Sari la conținut
FirmoscopFirmePrahova › MAINFREIGHT SRL

MAINFREIGHT SRL

Înființată în 1993 · 33 ani vechime · Mun. Ploieşti
CUI 2698644 · J1992003431297
Fără probleme găsite Re-verificat · 30 august 2026
În funcțiunePlătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Fără probleme găsite

Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Am calculat: poți acorda termen de plată. Câte zile și la ce plafon — în raportul complet, gratuit. Te anunțăm și dacă verdictul se schimbă.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire MAINFREIGHT SRL
Cod fiscal (CIF) RO2698644
Nr. Reg. Comerțului J1992003431297
Sediu social Str. Conului nr. 5, Mun. Ploieşti, jud. PRAHOVA
Telefon 0244516864

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 30 august 2026.

Reprezentanți

MAINFREIGHT HOLDING BV · administratorION EMIL NICOLAE · administratorFITTS BENJAMIN HAMILTON · reprezentant al persoanei juridice

Identitate

StareINREGISTRAT din data 19.01.1993
CAEN4941 · Transporturi rutiere de mărfuri
TVAPlătitoare · validează intra-UE (VIES)
Inactiv fiscalNu
Formă de proprietateProprietate privata-capital privat autohton si strain

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 30 august 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 30 august 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 30 august 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 30 august 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 30 august 2026
Modificări la Registrul Comerțului Nicio modificare de când urmărim firma — vei vedea schimbarea aici când apare 30 august 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută MAINFREIGHT SRL după CUI 2698644 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Solidă
scor 100/100
Cifră de afaceri 2025
154.631.841 lei
+1.0% vs 2024
Profit net 2025
4.221.627 lei
-18.6% vs 2024

Bonitate financiară

Marjă netă2.7%
Față de sectorpeste 44% din sector · sub mediana sectorului

Comparat cu 29.905 de firme din Transporturi rutiere de mărfuri care au depus bilanț pe 2025; mediana sectorului: 4,2%.

Mărime față de sector268 angajați · peste 99% din sector

Mediana sectorului: 1 angajat, din 31.583 de firme care au raportat numărul de salariați pe 2025.

Datorii / capital0.7×
Termen de plată sugeratdeblochează gratuit →
Plafon de credit orientativdeblochează gratuit →

Poți acorda un termen de plată obișnuit, cu contract semnat. Vezi câte zile și ce plafon — cont gratuit, verdictul rămâne al tău.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2014: 58.833.885 lei20142015: 62.492.778 lei20152016: 70.467.486 lei20162017: 82.399.174 lei20172018: 107.172.792 lei20182019: 128.751.705 lei20192020: 128.410.570 lei20202021: 135.183.333 lei20212022: 153.770.295 lei20222023: 141.802.807 lei20232024: 153.422.801 lei20242025: 154.631.841 lei2025
la cursul mediu BNR al fiecărui an; anii dinainte de 2011 rămân în lei
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2025 154.631.841 lei 4.221.627 lei 268
2024 153.422.801 lei 5.184.381 lei 272
2023 141.802.807 lei 6.641.353 lei 278
2022 153.770.295 lei 3.111.129 lei 279
2021 135.183.333 lei 4.102.334 lei 276
2020 128.410.570 lei 6.471.444 lei 275
2019 128.751.705 lei 4.772.487 lei 270
2018 107.172.792 lei 4.040.646 lei 232
2017 82.399.174 lei 2.613.393 lei 214
2016 70.467.486 lei 3.009.227 lei 206
2015 62.492.778 lei 1.437.647 lei 185
2014 58.833.885 lei 1.278.310 lei 141
2013 48.991.302 lei 1.472.519 lei 121
2012 41.381.085 lei -1.199.868 lei 113
2011 40.802.903 lei 2.555.070 lei 102
2010 27.702.257 lei 87.813 lei 90
2009 20.736.478 lei -1.037.827 lei 74
2008 19.268.745 lei -2.571.060 lei 81

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 18 ani (2008–2025). Gratuit, fără cont.

Îndeplinește criteriile de audit statutar

În 2024 și 2025, firma a depășit cel puțin două dintre cele trei praguri legale, în două exerciții consecutive. Situațiile ei financiare intră, prin lege, sub audit statutar.

