firme active cu bilanț depus (CAEN 0111)
Vechime relativămai veche decât 74% dintre cele 27.829 firme active din sector
SectorCAEN 0111 · Cultivarea cerealelor (excluzând orezul), plantelor leguminoase și a plantelor oleaginoase →

Istoric modificări (Registrul Comerțului)

  • 14 iulie 2026Schimbare număr de înmatriculare: J2010000148369 → J36/148/2010
  • 13 iulie 2026Schimbare număr de înmatriculare: J36/148/2010 → J2010000148369

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru VANOVIS CRIS SRL

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți VANOVIS CRIS SRL? Verdictul e verde — arată-l pe site-ul tău, cu link spre datele oficiale. Sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Sigiliul Firmoscop pentru VANOVIS CRIS SRL

Pune sigiliul pe site-ul tău

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Declarația 112lunar, până pe 25
Decontul de TVA (D300)lunar, până pe 25
Declarația informativă D394lunar, până pe 30
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

VANOVIS CRIS SRL, cu sediul în Sat Stejaru Com. Stejaru, are codul unic de înregistrare (CUI) 26856822, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J36/148/2010. Firma a fost înființată la data de 30 aprilie 2010 și are ca obiect principal de activitate Cultivarea cerealelor (excluzând orezul), plantelor leguminoase și a plantelor oleaginoase (CAEN 0111).

La ultima verificare, VANOVIS CRIS SRL figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 1.439.885 lei și un rezultat net de 41.129 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 23 august 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are VANOVIS CRIS SRL?

VANOVIS CRIS SRL (CUI 26856822) are verdict verde („Fără probleme găsite”) la verificarea din 23 august 2026. Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Ce loc ocupă VANOVIS CRIS SRL în sectorul său?

VANOVIS CRIS SRL ocupă locul 3.522 din 9.882 firme active cu bilanț depus în CAEN 0111 (Cultivarea cerealelor (excluzând orezul), plantelor leguminoase și a plantelor oleaginoase), după cifra de afaceri.

Cât de veche este VANOVIS CRIS SRL față de firmele din același domeniu?

VANOVIS CRIS SRL este mai veche decât 74% dintre cele 27.829 firme active cu CAEN 0111.

Este VANOVIS CRIS SRL o firmă activă?

Da, la ultima verificare VANOVIS CRIS SRL (CUI 26856822) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este VANOVIS CRIS SRL în insolvență?

Nu — la ultima verificare, VANOVIS CRIS SRL nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în VANOVIS CRIS SRL?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru VANOVIS CRIS SRL, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este VANOVIS CRIS SRL plătitoare de TVA?

Da, VANOVIS CRIS SRL este înregistrată ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a VANOVIS CRIS SRL?

În anul 2025, VANOVIS CRIS SRL a raportat o cifră de afaceri de 1.439.885 lei și un număr mediu de 2 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu VANOVIS CRIS SRL?

Firmoscop analizează VANOVIS CRIS SRL pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Tulcea

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Vezi topul: Agricultură în Tulcea →

Mergi mai departe

Firme din Tulcea

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Checklist de due diligence

Pașii de verificare pe care un verdict verde nu îi înlocuiește.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 23 august 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.