Sari la conținut
FirmoscopFirmeBucurești › BLAZE NETWORK SRL

BLAZE NETWORK SRL

Înființată în 2010 · 16 ani vechime · Sector 3 Mun. Bucureşti
CUI 27165590 · J40/6687/2010
Verifică înainte Re-verificat · 25 august 2026
În funcțiunePlătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Verifică înainte

Situație financiară fragilă. Merită o verificare completă înainte de o colaborare pe sume mari.

Dosarele din instanță, bilanțurile și toate semnalele de risc — gratuit, într-un raport pe care-l pui la dosar. Re-verificăm periodic: dacă verdictul se schimbă, primești un email.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire BLAZE NETWORK SRL
Cod fiscal (CIF) RO27165590
Nr. Reg. Comerțului J40/6687/2010
Sediu social Str. Foişorului nr. 17, bl. F10C, sc. 3, et. 7, ap. 94, cam.1, Sector 3 Mun. Bucureşti, jud. MUNICIPIUL BUCUREŞTI, 31174
Telefon 0722623084

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 25 august 2026.

Reprezentanți

MARCEL MOGA - PALER · administrator

Vezi la ce alte firme apar aceste nume și dacă vreuna e în insolvență — gratuit, cu un cont.

Identitate

StareINREGISTRAT din data 13.07.2010
CAEN4645 · Comerț cu ridicata al produselor cosmetice și de parfumerie
TVAPlătitoare · validează intra-UE (VIES)
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 25 august 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 25 august 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 25 august 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 25 august 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 25 august 2026
Modificări la Registrul Comerțului Nicio modificare de când urmărim firma — vei vedea schimbarea aici când apare 25 august 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută BLAZE NETWORK SRL după CUI 27165590 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Fragilă
scor 50/100
Cifră de afaceri 2025
211.545 lei
-4.0% vs 2024
Profit net 2025
16.933 lei
+44.4% vs 2024

Bonitate financiară

Marjă netă8.0%
Față de sectorpeste 64% din sector · peste mediana sectorului

Comparat cu 687 de firme din Comerț cu ridicata al produselor cosmetice și de parfumerie care au depus bilanț pe 2025; mediana sectorului: 3,3%.

Termen de plată sugeratdeblochează gratuit →
Plafon de credit orientativdeblochează gratuit →

Prudent: cere un avans și ține termenul scurt, fără să lași expunerea să crească. Vezi câte zile și ce plafon — cont gratuit, verdictul rămâne al tău.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2014: 157.057 lei20142015: 137.004 lei20152016: 141.647 lei20162017: 204.536 lei20172018: 182.815 lei20182019: 200.253 lei20192020: 177.712 lei20202021: 173.693 lei20212022: 174.872 lei20222023: 228.570 lei20232024: 219.854 lei20242025: 211.545 lei2025
la cursul mediu BNR al fiecărui an; anii dinainte de 2011 rămân în lei
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2025 211.545 lei 16.933 lei
2024 219.854 lei 11.728 lei
2023 228.570 lei 13.076 lei
2022 174.872 lei -31.806 lei
2021 173.693 lei -19.420 lei
2020 177.712 lei -27.573 lei
2019 200.253 lei -11.776 lei
2018 182.815 lei 11.971 lei
2017 204.536 lei 4.433 lei
2016 141.647 lei -1.128 lei
2015 137.004 lei -14.068 lei
2014 157.057 lei -5.076 lei
2013 139.760 lei 5.049 lei
2012 104.774 lei -3.267 lei
2011 110.050 lei -7.486 lei
2010 80.746 lei 2.125 lei

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 16 ani (2010–2025). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2025, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 168 zile−36 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 18 zile−2 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net 8%+2,67 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 236,62%−10,72 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 0,42× active totale ÷ datorii totale
Rentabilitatea activelor (ROA) 41,2%+17,55 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială -136,47%+10,75 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Viteza de rotație a activelor 5,15×+0,72 cifra de afaceri ÷ active totale
Viteza de rotație a stocurilor 50,37×+13,18 cifra de afaceri ÷ stocuri
Zile de stocare 7 zile−3 stocuri ÷ cifra de afaceri × 365
Rentabilitatea costurilor 11,1%+4,02 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

12,1%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri negative, profit, cifra de afaceri stabilă, firmă micro — 3.918 din 32.433 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2025. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 12,5% la firmele de aceeași mărime · la fel ca media

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 653 din 1.154 firme active cu bilanț depus (CAEN 4645)
Vechime relativămai veche decât 66% dintre cele 1.879 firme active din sector
SectorCAEN 4645 · Comerț cu ridicata al produselor cosmetice și de parfumerie →

Grup de firme

Firme în care apar persoane cu același nume1

Legătura se face doar după numele reprezentanților: registrul public nu conține un identificator de persoană, deci lista poate cuprinde mai mulți oameni diferiți care poartă același nume. Nu e un istoric personal și nu trage nicio concluzie despre cineva anume.

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru BLAZE NETWORK SRL

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți BLAZE NETWORK SRL? Pune sigiliul Firmoscop pe site-ul tău, sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Decontul de TVA (D300)lunar, până pe 25
Declarația informativă D394lunar, până pe 30
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

BLAZE NETWORK SRL, cu sediul în Sector 3 Mun. Bucureşti, are codul unic de înregistrare (CUI) 27165590, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J40/6687/2010. Firma a fost înființată la data de 13 iulie 2010 și are ca obiect principal de activitate Comerț cu ridicata al produselor cosmetice și de parfumerie (CAEN 4645).

La ultima verificare, BLAZE NETWORK SRL figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 211.545 lei și un rezultat net de 16.933 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 25 august 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are BLAZE NETWORK SRL?

BLAZE NETWORK SRL (CUI 27165590) are verdict galben („Verifică înainte”) la verificarea din 25 august 2026. Situație financiară fragilă. Merită o verificare completă înainte de o colaborare pe sume mari.

Ce loc ocupă BLAZE NETWORK SRL în sectorul său?

BLAZE NETWORK SRL ocupă locul 653 din 1.154 firme active cu bilanț depus în CAEN 4645 (Comerț cu ridicata al produselor cosmetice și de parfumerie), după cifra de afaceri.

Cât de veche este BLAZE NETWORK SRL față de firmele din același domeniu?

BLAZE NETWORK SRL este mai veche decât 66% dintre cele 1.879 firme active cu CAEN 4645.

Este BLAZE NETWORK SRL o firmă activă?

Da, la ultima verificare BLAZE NETWORK SRL (CUI 27165590) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este BLAZE NETWORK SRL în insolvență?

Nu — la ultima verificare, BLAZE NETWORK SRL nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în BLAZE NETWORK SRL?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru BLAZE NETWORK SRL, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este BLAZE NETWORK SRL plătitoare de TVA?

Da, BLAZE NETWORK SRL este înregistrată ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a BLAZE NETWORK SRL?

În anul 2025, BLAZE NETWORK SRL a raportat o cifră de afaceri de 211.545 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu BLAZE NETWORK SRL?

Firmoscop analizează BLAZE NETWORK SRL pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Bucureşti

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Mergi mai departe

Firme din București

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Ce verifici înainte de un termen de plată

Cum stabilești plafonul și scadența când semnalele sunt mixte.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 25 august 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.