Sari la conținut
FirmoscopFirmeArgeș › ALY TAU LOGISTIC SRL

ALY TAU LOGISTIC SRL

Înființată în 2010 · 16 ani vechime · Sat Păduroiu din Deal Com. Poiana Lacului
CUI 26888239 · J2010000453032
Fără probleme găsite Re-verificat · 30 august 2026
În funcțiunePlătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Fără probleme găsite

Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Am calculat: poți acorda termen de plată. Câte zile și la ce plafon — în raportul complet, gratuit. Te anunțăm și dacă verdictul se schimbă.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire ALY TAU LOGISTIC SRL
Cod fiscal (CIF) RO26888239
Nr. Reg. Comerțului J2010000453032
Sediu Sat Păduroiu din Deal Com. Poiana Lacului, Argeş
Telefon 0726715969

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 30 august 2026.

Reprezentanți

TAUDOR ALEXANDRU-CRISTIAN · administrator

Identitate

StareINREGISTRAT din data 06.05.2010
CAEN5320 · Alte activități poștale și de curier
TVAPlătitoare · validează intra-UE (VIES)
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 30 august 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 30 august 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 30 august 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 30 august 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 30 august 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută ALY TAU LOGISTIC SRL după CUI 26888239 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Solidă
scor 100/100
Cifră de afaceri 2025
3.606.205 lei
+3.0% vs 2024
Profit net 2025
385.054 lei
+4.8% vs 2024

Bonitate financiară

Marjă netă10.7%
Față de sectorpeste 55% din sector · peste mediana sectorului

Comparat cu 2.964 de firme din Alte activități poștale și de curier care au depus bilanț pe 2025; mediana sectorului: 8,5%.

Mărime față de sector24 angajați · peste 95% din sector

Mediana sectorului: 1 angajat, din 2.996 de firme care au raportat numărul de salariați pe 2025.

Datorii / capital1.6×
Termen de plată sugeratdeblochează gratuit →
Plafon de credit orientativdeblochează gratuit →

Poți acorda un termen de plată obișnuit, cu contract semnat. Vezi câte zile și ce plafon — cont gratuit, verdictul rămâne al tău.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2014: 204.044 lei20142015: 325.790 lei20152016: 561.551 lei20162017: 919.808 lei20172018: 1.306.953 lei20182019: 1.836.342 lei20192020: 2.663.983 lei20202021: 3.669.289 lei20212022: 2.951.079 lei20222023: 2.822.004 lei20232024: 3.511.555 lei20242025: 3.606.205 lei2025
la cursul mediu BNR al fiecărui an; anii dinainte de 2011 rămân în lei
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2025 3.606.205 lei 385.054 lei 24
2024 3.511.555 lei 367.573 lei 32
2023 2.822.004 lei 209.499 lei 34
2022 2.951.079 lei 264.907 lei 38
2021 3.669.289 lei 1.152.364 lei 41
2020 2.663.983 lei 899.573 lei 28
2019 1.836.342 lei 495.033 lei 21
2018 1.306.953 lei 359.044 lei 15
2017 919.808 lei 407.433 lei 8
2016 561.551 lei 251.523 lei 3
2015 325.790 lei 129.575 lei 2
2014 204.044 lei 67.836 lei 1
2013 171.205 lei 8.627 lei 2
2012 184.430 lei -29.375 lei 2
2011 175.931 lei 45.175 lei
2010 62.527 lei 22.845 lei

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 16 ani (2010–2025). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2025, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 114 zile+37 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 39 zile+3 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net 10,68%+0,21 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 60,79%+13,92 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 1,64×−0,49 active totale ÷ datorii totale
Rata de levier 1,55×+0,67 datorii totale ÷ capitaluri proprii
Rentabilitatea capitalurilor (ROE) 52,9%+9,29 profit net ÷ capitaluri proprii × 100
Rentabilitatea activelor (ROA) 20,74%−2,43 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială 39,21%−13,92 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 150.259 lei+40.523 cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 1,94×−0,27 cifra de afaceri ÷ active totale
Rentabilitatea costurilor 14,69%+1,13 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

6,2%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, profit, cifra de afaceri stabilă, firmă mică — 6.779 din 109.944 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2025. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 7,6% la firmele de aceeași mărime · cu 1,4% mai puțin

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 219 din 5.329 firme active cu bilanț depus (CAEN 5320)
Vechime relativămai veche decât 96% dintre cele 17.615 firme active din sector
SectorCAEN 5320 · Alte activități poștale și de curier →

Istoric modificări (Registrul Comerțului)

  • 14 iulie 2026Schimbare stare juridică: înregistrare depunere plângere și transmitere dosar integral la tribunal → INREGISTRAT din data 06.05.2010
  • 13 iulie 2026Schimbare stare juridică: INREGISTRAT din data 06.05.2010 → înregistrare depunere plângere și transmitere dosar integral la tribunal

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru ALY TAU LOGISTIC SRL

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți ALY TAU LOGISTIC SRL? Verdictul e verde — arată-l pe site-ul tău, cu link spre datele oficiale. Sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Sigiliul Firmoscop pentru ALY TAU LOGISTIC SRL

Pune sigiliul pe site-ul tău

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Declarația 112lunar, până pe 25
Decontul de TVA (D300)lunar, până pe 25
Declarația informativă D394lunar, până pe 30
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

ALY TAU LOGISTIC SRL, cu sediul în Sat Păduroiu din Deal Com. Poiana Lacului, are codul unic de înregistrare (CUI) 26888239, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J2010000453032. Firma a fost înființată la data de 6 mai 2010 și are ca obiect principal de activitate Alte activități poștale și de curier (CAEN 5320).

La ultima verificare, ALY TAU LOGISTIC SRL figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 3.606.205 lei și un rezultat net de 385.054 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 30 august 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are ALY TAU LOGISTIC SRL?

ALY TAU LOGISTIC SRL (CUI 26888239) are verdict verde („Fără probleme găsite”) la verificarea din 30 august 2026. Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Ce loc ocupă ALY TAU LOGISTIC SRL în sectorul său?

ALY TAU LOGISTIC SRL ocupă locul 219 din 5.329 firme active cu bilanț depus în CAEN 5320 (Alte activități poștale și de curier), după cifra de afaceri.

Cât de veche este ALY TAU LOGISTIC SRL față de firmele din același domeniu?

ALY TAU LOGISTIC SRL este mai veche decât 96% dintre cele 17.615 firme active cu CAEN 5320.

Este ALY TAU LOGISTIC SRL o firmă activă?

Da, la ultima verificare ALY TAU LOGISTIC SRL (CUI 26888239) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este ALY TAU LOGISTIC SRL în insolvență?

Nu — la ultima verificare, ALY TAU LOGISTIC SRL nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în ALY TAU LOGISTIC SRL?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru ALY TAU LOGISTIC SRL, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este ALY TAU LOGISTIC SRL plătitoare de TVA?

Da, ALY TAU LOGISTIC SRL este înregistrată ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a ALY TAU LOGISTIC SRL?

În anul 2025, ALY TAU LOGISTIC SRL a raportat o cifră de afaceri de 3.606.205 lei și un număr mediu de 24 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu ALY TAU LOGISTIC SRL?

Firmoscop analizează ALY TAU LOGISTIC SRL pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Argeş

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Mergi mai departe

Firme din Argeș

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Checklist de due diligence

Pașii de verificare pe care un verdict verde nu îi înlocuiește.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 30 august 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.