Sari la conținut
FirmoscopFirmeMaramureș › COSTEL ILEŞ TRANS SRL

COSTEL ILEŞ TRANS SRL

Înființată în 2010 · 16 ani vechime · Sat Berchezoaia Com. Remetea Chioarului
CUI 26939731 · J2010000339248
Fără probleme găsite Re-verificat · 30 august 2026
În funcțiunePlătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Fără probleme găsite

Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Am calculat: poți acorda termen de plată. Câte zile și la ce plafon — în raportul complet, gratuit. Te anunțăm și dacă verdictul se schimbă.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire COSTEL ILEŞ TRANS SRL
Cod fiscal (CIF) RO26939731
Nr. Reg. Comerțului J2010000339248
Sediu Sat Berchezoaia Com. Remetea Chioarului, Maramureş
Telefon 0742424488

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 30 august 2026.

Reprezentanți

ILEŞ GHEORGHE-COSTEL · administrator

Identitate

StareINREGISTRAT din data 17.05.2010
CAEN4941 · Transporturi rutiere de mărfuri
TVAPlătitoare · validează intra-UE (VIES)
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 30 august 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 30 august 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 30 august 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 30 august 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 30 august 2026
Modificări la Registrul Comerțului Nicio modificare de când urmărim firma — vei vedea schimbarea aici când apare 30 august 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută COSTEL ILEŞ TRANS SRL după CUI 26939731 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Solidă
scor 82/100
Cifră de afaceri 2025
2.208.568 lei
+88.0% vs 2024
Profit net 2025
194.562 lei
+500.3% vs 2024

Bonitate financiară

Marjă netă8.8%
Față de sectorpeste 64% din sector · peste mediana sectorului

Comparat cu 29.905 de firme din Transporturi rutiere de mărfuri care au depus bilanț pe 2025; mediana sectorului: 4,2%.

Mărime față de sector4 angajați · peste 78% din sector

Mediana sectorului: 1 angajat, din 31.583 de firme care au raportat numărul de salariați pe 2025.

Datorii / capital31.8×
Termen de plată sugeratdeblochează gratuit →
Plafon de credit orientativdeblochează gratuit →

Poți acorda un termen de plată obișnuit, cu contract semnat. Vezi câte zile și ce plafon — cont gratuit, verdictul rămâne al tău.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2014: 424.648 lei20142015: 375.466 lei20152016: 509.787 lei20162017: 639.531 lei20172018: 781.378 lei20182019: 794.399 lei20192020: 703.231 lei20202021: 863.886 lei20212022: 1.154.163 lei20222023: 1.347.638 lei20232024: 1.171.783 lei20242025: 2.208.568 lei2025
la cursul mediu BNR al fiecărui an; anii dinainte de 2011 rămân în lei
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2025 2.208.568 lei 194.562 lei 4
2024 1.171.783 lei 32.413 lei 3
2023 1.347.638 lei 74.178 lei 3
2022 1.154.163 lei -2.667 lei 3
2021 863.886 lei -13.011 lei
2020 703.231 lei 10.642 lei 2
2019 794.399 lei -169.149 lei 2
2018 781.378 lei -129.693 lei 4
2017 639.531 lei -36.373 lei 4
2016 509.787 lei 7.914 lei 3
2015 375.466 lei 59.839 lei 2
2014 424.648 lei 65.903 lei 2
2013 344.650 lei -42.556 lei 3
2012 250.225 lei 8.435 lei 1
2011 91.325 lei -6.099 lei 1
2010 92.823 lei 1.688 lei 2

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 16 ani (2010–2025). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2025, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 89 zile−29 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 31 zile−14 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net 8,81%+6,04 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 96,95%−90,83 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 1,03×+0,5 active totale ÷ datorii totale
Rata de levier 31,81× datorii totale ÷ capitaluri proprii
Rentabilitatea capitalurilor (ROE) 1.154,12% profit net ÷ capitaluri proprii × 100
Rentabilitatea activelor (ROA) 35,17%+19,16 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială 3,05%+90,83 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 552.142 lei+161.548 cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 3,99×−1,8 cifra de afaceri ÷ active totale
Rentabilitatea costurilor 11,61%+8,21 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

6,2%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, profit, cifra de afaceri stabilă, firmă mică — 6.779 din 109.944 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2025. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 7,6% la firmele de aceeași mărime · cu 1,4% mai puțin

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 5.855 din 45.272 firme active cu bilanț depus (CAEN 4941)
Vechime relativămai veche decât 79% dintre cele 74.240 firme active din sector
SectorCAEN 4941 · Transporturi rutiere de mărfuri →

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru COSTEL ILEŞ TRANS SRL

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți COSTEL ILEŞ TRANS SRL? Verdictul e verde — arată-l pe site-ul tău, cu link spre datele oficiale. Sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Sigiliul Firmoscop pentru COSTEL ILEŞ TRANS SRL

Pune sigiliul pe site-ul tău

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Declarația 112lunar, până pe 25
Decontul de TVA (D300)lunar, până pe 25
Declarația informativă D394lunar, până pe 30
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

COSTEL ILEŞ TRANS SRL, cu sediul în Sat Berchezoaia Com. Remetea Chioarului, are codul unic de înregistrare (CUI) 26939731, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J2010000339248. Firma a fost înființată la data de 17 mai 2010 și are ca obiect principal de activitate Transporturi rutiere de mărfuri (CAEN 4941).

La ultima verificare, COSTEL ILEŞ TRANS SRL figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 2.208.568 lei și un rezultat net de 194.562 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 30 august 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are COSTEL ILEŞ TRANS SRL?

COSTEL ILEŞ TRANS SRL (CUI 26939731) are verdict verde („Fără probleme găsite”) la verificarea din 30 august 2026. Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Ce loc ocupă COSTEL ILEŞ TRANS SRL în sectorul său?

COSTEL ILEŞ TRANS SRL ocupă locul 5.855 din 45.272 firme active cu bilanț depus în CAEN 4941 (Transporturi rutiere de mărfuri), după cifra de afaceri.

Cât de veche este COSTEL ILEŞ TRANS SRL față de firmele din același domeniu?

COSTEL ILEŞ TRANS SRL este mai veche decât 79% dintre cele 74.240 firme active cu CAEN 4941.

Este COSTEL ILEŞ TRANS SRL o firmă activă?

Da, la ultima verificare COSTEL ILEŞ TRANS SRL (CUI 26939731) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este COSTEL ILEŞ TRANS SRL în insolvență?

Nu — la ultima verificare, COSTEL ILEŞ TRANS SRL nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în COSTEL ILEŞ TRANS SRL?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru COSTEL ILEŞ TRANS SRL, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este COSTEL ILEŞ TRANS SRL plătitoare de TVA?

Da, COSTEL ILEŞ TRANS SRL este înregistrată ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a COSTEL ILEŞ TRANS SRL?

În anul 2025, COSTEL ILEŞ TRANS SRL a raportat o cifră de afaceri de 2.208.568 lei și un număr mediu de 4 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu COSTEL ILEŞ TRANS SRL?

Firmoscop analizează COSTEL ILEŞ TRANS SRL pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Maramureş

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Vezi topul: Transport & Logistică în Maramureș →

Mergi mai departe

Firme din Maramureș

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Checklist de due diligence

Pașii de verificare pe care un verdict verde nu îi înlocuiește.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 30 august 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.