Sari la conținut
FirmoscopFirmeSuceava › MASECO EXPRES SRL

MASECO EXPRES SRL

Înființată în 2010 · 16 ani vechime · Mun. Suceava
CUI 26994418 · J33/359/2010
Fără probleme găsite Re-verificat · 1 septembrie 2026
În funcțiunePlătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Fără probleme găsite

Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Am calculat: poți acorda termen de plată. Câte zile și la ce plafon — în raportul complet, gratuit. Te anunțăm și dacă verdictul se schimbă.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire MASECO EXPRES SRL
Cod fiscal (CIF) RO26994418
Nr. Reg. Comerțului J33/359/2010
Sediu social Str. Baladei nr. 2, bl. 25, sc. C, ap. 9, Mun. Suceava, 720159
Telefon 0752102131

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 1 septembrie 2026.

Reprezentanți

TCACIUC ADRIAN · administrator

Vezi la ce alte firme apar aceste nume și dacă vreuna e în insolvență — gratuit, cu un cont.

Identitate

StareINREGISTRAT din data 28.05.2010
CAEN4941 · Transporturi rutiere de mărfuri
TVAPlătitoare · validează intra-UE (VIES)
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 1 septembrie 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 1 septembrie 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 1 septembrie 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 1 septembrie 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 1 septembrie 2026
Modificări la Registrul Comerțului Nicio modificare de când urmărim firma — vei vedea schimbarea aici când apare 1 septembrie 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută MASECO EXPRES SRL după CUI 26994418 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Solidă
scor 100/100
Cifră de afaceri 2025
19.633.193 lei
-1.0% vs 2024
Profit net 2025
1.260.010 lei
+59.4% vs 2024

Bonitate financiară

Marjă netă6.4%
Față de sectorpeste 57% din sector · peste mediana sectorului

Comparat cu 29.905 de firme din Transporturi rutiere de mărfuri care au depus bilanț pe 2025; mediana sectorului: 4,2%.

Mărime față de sector40 angajați · peste 98% din sector

Mediana sectorului: 1 angajat, din 31.583 de firme care au raportat numărul de salariați pe 2025.

Datorii / capital2.8×
Termen de plată sugeratdeblochează gratuit →
Plafon de credit orientativdeblochează gratuit →

Poți acorda un termen de plată obișnuit, cu contract semnat. Vezi câte zile și ce plafon — cont gratuit, verdictul rămâne al tău.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2014: 1.564.294 lei20142015: 2.095.854 lei20152016: 3.283.947 lei20162017: 3.922.742 lei20172018: 4.486.290 lei20182019: 4.648.100 lei20192020: 5.261.688 lei20202021: 8.193.560 lei20212022: 16.980.953 lei20222023: 17.639.239 lei20232024: 19.840.272 lei20242025: 19.633.193 lei2025
la cursul mediu BNR al fiecărui an; anii dinainte de 2011 rămân în lei
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2025 19.633.193 lei 1.260.010 lei 40
2024 19.840.272 lei 790.424 lei 40
2023 17.639.239 lei 948.354 lei 33
2022 16.980.953 lei 1.556.358 lei 29
2021 8.193.560 lei 844.913 lei 28
2020 5.261.688 lei 482.406 lei 21
2019 4.648.100 lei 107.736 lei 23
2018 4.486.290 lei 216.304 lei 23
2017 3.922.742 lei 165.301 lei 22
2016 3.283.947 lei 138.147 lei 21
2015 2.095.854 lei 106.077 lei 14
2014 1.564.294 lei 21.284 lei 11
2013 765.193 lei 8.177 lei 5
2012 356.897 lei 31.445 lei 3
2011 265.579 lei -18.168 lei 3
2010 216.542 lei -9.250 lei 4

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 16 ani (2010–2025). Gratuit, fără cont.

Finanțări publice încasate

SchemăPlătitPlățiPerioada
PNRR 176.425 lei 2 8 iunie 2026 – 2 iulie 2026

Sume plătite din fonduri europene, fără cofinanțarea națională și fără TVA, deci valoarea proiectului e mai mare. Un grant încasat nu spune nimic despre puterea de plată de azi: verifică bilanțul și restanțele înainte de a stabili termenul.

