Sari la conținut
FirmoscopFirmeTulcea › IRELAGRO ROSE SRL

IRELAGRO ROSE SRL

Înființată în 2010 · 16 ani vechime · Sat Agighiol Com. Valea Nucarilor
CUI 26890107 · J36/155/2010
Fără probleme găsite Re-verificat · 30 august 2026
În funcțiunePlătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Fără probleme găsite

Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Am calculat: poți acorda termen de plată. Câte zile și la ce plafon — în raportul complet, gratuit. Te anunțăm și dacă verdictul se schimbă.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire IRELAGRO ROSE SRL
Cod fiscal (CIF) RO26890107
Nr. Reg. Comerțului J36/155/2010
Sediu social Str. Florilor nr. 6, camera nr.3 din C2, Sat Agighiol Com. Valea Nucarilor, jud. TULCEA
Telefon 0742002414

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 30 august 2026.

Reprezentanți

Fără reprezentanți în datele publice curente.

Identitate

StareINREGISTRAT din data 06.05.2010
CAEN0111 · Cultivarea cerealelor (excluzând orezul), plantelor leguminoase și a plantelor oleaginoase
TVAPlătitoare · validează intra-UE (VIES)
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 30 august 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 30 august 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 30 august 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 30 august 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 30 august 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută IRELAGRO ROSE SRL după CUI 26890107 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Solidă
scor 99/100
Cifră de afaceri 2025
3.180.321 lei
+42.0% vs 2024
Profit net 2025
213.293 lei
+3203.3% vs 2024

Bonitate financiară

Marjă netă6.7%
Datorii / capital1.1×
Termen de plată sugeratdeblochează gratuit →
Plafon de credit orientativdeblochează gratuit →

Poți acorda un termen de plată obișnuit, cu contract semnat. Vezi câte zile și ce plafon — cont gratuit, verdictul rămâne al tău.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2014: 1.386.750 lei20142015: 1.014.617 lei20152016: 1.647.255 lei20162017: 1.779.362 lei20172018: 1.747.343 lei20182019: 1.295.914 lei20192020: 1.416.986 lei20202021: 2.734.922 lei20212022: 1.490.781 lei20222023: 2.895.377 lei20232024: 2.234.303 lei20242025: 3.180.321 lei2025
la cursul mediu BNR al fiecărui an; anii dinainte de 2011 rămân în lei
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2025 3.180.321 lei 213.293 lei 8
2024 2.234.303 lei 6.457 lei 8
2023 2.895.377 lei -214.621 lei 9
2022 1.490.781 lei 614.487 lei 6
2021 2.734.922 lei 929.285 lei 5
2020 1.416.986 lei 464.406 lei 5
2019 1.295.914 lei 163.000 lei 3
2018 1.747.343 lei 518.740 lei 4
2017 1.779.362 lei 586.724 lei 2
2016 1.647.255 lei 459.174 lei 2
2015 1.014.617 lei 70.435 lei 2
2014 1.386.750 lei 456.476 lei 2
2013 934.171 lei 79.128 lei 2
2012 1.176.395 lei 31.697 lei 1
2011 1.566.824 lei 591.390 lei 0
2010 7.200 lei 898 lei

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 16 ani (2010–2025). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2025, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 486 zile−166 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 46 zile−9 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net 6,71%+6,42 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 51,72%−0,68 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 1,93× active totale ÷ datorii totale
Rata de levier 1,09× datorii totale ÷ capitaluri proprii
Rentabilitatea capitalurilor (ROE) 5,51%+5,33 profit net ÷ capitaluri proprii × 100
Rentabilitatea activelor (ROA) 2,61%+2,53 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială 47,36%−0,64 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 397.540 lei+118.252 cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 0,39×+0,1 cifra de afaceri ÷ active totale
Viteza de rotație a stocurilor 1,44× cifra de afaceri ÷ stocuri
Zile de stocare 253 zile−2 stocuri ÷ cifra de afaceri × 365
Rentabilitatea costurilor 5,69%+5,18 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

6,2%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, profit, cifra de afaceri stabilă, firmă mică — 6.779 din 109.944 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2025. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 7,6% la firmele de aceeași mărime · cu 1,4% mai puțin

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 1.895 din 9.883 firme active cu bilanț depus (CAEN 0111)
Vechime relativămai veche decât 73% dintre cele 27.832 firme active din sector
SectorCAEN 0111 · Cultivarea cerealelor (excluzând orezul), plantelor leguminoase și a plantelor oleaginoase →

Istoric modificări (Registrul Comerțului)

  • 14 iulie 2026Schimbare număr de înmatriculare: J2010000155367 → J36/155/2010
  • 13 iulie 2026Schimbare număr de înmatriculare: J36/155/2010 → J2010000155367

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru IRELAGRO ROSE SRL

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți IRELAGRO ROSE SRL? Verdictul e verde — arată-l pe site-ul tău, cu link spre datele oficiale. Sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Sigiliul Firmoscop pentru IRELAGRO ROSE SRL

Pune sigiliul pe site-ul tău

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Declarația 112lunar, până pe 25
Decontul de TVA (D300)lunar, până pe 25
Declarația informativă D394lunar, până pe 30
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

IRELAGRO ROSE SRL, cu sediul în Sat Agighiol Com. Valea Nucarilor, are codul unic de înregistrare (CUI) 26890107, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J36/155/2010. Firma a fost înființată la data de 7 mai 2010 și are ca obiect principal de activitate Cultivarea cerealelor (excluzând orezul), plantelor leguminoase și a plantelor oleaginoase (CAEN 0111).

La ultima verificare, IRELAGRO ROSE SRL figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 3.180.321 lei și un rezultat net de 213.293 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 30 august 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are IRELAGRO ROSE SRL?

IRELAGRO ROSE SRL (CUI 26890107) are verdict verde („Fără probleme găsite”) la verificarea din 30 august 2026. Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Ce loc ocupă IRELAGRO ROSE SRL în sectorul său?

IRELAGRO ROSE SRL ocupă locul 1.895 din 9.883 firme active cu bilanț depus în CAEN 0111 (Cultivarea cerealelor (excluzând orezul), plantelor leguminoase și a plantelor oleaginoase), după cifra de afaceri.

Cât de veche este IRELAGRO ROSE SRL față de firmele din același domeniu?

IRELAGRO ROSE SRL este mai veche decât 73% dintre cele 27.832 firme active cu CAEN 0111.

Este IRELAGRO ROSE SRL o firmă activă?

Da, la ultima verificare IRELAGRO ROSE SRL (CUI 26890107) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este IRELAGRO ROSE SRL în insolvență?

Nu — la ultima verificare, IRELAGRO ROSE SRL nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în IRELAGRO ROSE SRL?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru IRELAGRO ROSE SRL, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este IRELAGRO ROSE SRL plătitoare de TVA?

Da, IRELAGRO ROSE SRL este înregistrată ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a IRELAGRO ROSE SRL?

În anul 2025, IRELAGRO ROSE SRL a raportat o cifră de afaceri de 3.180.321 lei și un număr mediu de 8 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu IRELAGRO ROSE SRL?

Firmoscop analizează IRELAGRO ROSE SRL pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Tulcea

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Vezi topul: Agricultură în Tulcea →

Mergi mai departe

Firme din Tulcea

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Checklist de due diligence

Pașii de verificare pe care un verdict verde nu îi înlocuiește.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 30 august 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.