CriteriuPrag20242025
Total active16.000.000 leidada
Cifră de afaceri netă32.000.000 leidada
Număr mediu de salariați50dada

„—" înseamnă că bilanțul nu conține criteriul, nu că e neîndeplinit. Concluzia se sprijină pe criteriile pe care le putem citi; un raport de audit se cere firmei, noi citim praguri, nu registrul entităților auditate.

Derivat din bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · pct. 563 din reglementările contabile aprobate prin OMFP 1802/2014

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2025, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 105 zile−17 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 68 zile+5 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net 2,73%−0,65 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 39,22%−5,46 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 2,55×+0,31 active totale ÷ datorii totale
Rata de levier 0,65×−0,15 datorii totale ÷ capitaluri proprii
Rentabilitatea capitalurilor (ROE) 6,22%−1,92 profit net ÷ capitaluri proprii × 100
Rentabilitatea activelor (ROA) 3,74%−0,78 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială 60,18%+4,61 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 576.984 lei+12.930 cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 1,37× cifra de afaceri ÷ active totale
Viteza de rotație a stocurilor 249,33×−147,52 cifra de afaceri ÷ stocuri
Zile de stocare 1 zi stocuri ÷ cifra de afaceri × 365
Rentabilitatea costurilor 3,47%−0,76 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

5,8%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, profit, cifra de afaceri stabilă, firmă medie sau mare — 1.634 din 28.054 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2025. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 7,1% la firmele de aceeași mărime · cu 1,3% mai puțin

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 48 din 45.283 firme active cu bilanț depus (CAEN 4941)
Vechime relativămai veche decât 99% dintre cele 74.233 firme active din sector
SectorCAEN 4941 · Transporturi rutiere de mărfuri →

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru MAINFREIGHT SRL

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți MAINFREIGHT SRL? Verdictul e verde — arată-l pe site-ul tău, cu link spre datele oficiale. Sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Sigiliul Firmoscop pentru MAINFREIGHT SRL

Pune sigiliul pe site-ul tău

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Declarația 112lunar, până pe 25
Decontul de TVA (D300)lunar, până pe 25
Declarația informativă D394lunar, până pe 30
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

MAINFREIGHT SRL, cu sediul în Mun. Ploieşti, are codul unic de înregistrare (CUI) 2698644, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J1992003431297. Firma a fost înființată la data de 19 ianuarie 1993 și are ca obiect principal de activitate Transporturi rutiere de mărfuri (CAEN 4941).

La ultima verificare, MAINFREIGHT SRL figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 154.631.841 lei și un rezultat net de 4.221.627 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 30 august 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are MAINFREIGHT SRL?

MAINFREIGHT SRL (CUI 2698644) are verdict verde („Fără probleme găsite”) la verificarea din 30 august 2026. Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Ce loc ocupă MAINFREIGHT SRL în sectorul său?

MAINFREIGHT SRL ocupă locul 48 din 45.283 firme active cu bilanț depus în CAEN 4941 (Transporturi rutiere de mărfuri), după cifra de afaceri.

Cât de veche este MAINFREIGHT SRL față de firmele din același domeniu?

MAINFREIGHT SRL este mai veche decât 99% dintre cele 74.233 firme active cu CAEN 4941.

Este MAINFREIGHT SRL o firmă activă?

Da, la ultima verificare MAINFREIGHT SRL (CUI 2698644) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este MAINFREIGHT SRL în insolvență?

Nu — la ultima verificare, MAINFREIGHT SRL nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în MAINFREIGHT SRL?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru MAINFREIGHT SRL, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este MAINFREIGHT SRL plătitoare de TVA?

Da, MAINFREIGHT SRL este înregistrată ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a MAINFREIGHT SRL?

În anul 2025, MAINFREIGHT SRL a raportat o cifră de afaceri de 154.631.841 lei și un număr mediu de 268 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu MAINFREIGHT SRL?

Firmoscop analizează MAINFREIGHT SRL pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Prahova

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Vezi topul: Transport & Logistică în Prahova →

Mergi mai departe

Firme din Prahova

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Checklist de due diligence

Pașii de verificare pe care un verdict verde nu îi înlocuiește.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 30 august 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.