Ministerul Investițiilor și Proiectelor Europene, tabloul PNRR, date la 30 iulie 2026

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2025, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 78 zile−16 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 54 zile−25 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net 6,42%+2,44 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 76,05%−8,88 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 1,31×+0,13 active totale ÷ datorii totale
Rata de levier 2,79×−2,19 datorii totale ÷ capitaluri proprii
Rentabilitatea capitalurilor (ROE) 83,99%+7,3 profit net ÷ capitaluri proprii × 100
Rentabilitatea activelor (ROA) 22,86%+9,78 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială 27,22%+10,17 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 490.830 lei−5.177 cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 3,56×+0,28 cifra de afaceri ÷ active totale
Viteza de rotație a stocurilor 574,86×−5.848,02 cifra de afaceri ÷ stocuri
Zile de stocare 1 zi stocuri ÷ cifra de afaceri × 365
Rentabilitatea costurilor 7,99%+2,85 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

5,8%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, profit, cifra de afaceri stabilă, firmă medie sau mare — 1.634 din 28.054 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2025. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 7,1% la firmele de aceeași mărime · cu 1,3% mai puțin

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 662 din 45.273 firme active cu bilanț depus (CAEN 4941)
Vechime relativămai veche decât 79% dintre cele 74.238 firme active din sector
SectorCAEN 4941 · Transporturi rutiere de mărfuri →

Grup de firme

Firme în care apar persoane cu același nume1

Legătura se face doar după numele reprezentanților: registrul public nu conține un identificator de persoană, deci lista poate cuprinde mai mulți oameni diferiți care poartă același nume. Nu e un istoric personal și nu trage nicio concluzie despre cineva anume.

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru MASECO EXPRES SRL

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți MASECO EXPRES SRL? Verdictul e verde — arată-l pe site-ul tău, cu link spre datele oficiale. Sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Sigiliul Firmoscop pentru MASECO EXPRES SRL

Pune sigiliul pe site-ul tău

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Declarația 112lunar, până pe 25
Decontul de TVA (D300)lunar, până pe 25
Declarația informativă D394lunar, până pe 30
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

MASECO EXPRES SRL, cu sediul în Mun. Suceava, are codul unic de înregistrare (CUI) 26994418, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J33/359/2010. Firma a fost înființată la data de 31 mai 2010 și are ca obiect principal de activitate Transporturi rutiere de mărfuri (CAEN 4941).

La ultima verificare, MASECO EXPRES SRL figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 19.633.193 lei și un rezultat net de 1.260.010 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 1 septembrie 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are MASECO EXPRES SRL?

MASECO EXPRES SRL (CUI 26994418) are verdict verde („Fără probleme găsite”) la verificarea din 1 septembrie 2026. Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Ce loc ocupă MASECO EXPRES SRL în sectorul său?

MASECO EXPRES SRL ocupă locul 662 din 45.273 firme active cu bilanț depus în CAEN 4941 (Transporturi rutiere de mărfuri), după cifra de afaceri.

Cât de veche este MASECO EXPRES SRL față de firmele din același domeniu?

MASECO EXPRES SRL este mai veche decât 79% dintre cele 74.238 firme active cu CAEN 4941.

Este MASECO EXPRES SRL o firmă activă?

Da, la ultima verificare MASECO EXPRES SRL (CUI 26994418) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este MASECO EXPRES SRL în insolvență?

Nu — la ultima verificare, MASECO EXPRES SRL nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în MASECO EXPRES SRL?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru MASECO EXPRES SRL, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este MASECO EXPRES SRL plătitoare de TVA?

Da, MASECO EXPRES SRL este înregistrată ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a MASECO EXPRES SRL?

În anul 2025, MASECO EXPRES SRL a raportat o cifră de afaceri de 19.633.193 lei și un număr mediu de 40 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu MASECO EXPRES SRL?

Firmoscop analizează MASECO EXPRES SRL pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Suceava

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Vezi topul: Transport & Logistică în Suceava →

Mergi mai departe

Firme din Suceava

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Checklist de due diligence

Pașii de verificare pe care un verdict verde nu îi înlocuiește.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 1 septembrie 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.